dnes je 02.04.2020 a svátek má Erika

Donald Trump při otevření nové továrny Louis Vuitton v Texasu

Přidat na Seznam.cz
Prezident Spojených států amerických a král luxusu značky Louis Vuitton se potkali ve čtvrtek při příležitosti otevření nové továrny LVHM, která se zaměří na výrobu kabelek Louis Vuitton.

Obchodní skupina LVHM vlastnící značku Louis Vuitton přináší díky tomuto kroku až tisíc nových pracovních míst do Johnson Country v Texasu. Přestřihnout stuhu v rámci otevření nové továrny přišli Bernard Arnault, zakladatel a předseda LVHM a jeden z nejbohatších lidí Evropy a Donald J. Trump, prezident Spojených států amerických.

Arnault a Trump jsou přátelé již od osmdesátých let. V roce 2017 pozval Donald Trump svého přítele Bernarda do Trump Tower, kde mimo jiné padla myšlenka otevření nové továrny, kde se budou primárně vyrábět kabelky a zavadla Louis Vuitton. Již tehdy Trump přislíbil, že se zúčastní oficiálního otevření provozu.

Prezidenta Trumpa ve čtvrtek doprovázela mimo jiné dcera Ivanka Trump, ministryně obchodu Wilbur L. Ross Jr. a ministryně práce Eugene Scalia. Bernarda Arnaulta doprovázel jeho druhorozený syn Alexandre, generální ředitel společnosti Rimowa (německá značka zavazadel, která je rovněž ve vlastnictví LVHM) a vedoucí pracovníci značky Louis Vuitton, včetně generálního ředitele Michaela Burkeho.

Trump se o Bernardovi Arnaultovi vyjádřil, že je umělec a vizionář, který tímto krokem investoval do Texasu a do amerických pracovních míst. Nezapomněl ani zalaškovat o tom, že ho výdaje za zboží Louis Vuitton stály za poslední léta malé jmění. 

Společnost LVHM vlastní i další významné značky, jako jsou Dior, Givenchy, Marc Jacobs či Sephora. Oficiálním setkáním a přestřižením pásky, která pomyslně otevírá novou továrnu, nový ekonomický proud stejně jako nová pracovní místa, je LVHM první významnou módní skupinou, která se veřejně spojila s prezidentem.

„Jsme velmi poctěni, že se prezident USA chystá na zahájení továrny,“ poznamenal před samotnou akcí Arnault. „Nejsem tu od toho, abych soudil jeho způsob politiky. Nemám žádnou politickou funkci. Jsem podnikatel,“ dodal ve svém vyjádření.

Ať už kabelky Louis Vuitton miluje zejména dcera Ivanka Trump, nebo má na tomto projektu sám prezident Donald Trump větší zálusk, to se nejspíš nedozvíme. Zda je to vhodný politický či ekonomický tah pro jméno Louis Vuitton, to ukáže čas…

nytimes.com
 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NÁVRHÁŘI LOUIS VUITTON DONALD TRUMP IVANKA TRUMP OBCHODNÍ DŮM KABELKY LOUIS VUITTON

Související články

Češi nevěří, že cesta ke zdravému tělu může být vydlážděná i bílou moukou a cukry, říká výživová poradkyně

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s výživovou poradkyní a influencerkou Hedvikou Hejdukovou. Jak zachovat zdravé tělo i mysl v době karantény? Jde vůbec jíst zdravě, rychle a levně zároveň? A co Češi dělají ve výživě špatně? Prozradíme v článku.

Celý článek

Celebrity bojují proti koronaviru Covid-19 v karanténě i charitou

Koronavirus Covid-19 si nevybírá. Vir napadl i bezpočet slavných celebrit, a tak i oni vytáhly do boje s virem, který v dnešní době sužuje celý svět. Některé pořádají charitativní sbírky a dávají své peníze charitě. Někteří vyzývají své fanoušky, aby zůstali v bezpečí.

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky, poradí optometrista

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Noste roušky, jsme v tom totiž společně! Jestli ale také bojujete se zamlžováním vašich brýlí při nošení roušky, pak právě pro vás je tento článek...

Celý článek

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek

Met Gala 2020 byla odložena na dobu neurčitou

Jedna z největších módních událostí roku se kvůli současné události odkládá na dobu neurčitou. Původně byla naplánovaná na 4. května 2020, vzhledem k šířícímu se koronaviru se ale ruší téměř všechny společenské akce. Met Gala není výjimkou.

Celý článek
Koronavirus COVID-19

Pandemie z druhé strany: Přináší i svá pozitiva

„Každé zlo je pro něco dobré“. Současná izolace lidí od společnosti přináší své klady. Na přírodě, na sobě samých.

Celý článek