dnes je 04.07.2020 a svátek má Prokop

3 nejznámější módní ikony Česka

Přidat na Seznam.cz
Představujeme vám tři české slavné dámy, které to s módou skutečně umí. Inspirují mnohé módní návrháře a mají svůj osobitý styl. O jaké ženy z Česka se jedná?

Simona Krainová

Česká topmodelka, ředitelka modelingové soutěže Czechoslovak TopModel a také příležitostná herečka. Simona Krainová byla ambasadorkou modelingové soutěže Elite Model Look. Její tvář proslavily tituly prestižních časopisů jako Elle, Madame Figaro, Cosmopolitan, Maxim a mnoho dalších. Stala se tváří kampaně na parfém Dune od Christiana Diora a také kosmetických značek Biotherm a L’Oreal. Byla a je múzou známých návrhářů, jako je Osman Laffita nebo Blanka Matragi. Dokonce si zahrála i v českých filmech, nejznámější z nich jsou „Kamarád do deště“ nebo „Byl jednou jeden polda“. Její módní kousky jsou vždy velmi ženské, ležérní, pohodlné a také vkusné.

Aňa Geislerová

Známá česká herečka, úspěšná spisovatelka a také modelka. Může se pochlubit oceněním Český lev za hlavní i vedlejší role. Má vytříbený vkus a dává přednost spíše retro kouskům. Často volí chlapecké střihy, které ji ale ohromně sluší. Stala se tváří několika značek i módních návrhářů. V roce 2010 začala pracovat pro značku Pietro Filipi jako designérka vlastní kolekce. Mezi její nejúspěšnější filmy patří Nevinnost, Občanský průkaz nebo Pohádky pro Emu. Hodně žen i dívek jí může znát z posledních stran časopisu Elle, kde 4 roky psala zábavné sloupky ze svého života.

Daniela Peštová

Krásná supermodelka, která svou modelingovou kariéru rozjela v Paříži a New Yorku. Objevila se na titulních stránkách GQ, Glamour, Elle a Cosmopolitan. Dokonce pracovala i pro Victoria's Secret. Byla často označována za chameleona, protože její šatník byl vystaven neustálým změnám nového stylu. V roce 2000 se dokonce stala i moderátorkou módní show, kde poznala svého budoucího přítele. I když se její módní směr často mění, tak nejen pro Českou republiku udává trendy. Její modely jsou zdrženlivé, ale přesto sexy. Je to elegantní dáma plná překvapení.

Zdroj foto: Pinterest.com, Instagram.com

 

Přidat na Seznam.cz
ČESKÉ MODELKY MÓDNÍ IKONY ČESKÉ OSOBNOSTI SPISOVATELKA MODELKA AŇA GEISLEROVÁ SIMONA KRAINOVÁ DANIELA PEŠTOVÁ ZE SPOLEČNOSTI

Související články

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Global fashion agenda vydala prohlášení, v němž píše, jak by měl být módní průmysl udržitelnější

Spolek s názvem Global Fashion Agenda se zabývá udržitelností v oblasti módního průmyslu. Každý rok vydává program, který by měl přispět ke zlepšení nejen pracovních podmínek v tomto odvětví ale také více zařadit udržitelnost do módního světa.

Celý článek

Symbolika v módě: politická prohlášení ve světě módy

Black lives matter! Love sees no colour! Girl power! People are People! Toto je jen pár politicky motivovaných prohlášení, které se v minulosti objevily na módních modelech velkých značek. Patří politická prohlášení do módy? A jak přistupovat k módnímu průmyslu jako prostředku symboliky?

Celý článek

Koronavirus stál značku Nike 790 milionů dolarů

Akcie Nike klesly za dobu karantény o 4 %. Po celém světě však vzrostl online prodej a oblíbená sportovní značka tak počítá s rychlým vyrovnáním celkové ztráty.

Celý článek

Proč zůstáváme v nefunkčním vztahu?

Nejspíše si každý z vás na vlastní kůži vyzkoušel, jaké je to mít nefungující vztah. Otázkou ale zůstává, proč z takového vztahu nemůžete odejít? Je na vině strach, samota nebo něco jiného?

Celý článek

Revoluční nano nátěry dokážou ochránit exteriér i interiér vašeho domu před viry a bakteriemi

Česká inovační firma FN NANO s.r.o. drží v ruce již dvanáct let recept na vysoce účinné protipandemické opatření -  fotokatalytické nano nátěry, které zaručují ochranu před mikroorganismy všeho typu. V současné době jsou tyto produkty nazývány doslova kladivem na koronavirus, jelikož dokážou váš dům ochránit i před ním.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Dokumenty ze světa módy aneb když se vám nechce číst

Chcete si oddechnout a na knihu zrovna nemáte náladu? Tak se podívejte na módní dokumenty a doplňte své vědomosti z branže. Doporučujeme vám 4 dokumentární pecky, které vás budou zajisté bavit.

Celý článek