H&M tento týden uvede novou designerskou kolekci ve spolupráci s korejským návrhářem Rokh Hwangem

H&M tento týden uvede novou designerskou kolekci ve spolupráci s korejským návrhářem Rokh Hwangem

V rámci své nejnovější designérské spolupráce se H&M spojilo s módní značkou Rokh. Její zakladatel, korejský návrhář Rokh Hwang, je obdivován a milován pro své experimentální kousky a všestranné návrhy plné nekonvenční elegance. 

 

Spojení H&M s Rokh Hwangem přináší kolekci plnou tradičních siluet a zároveň hravých kousků. Seznamte se s jihokorejskou značkou Rokh s láskou k nositelným oděvům, která svůj podpis nyní vložila do nové kolekce H&M.

„Značka Rokh působí klasickým dojmem, ale zároveň má nadčasový přístup k designu. Jsem nadšený, že se prostřednictvím této speciální kolekce s H&M můžeme podělit o naši vizi s více zákazníky po celém světě," Rokh Hwang, kreativní ředitel Rokh.

Značka Rokh vznikla v roce 2016 a byla založená absolventem Central Saint Martins Rokh Hwangem, který se vždy přikláněl k vysoce nositelným oděvům s hravým nádechem. Ani tentokrát návrhář nešetřil svým důvtipem a inspiroval se siluetami „kancelářské módy“ z 80. let.

Můžeme to vidět v přizpůsobeném zapínání většiny outfitů, ať už na knoflíky nebo lemy s háčky a očky, které jsou záměrně umístěny tak, abyste si každý mohl svobodně rozhodnout, jak bude svůj model stylizovat. Jedním z takových kousků z dámské kolekce je dvouvrstvý trenčkot, který má vrstvy dvou různých odstínů velblouda nebo šaty s odepínacím lemem, ale také výraznější kousky v korzetovém stylu nebo hravé doplňky a odvážné šperky.

kolekce H&M ROKH

 „Vidět, jak se mé oblečení nosí oslnivě jedinečným způsobem, o kterém jsem při navrhování ani neuvažoval, je jedním z mých největších potěšení. Nemůžu se dočkat, až uvidím, jak se zákazníci zapojí do této zábavné a dynamické kolekce pro H&M,“ uvedl Hwang v tiskové zprávě ke kolekci. 

Kolekce, která evokuje léto, obsahuje také řadu květinových potištěných modelů, mezi které patří top s véčkovým výstřihem, maxi sukně, rukavice a punčochy, a také výrazné šperky, které využívají zlaté i stříbrné tóny. Dýhovaná kůže se v kolekci používá především pro pánské i dámské oblečení, ať už se jedná o trenčkoty, blejzry, zkrácené bundy nebo šortky.

„Rokh stojí v čele nové vlny korejských návrhářů, jejichž koncepční a zároveň nositelné oblečení právě teď uchvacuje módní svět. Jsme hrdí na to, že můžeme představit Rokh Hwangovu adaptaci klasických designů, a nemůžeme se dočkat, až uvidíme, jak je budou naše zákaznice nosit," Ann-Sofie Johansson, kreativní poradkyně a vedoucí oddělení dámské módy H&M.

Kolekce H&M ROKH, která nabídne dámskou a pánskou módu i doplňky, bude k dostání od 18. dubna 2024 na hm.com.

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram