3 nejznámější módní ikony Česka

3 nejznámější módní ikony Česka

Představujeme vám tři české slavné dámy, které to s módou skutečně umí. Inspirují mnohé módní návrháře a mají svůj osobitý styl. O jaké ženy z Česka se jedná?

Simona Krainová

Česká topmodelka, ředitelka modelingové soutěže Czechoslovak TopModel a také příležitostná herečka. Simona Krainová byla ambasadorkou modelingové soutěže Elite Model Look. Její tvář proslavily tituly prestižních časopisů jako Elle, Madame Figaro, Cosmopolitan, Maxim a mnoho dalších. Stala se tváří kampaně na parfém Dune od Christiana Diora a také kosmetických značek Biotherm a L’Oreal. Byla a je múzou známých návrhářů, jako je Osman Laffita nebo Blanka Matragi. Dokonce si zahrála i v českých filmech, nejznámější z nich jsou „Kamarád do deště“ nebo „Byl jednou jeden polda“. Její módní kousky jsou vždy velmi ženské, ležérní, pohodlné a také vkusné.

Aňa Geislerová

Známá česká herečka, úspěšná spisovatelka a také modelka. Může se pochlubit oceněním Český lev za hlavní i vedlejší role. Má vytříbený vkus a dává přednost spíše retro kouskům. Často volí chlapecké střihy, které ji ale ohromně sluší. Stala se tváří několika značek i módních návrhářů. V roce 2010 začala pracovat pro značku Pietro Filipi jako designérka vlastní kolekce. Mezi její nejúspěšnější filmy patří Nevinnost, Občanský průkaz nebo Pohádky pro Emu. Hodně žen i dívek jí může znát z posledních stran časopisu Elle, kde 4 roky psala zábavné sloupky ze svého života.

Daniela Peštová

Krásná supermodelka, která svou modelingovou kariéru rozjela v Paříži a New Yorku. Objevila se na titulních stránkách GQ, Glamour, Elle a Cosmopolitan. Dokonce pracovala i pro Victoria's Secret. Byla často označována za chameleona, protože její šatník byl vystaven neustálým změnám nového stylu. V roce 2000 se dokonce stala i moderátorkou módní show, kde poznala svého budoucího přítele. I když se její módní směr často mění, tak nejen pro Českou republiku udává trendy. Její modely jsou zdrženlivé, ale přesto sexy. Je to elegantní dáma plná překvapení.

Zdroj foto: Pinterest.com, Instagram.com

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram