5 chyb při hubnutí, které ženy dělají

5 chyb při hubnutí, které ženy dělají

Sabotují stravovací návyky vaše úsilí zhubnout?

Chyba  1 – nepřehánějte to s “dobrými kaloriemi”
Neustále kolem sebe vidím ženy, které to až přehánějí s hlídáním přísunu kalorií. Hodně z nich si dokonce myslí, že to,  co je celozrnné, výživné a dietní je také možné konzumovat v neomezeném množství. Nízkokalorická jídla jsou pro vaše zdraví určitě důležitá, ale z velké části jsou také příčinou přibývání na váze. A to jednuše z toho důvodu, že jich jíte moc!
Přijde mi vtipné sledovat v restauraci ženu, co si objedná obrovskou mísu celozrnné rýže s kuřetem, fazolkami, sýrem a hlavně s radostí, že jsou to vlastně všechno zdravé a dietní potraviny.
Ovšem, potraviny to jistě dietní jsou, ale na talíř se jí takto dostane mnohem víc kalorií, než její tělo z jednoho jídla opravdu potřebuje. Namísto hubnutí váha stojí, nebo dokonce přibývá.
Pokuď držíte dietu, měla by jste v první řadě vědět, jak kaloricky “ velké”  by měly být vaše denní porce jídla.

Chyba 2 – vyřadit sacharidy, tuky a bílkoviny
Spousta z nás přejde kvůli snížení váhy na veganskou stravu nebo dokonce na bezlepkovou dietu. Pokud ale chybějící sacharidy, tuky a bílkoviny nedoplňujete, může i takováto dieta vést k nárůstu váhy. A to ani nemluvím o únavě, podrážděnosti a zažívacích problémech. V dietě vždy platí: “ ne příliš málo, ne příliš mnoho”.

Chyba  3 – nejíte dost často
Je určitě lákavé,když můžete ušetřit kalorie s každým vynechaným jídlem, ale budete tím pádem bez energie, bez nálady a nezhubnete. Tělo si totiž s každým vynechaným jídlem bere energii ze zásob, čímž zpomaluje váš metabolismus. Naspalujete a nehubnete!
Jezte každé tři hodiny v malých dávkách a udržte si váš matabolismus aktivní!

Chyba 4 – Emocionální mlsání
Jste šťastná, mlsáte! Jste smutná, mlsáte! Jste ve stresu, mlsáte! Nudíte se, mlsáte! Takové lehkomyslné emocionální mlsání zná každá z nás. Ten rychlý pocit svobody!
Být si ale vědoma toho, proč jíte, je při dietě stejně důležité, jako to, co jíte!
Dělejte si záznam o tom, kolik a čeho sníte spolu s pocity, které vás doprovázejí před a po jídle. Naučte se rozpoznávat pocity, které vedou k vašemu mlsání a zkuste je nahradit zdravější metodou. Buďte na tyto chvilky připravená!

Chyba 5 – honíte nejnovější dietní trendy
Každá známe super účinky grapefruitu i “ tukožroutské” polévky. Ze začátku i váha ubývá, ale pravdou je, že tyto drastické nízkokalorické diety vaše tělo tzv. zakonzervují. Nejprve hubnete  a pak najednou přestanete. Do toho vás bolí hlava, jste náladová, unavená a bez chutě. Počáteční úbytek váhy je v tomto případě pouze dočasný. Tak rychle, jak ubyla, se zase rychle vrátí.  A to se modlete, aby s sebou nepřinesla ještě další kila navíc!
Nalepte si na lednici blbenku se vzkazem: “ Trendy rychlé a nízkokalorické diety nejsou vhodné pro mé zdraví, ani pro můj šťastný život” a pak se jim vyhýbejte jako čert kříži.

 

Zdroj: Allyou
Foto: 123rf.com, Kris Ubach, Quim Roser, Maximilian Stoc

 

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram