dnes je 20.01.2017 a svátek má Ilona

Jakub Polanka z MBFW Prague 2016

"Aktuální postřehy. Přehlídka Jakub Polanka F/W16-17"
Jakub Polanka

Ve své nové kolekci pro sezónu F/W 2016-17 se Jakub Polanka předvedl s recyklovaným materiálem, dokonale zpracovanou kůží, křiváky, sedící ležérně a přizpůsobivě na tělech modelek. Někdy jsme mohli vidět přetočené bundy vzhůru a modely vzpřevrácené naruby, odhalující vnitřní podšívku. Co se recyklace týče, šlo o určitou hru s již jednou zpracovaným materiálem a jeho dalším přetvářením. Tento trend je stále a častěji populární u většiny současných módních designérů, kteří se k tomuto tématu opakovaně vrací. Možná jde o reakci z přesycení trhu s fast fashion, která je masivní a svět pohlcující. Okolo se vznáší jisté otázky, nad kterými se máme jistě zamyslet.

Současní designéři se navzájem ovlivňují a jejich komunikace mezi sebou je až neuvěřitelně otevřená. Přebírají od sebe různé prvky a myšlenky, avšak u každé jednotlivé značky najdeme daný rukopis a osobitou signifikantnost, nekopírují se. Jde o jistou fenomenologii, kdy ideje v kreativním společenství návrhářů létají vzduchem a každý si odnese do kolekce svůj názor. Dá se říci, že Jakub Polanka a jeho kolekce F/W16-17 jsou o atmosféře, hlavně lidech, kterými se obklopuje. Z těch je pak čerpána inspirace pro další práci. Jeho modely jsou o něčem velmi osobním, v čem se cítíme naprosto komfortně, a proto si jej chceme pořídit. Je pro nás absolutně aktuální a současný, vypovídající o něčem zcela propojeném. Jde vlastně o komunikaci. Hravost, se kterou mění trench coaty na overaly a opačně, jsou velmi zábavné a originální. Tento prvek je významným rysem, který se jistě stane nadcházejícím trendem pro budoucí sezónu.

Již u prvního modelu dal návrhář najevo, že v příštím roce bude udávat prim slonovinově bílá, krémová a všechny zemité barvy po velmi oblíbenou Yves Kleinovskou modř.

Osobnosti jako Veronika Fašínová, Jana Plodková a další známé modelky ze světa módy, které v ní působí už řádku let, podtrhly celé cítění a atmosféru přehlídky, daly jí to správné kouzlo v doprovodu hudby 90. let. Lehce odhadnout, že z této doby návrhář vycházel celkově i v řešení střihů, avšak ve svěží formě přenesené do současnosti.


 

MERCEDES-BENZ PRAGUE FASHION WEEK MBPFW 2016 JAKUB POLANKA MÓDNÍ NÁVRHÁŘ DOMÁCÍ TVORBA

Související články

Mini kolekce večerních šatů Petry Balvínové

Módní výtvory Petry Balvínové opravdu uznáváme. Za její prací je vidět kvalita, trpělivost i preciznost. Pojďme se podívat na její aktuální kolekci večerních šatů.

Celý článek

Přehlídka kolekce Terezy Sabáčkové pro Podzim/Zima 2016-2017 nadchla

V Českých Budějovicích odprezentovala úspěšná návrhářka Tereza Sabáčková svou podzimní kolekci 2016 plnou skvostných společenských a svatebních šatů.

Celý článek