dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

10 bodů, na které myslet při výběru svatebních šatů

Přidat na Seznam.cz
Výběr svatebních šatů může být stresující. Jde přeci o váš den D, kdy se máte cítit jedinečná. Těchto 10 bodů vám výběr ulehčí.

Vysněné svatební šaty mají ženy vybrané ještě dlouho předtím, než jsou si vůbec jisté, že si je chce jejich milovaný vzít. Snová představa však nemusí nakonec být reálná. Nehledejte tedy konkrétní šaty, jejichž obrázek máte v hlavě roky.

Kde se svatba koná

Pole, louka, les, kostel, hotel, zámek - možností, kde si můžete říct své ANO, jsou desítky. Místo konání je stěžejní. Chcete mít obřad na louce? Neměla byste volit šaty s krinolínou. Naopak se hodí jednoduchý styl doplněný třeba krajkou.

Myslete na pohodlí

V šatech budete celý den, proto je nutné, abyste se v nich cítila skvěle. Střih „mořská panna“ vám udělá postavu snů. Druhou otázkou však zůstává, zda v nich vůbec projdete svatební uličkou. Korzet je nejčastější volbou, zohledněte, jestli kvůli příliš utažené šněrovačce u oltáře neomdlíte.

Nevybírejte příliš brzy

Termínů je málo a nevěst hodně, proto máte pocit, že vše musí být vyřešené a zarezervované nejlépe hned. Doporučená doba na výběr svatebních šatů je 6 měsíců před svatbou.

Vyzkoušejte více střihů, barev a materiálů

Buďte otevřená všemu, co vám v salónu nabídnou. Někdy se zdá, že určitý kousek na ramínku nevypadá dobře, a vy ani nemáte chuť si šaty vyzkoušet. To je velká chyba. Na těle můžou vypadat báječně a třeba to budou zrovna ty pravé. 

Dodržujte rozpočet

Svatba není levná záležitost, a proto je nutné se držet předem stanoveného rozpočtu. Pokud už dopředu víte, že si dané šaty opravdu nemůžete dovolit, raději je ani nezkoušejte. Všechny ostatní byste pak jen porovnávala.

Buďte sama sebou

Při výběru vůbec nemyslete na to, co na to řeknou vaše babičky nebo tetičky. Tohle je hlavně váš a partnerův den. Není nic krásnějšího než šťastná nevěsta.

Vezměte si s sebou poradce

Zkoušení šatů může být i zábava.  Vyberte si někoho, komu bezmezně věříte, že vám řekne i krutou pravdu o tom, že vypadáte hrozně. Vyrobte si cedulky s verdiktem ano/ne, jako kamarádky v Sexu ve městě, kdy Carrie třídila šatnu.

Volte správnou velikost

Nespoléhejte na to, že díky stresu zhubnete nějaké to kilo. Šaty vám musí padnout jako ulité. Kdybyste náhodou opravdu shodila, vždy je jednodušší šaty zúžit.

Udělejte si koláž s inspirací

Inspirace není nikdy dost. Vidíme ji všude kolem. V dnešní době existuje mnoho portálů, kde si můžete ukládat fotografii na jednom místě. Ušetří vám to spoustu času, kdy byste v salónu chodila od štendru ke štendru a tápala. 

Navštivte víc salónů

Může se zdá, že jste perfektní šaty našla na první dobrou. Raději však navštivte alespoň ještě dva salóny, abyste měla porovnání. Za zkoušku nic nedáte, a když budete mít štěstí, najdete ještě lepší.

pinterest.com, brides.com

Přidat na Seznam.cz
SVATBA SVATEBNÍ ŠATY STŘIH VÝBĚR SVATEBNÍCH ŠATŮ NEVĚSTA

Související články

Krátké svatební šaty jsou hitem sezóny

Svatba patří k nejkrásnějším zážitkům v životě. I když pandemie koronaviru ovlivnila svatby neblahým způsobem. Nezkracuje se jen počet hostů, ale i svatební šaty nevěsty! Inspirujte se krásnými kousky v dnešním článku.

Celý článek

Svatební květina, květiny do interiéru a mnoho dalšího nabízí Plantárium

Jak vypadá práce svatební floristky? A jaké květiny a barvy jsou letos "in"? Nejen o tom jsme si povídali se Zuzanou Pacourkovou a Martinou Tománkouvou, zakladatelkami pražského Plantária. 

Celý článek

Petra Brzková: Má aktuální svatební kolekce odráží jednoduchost, lehkost a volnost

Krajka, lehký hedvábný taft a satén odráží ve svatební kolekci Petry Brzkové čistotu sněhově bílého odstínu společně s ivory.

Celý článek

Projekt TVORBOU odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi

Projekt Veroniky Matějkové vznikl jako reakce na fenomén fast fashion. Původně zamýšlená upcyklační platforma ve své současné podobě vintage shopu odráží potřebu smysluplně vracet oblečení zpět mezi lidi.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek