dnes je 25.08.2019 a svátek má Radim

Jak se vyznat v „dress codu“?

Přidat na Seznam.cz
Občas se vám do ruky dostane pozvánka na společenskou událost, akci či event, kde je daný nějaký dress code a vy nevíte, jak si s ním poradit. 

Nemusíte se za nic stydět, protože dress code zaskočí kdekoho.

My vám však ukážeme ty nejzákladnější předepsané styly, se kterými se můžete setkat, a příště už vás snad nic nepřekvapí.

 

Black tie

 

Dress code, se kterým se setkáte na společenských událostech. Muži by si měli obléct smoking, lakované boty, košili a motýlka či kravatu. Ženy by rozhodně měly sáhnout po dlouhých šatech s podpatky či krátkých šatech ve stylu „malých černých“, ale velkolepější.

 

Casual

 

S tímto stylem se natrápíte nejméně. Většinou můžete vyrazit v oblečení, které jste zvyklí nosit během dne. Hodí se sem bundičky, mikiny, trička, džíny, kraťasy, sukně a šaty. No a tenisky či jiná pohodlná obuv.

 

Business casual      

                                                                                                        

Jak vyrazit? V podstatě společensky, ale stylově. Muži by si měli obléct svetřík s košilí, sportovní sako a kalhoty chinos s polobotkami. Ženy většinou oblékají sukni a halenku nebo kalhoty a halenku. Na co rozhodně zapomeňte, jsou džíny.

 

Smart casual

Dress code, se kterým se setkáte na většině akcí. Muži by měli sáhnout po obleku a košili a ženy po šatech v délce po kolena či sukni po kolena s košilí či halenkou.

 

Formal dress

Dress code, který se odvíjí podle toho, o jakou část dne se jedná. Pokud jde o večerní akci, tak určitě volte společenský slavností oděv a pokud jde o akci během dne, tak volte formálnější outfit. Muž by měl sáhnout po obleku s košilí a kravatou a ženy po „malých černých“.

 

Cocktail

Cocktail dress code značí společenskou událost, kde je vhodné elegantní oblečení. Pro muže je ideální volbou společenský oblek v barvě dle ročního období či místa, kde se akce koná. Naopak pro ženy jsou vhodné koktejlové šaty s podpatky nebo outfit v pánském stylu s lodičkami a psaníčkem.

 

 

Zdoj:Pinterest

 

Přidat na Seznam.cz
BLACK TIE CASUAL BUSINESS CASUAL SMART CASIAL FORMAL DRESS COCKTAIL DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA

Související články

Značka Marc O’Polo plánuje mezinárodní růst, proto znovu vsadila na Annu Ewers

Podzim i zima pomaloučku začínají klepat na dveře. I kdybychom tuto skutečnost v myšlenkách ještě oddálili, možná bychom se mohli alespoň začít poohlížet po parádních sezónních kouscích. Například u značky Marc O’Polo.

Celý článek

Značka Noirs klade důraz na módu pro ženy, které se vzájemně podporují

Dost bylo rivality! Je potřeba se sjednotit a myslet alespoň v některých věcech podobně. Například o udržitelné módě, lásce k přírodě a ekologii. To vše a mnohem víc je cílem české značky Noirs.

Celý článek

Queens a lokální móda jdou ruku v ruce! Společně s návrhářkou Michaelou Hriňovou připravuje týdenní pop up store

Spolupráce Queensu se slovenskou návrhářkou Michaelou Hriňovou, která vyvrcholí týdenním pop upem v Praze je tím, co nás v nadcházejících dnech čeká. Lokální podpora funguje v tomto směru na sto procent!  

Celý článek

Modelka Cara Taylor v kampani Richard Allan x H&M inspirované šedesátými lety

Módní řetězec H&M se spojil s britskou značkou Richard Allan a vznikla kampaň silně inspirovaná šedesátými lety v hlavní roli s modelkou Carou Taylor. Snímky nafocené v ulicích Londýna působí hravým a bezstarostným dojmem. 

Celý článek

Podzimní pletená kolekce české návrhářky Božidary nese název Melancholic

Srpen se přehoupl do druhé poloviny a ať už chceme či nikoliv, brzy nás nemine období, kdy se budeme muset zachumlat do hřejivých svetrů a roláků. A když už toto období nastane, proč to nevzít zcela stylově se svetry české návrhářky Božidary?

Celý článek

Podzimní kampaň Victoria's Secret na černobílých snímcích

Jistě nám dáte za pravdu, že právě černobílé záběry mají pořád své kouzlo. Když babička najde zaprášené černobílé fotografie, má to neskutečnou atmosféru. A na to nejspíš sází i fotograf Russell James.

Celý článek

Mladá modelka Kaia Gerber je novou svěží tváří podzimní kampaně Versace

Všem muselo být jasné, že když se spojí značka Versace s momentálně oblíbenou a velmi obsazovanou modelkou Kaiou Gerber a uznávaným fotografem Stevenem Meiselem, vzejde z toho něco skvělého. A to se také stalo. Nová kampaň určitě zaujme po všech stránkách. 

Celý článek

Nejnovější trend v nošení džínsů se jmenuje asymetrie

A své o tom ví ukrajinské duo značky Ksenia Schnaider, které džínové kousky posouvá o další metu dál. Jejich asymetrické džíny si zamilovala například zpěvačka Celine Dion!

Celý článek