dnes je 14.12.2018 a svátek má Lýdie

Nike přináší projekt Elements of Style

Sportovní velikán Nike se rozhodl pro spolupráci s rozvíjejícími se návrháři. Vše spojil do jednoho projektu s názvem Elements of Style.

Pět relativně nových návrhářů vytváří unikátní pohled vycházející z kolekce VaporMax, pod kterou se „skrývají“ tenisky. Projekt byl spuštěn v rámci Nike Air Max. 

Mezi vybranými designéry je kanadský návrhář Azar Rajabi, který spolupracoval například se značkou Prabal Gurung. Dále pak čínský designér Shizhe He, žijící v New Yorku a tři absolventi Central Saint Martins: Liam Johnson, Paula Canovas a Wanbing Huang. Každý z nich použil VaporMax jako výchozí bod pro jejich tvorbu.

Shizhe využil pro svou práci plastové obaly, které se v dnešní době běžně používají jako ochrana nábytku při přepravě nebo jako obaly na šaty. Rajabi použil neoprenové pletivo a texturovaný vinyl a vytvořil jedno velké umělecké spojení bundy s kapucí. Johnson si pohrál s lehkostí a vztlakem a vznikl jakýsi abstraktní kousek, kterým chtěl autor napodobit mraky, zatímco Canovas pro svou práci zvolila silonky a několik uzlů. Pátý umělec Huang postavil svou práci na tkané kombinéze.

Novinka Nike Air Max 97 přichází ze spolupráce s Riccardem Tiscim. Dejme tomu, že móda jde ruku v ruce s uměním, avšak některé recyklované výrobky nás nechávají přeci jen naprosto chladnými...

wwd.com

 

 

 

 

MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÉ OBLEČENÍ NIKE BOTY NIKE NIKELAB NIKE AIR MAX

Související články

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Celý článek

Designové vychytávky na prosinec

Důmyslný doplněk i originální oděv potěší vždy, ale zejména na Vánoce. Neotřelé nápady z designového světa českých výrobců vás nadchnou.

Celý článek

Zpověď: Jak vidí Tereza Kostková módu a její pohled na kosmetiku

Oblíbená herečka a moderátorka Tereza Kostková jen tak nepodléhá módním trendům. My jí zastihli před představením FRANKIE & JOHNNY v divadle v Rytířské 

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek

Nejen růžové tváře budou okouzlovat během svátků!

Růžová je barva volnosti a energie. Na oblečení a doplňcích působí jako něžné pohlazení. Svátky budou naplněny láskou a slavnostní náladou!

Celý článek

Skandinávský styl oblékání: Záchrana v mrazivém počasí

Královna zima vládne Skandinávii po celý rok a tamní lidé mají skvělé tipy na to, jak zůstat v teple každý den. Vyzrajte na mráz také!

 

Celý článek

Dokonalé prádlo i moderní legíny potěší na Vánoce každou ženu!

Základem ženského šatníku je dokonale padnoucí spodní prádlo. Kde ho koupit? A co třeba moderní sexy legíny? Máme skvělé tipy!

 

Celý článek