5 letních drinků s kávou i bez pro pořádné osvěžení

5 letních drinků s kávou i bez pro pořádné osvěžení

Teploty už přesahují více než 30 stupňů a jediné, na co dokážete myslet, je ledový drink u bazénu? Pak vás potěšíme! Přinášíme vám hned 5 lahodných a zároveň velmi jednoduchých drinků, které si můžete vyzkoušet v pohodlí vašeho domova.

zdroj: unsplash

Korejská šlehaná káva Dalgona

Máte chuť na kávu i dezert dohromady? Pak je Dalgona to pravé pro vás. Šlehaná káva je ideálním osvěžením pro horké dny, je velmi rychlá a jednoduchá na přípravu. Jediné, co potřebujete je cukr, mléko, voda a led. Nasypte 2 lžíce rozpustné kávy a 2 lžíce cukru do větší sklenice a zalejte to stejným množstvím velmi horké vody. Ručním mixérem nebo metličkou namícháte krémovou pěnu, která bude připomínat konzistenci šlehačky.

Pak jen stačí, když do nové sklenice dáte velké množství ledu, zalijete mlékem a navrch sklenice lžičkou navršíte vyšlehanou pěnu.

zdroj: unsplash

Tip: můžete použít jakékoliv rostlinné mléko dle potřeby.

Ledové matcha latte

Tento recept na ledové matcha latte je krémový a osvěžující nápoj ideální na léto. Pokud vám chybí vaše obvyklé ledové matcha latte ze Starbucks nebo z kavárny ve vašem okolí, tento recept je pro vás. Matcha se smíchá se studeným mlékem a podává se na ledu.

Jak postupovat? Do sklenice nasypete 2 lžíce prášku matcha a přidáte několik lžic horké vody a rozmícháte, postupně přidáte ještě vodu, aby byl nápoj víc vodnatý. Dáte do lednice na pár minut zchladit a mezitím si připravíte sklenici s ledem a mlékem dle vašeho výběru. Poté chlazený nápoj přelijete do sklenice s ledem a mlékem a máte hotovo.

zdroj: unsplash

Dublinská ledová káva

Irská káva je jedním z nejklasičtějších kávových koktejlů. Je horký, krémový a tuhý, ideální nápoj k popíjení za chladné a deštivé dublinské noci. Co když je ale příliš horko na to, abyste pili ještě horký nápoj? Dublin ledová káva je dokonalou odpovědí pro ty, kteří si chtějí vychutnat letní koktejl, který nově představuje klasickou irskou kávu moderním a osvěžujícím způsobem.

Postačí naplnit velkou sklenici ledem, přidat všechny ingredience kromě smetany a promíchat. Připravte si kávu, lžíci hnědého cukru, panák irské whisky a led, vše smícháte dohromady, a nakonec nalijete dle potřeby smetanu, která vám vytvoří krásné obrazce.

zdroj: unsplash

Osvěžující limonáda z melounu

Tato melounová limonáda vypadá nejen úžasně, ale její výroba je velmi jednoduchá. Je ideální na dětskou párty nebo jako osvěžující letní nápoj pro děti i dospělé. Potřebujete na to jen větší meloun, citron, cukr a vodu.

Odřízněte vrchní část melounu a vydlabejte ho pomocí velké lžíce, přičemž vylovte všechny pecky. Dužinu rozmačkejte přes síto do mísy. Dužinu vložte do mixéru společně s vymačkaným citronem a cukrem a vyšlehejte na pyré a poté vmíchejte vodu. Do vydlabaného melounu nasypte led a naplňte ho limonádovou směsí. Pít můžete přímo z melounu pomocí brčka nebo nápoj nabírat šufanem do sklenice.

zdroj: unsplash

Espresso and Tonic

Gin s tonikem je další klasický koktejl s poměrně zajímavou historií. Byl vynalezen téměř před dvěma stoletími jako pomoc v boji proti malárii na indickém subkontinentu. Lze jej jednoduše připravit přidáním dvojité dávky espressa do obvyklého receptu, ale také smícháním se sirupy nebo kořením. Pokud chcete dát kávě pořádný říz, nalijte po toniku i panák ginu.

Postup je velmi snadný, nejdříve si nachystáte sklenici plnou ledu a cca 1 dcl tonicu nalijete do sklenice. Když budete nalévat pomalu, nápoj vám nebude pěnit. Následně jen stačí pomalu nalévat připravenou kávu a vznikne vám krásně oddělený drink. Můžete také vyzkoušet různé příchutě tonicu, určitě se toho nebojte.

zdroj: unsplash

 

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram