dnes je 26.02.2020 a svátek má Dorota

3 nejznámější módní ikony Česka

Přidat na Seznam.cz
Představujeme vám tři české slavné dámy, které to s módou skutečně umí. Inspirují mnohé módní návrháře a mají svůj osobitý styl. O jaké ženy z Česka se jedná?

Simona Krainová

Česká topmodelka, ředitelka modelingové soutěže Czechoslovak TopModel a také příležitostná herečka. Simona Krainová byla ambasadorkou modelingové soutěže Elite Model Look. Její tvář proslavily tituly prestižních časopisů jako Elle, Madame Figaro, Cosmopolitan, Maxim a mnoho dalších. Stala se tváří kampaně na parfém Dune od Christiana Diora a také kosmetických značek Biotherm a L’Oreal. Byla a je múzou známých návrhářů, jako je Osman Laffita nebo Blanka Matragi. Dokonce si zahrála i v českých filmech, nejznámější z nich jsou „Kamarád do deště“ nebo „Byl jednou jeden polda“. Její módní kousky jsou vždy velmi ženské, ležérní, pohodlné a také vkusné.

Aňa Geislerová

Známá česká herečka, úspěšná spisovatelka a také modelka. Může se pochlubit oceněním Český lev za hlavní i vedlejší role. Má vytříbený vkus a dává přednost spíše retro kouskům. Často volí chlapecké střihy, které ji ale ohromně sluší. Stala se tváří několika značek i módních návrhářů. V roce 2010 začala pracovat pro značku Pietro Filipi jako designérka vlastní kolekce. Mezi její nejúspěšnější filmy patří Nevinnost, Občanský průkaz nebo Pohádky pro Emu. Hodně žen i dívek jí může znát z posledních stran časopisu Elle, kde 4 roky psala zábavné sloupky ze svého života.

Daniela Peštová

Krásná supermodelka, která svou modelingovou kariéru rozjela v Paříži a New Yorku. Objevila se na titulních stránkách GQ, Glamour, Elle a Cosmopolitan. Dokonce pracovala i pro Victoria's Secret. Byla často označována za chameleona, protože její šatník byl vystaven neustálým změnám nového stylu. V roce 2000 se dokonce stala i moderátorkou módní show, kde poznala svého budoucího přítele. I když se její módní směr často mění, tak nejen pro Českou republiku udává trendy. Její modely jsou zdrženlivé, ale přesto sexy. Je to elegantní dáma plná překvapení.

Zdroj foto: Pinterest.com, Instagram.com

 

Přidat na Seznam.cz
ČESKÉ MODELKY MÓDNÍ IKONY ČESKÉ OSOBNOSTI SPISOVATELKA MODELKA AŇA GEISLEROVÁ SIMONA KRAINOVÁ DANIELA PEŠTOVÁ ZE SPOLEČNOSTI

Související články

Raf Simons nastupuje jako pomocný kreativní ředitel do Prady

O tom, že by se Raf Simons mohl připojit k Miuccie Pradě, se spekulovalo již nějakou dobu. A konečně je to tady. Belgický návrhář nastoupí jako pomocný kreativní ředitel do Prady a společně s Miucciou představí první kolekci v září 2020.

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek

Anna K. nabírá síly ve Špindlu. Hojně si užívá lyžování i dobrého jídla

Skiareál Špindlerův mlýn je vyhledávaným místem pro zimní radovánky a aktivní relax. Svou zaslouženou dovolenou si zde vychutnává i Anna K., která však prozradila, že i aktivní odpočinek nese svou daň.

Celý článek

Klára Haunerová: Móda a minimalismus

Zakladatelka a majitelka Institutu módní tvorby v Praze se zabývá přednáškovou činností ohledně fashion industry v Čechách a v zahraničí a propaguje udržitelnost v módním průmyslu. Svým počínáním ukazuje i ostatním návrhářům, že to jde dělat i jinak a přesto dobře! 

Celý článek

Nemáš Instagram? Jako bys nežil

Dnešní uspěchaná doba si vyžádala několik obětí, ale i mnoho užitečných aplikací. Už nedostáváme milostné dopisy, náš milý nečeká za oknem a nová restaurace už nebude mít hlášení v místním rozhlasu. Většina z nás je stále zahleděná do obrazovek svých chytrých telefonů.

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

V centrále Louis Vuitton si pořídili druhý největší diamant na světě

Diamant velký jako tenisový míček - takovou raritu si pořídila do své centrály v Paříži značka Louis Vuitton. Jde přitom o druhý největší diamant na světě.

Celý článek

Na Oskarech bodovala Natalie Portman s vyšitými jmény slavných režisérek

Máme za sebou předávání cen Oskar - nejočekávanější večer pro americký Hollywood. A my se ptáme, jaké byly nejlepší outfity na tomto předávání v letošním roce. A že bylo, na co se dívat!

Celý článek