dnes je 17.05.2022 a svátek má Aneta

3 skvělé způsoby, jak si navlnit a zároveň nezničit vlasy

Přidat na Seznam.cz
Která žena by nechtěla krásné přirozené lokny přímo po probuzení? Pokud vás příroda neobdarovala dokonale kudrnatou kšticí, tak nezoufejte. Nádherné vlnky si můžete udělat i bez použití kulmy.

zdroj: pexels.com

Chcete menší obměnu účesu, ale nechcete investovat do kulmy? Děláte dobře, pokud s ní neumíte správně zacházet, tak může nadělat více škody než užitku. To samé samozřejmě platí i pro žehličku, pomocí které lze také udělat hezké vlnky. Ale o tom dnešní článek není. Tyhle 3 způsoby vás zajisté nadchnou.

Vlny pomocí donutu

Pokud jste ještě neslyšela o tzv. donutu, tedy výplně do vlasů ve tvaru donutu, tak nezoufejte. Dá se sehnat asi v každé drogerii a stojí pár korun. Čím menší donut koupíte, tím menší vaše vlnky budou. Vlasy můžete jemně navlhčit, ale především je nastříkejte přípravkem pro podporu vln. Postup je velmi lehký – vyčesejte si vlasy do vysokého culíku a protáhněte ho skrze donut. Culík si rozdělte na 2 prameny a obmotávejte vlasy kolem obvodu donutu, tak pokračujte i s druhou půlkou. Konec zafixujte pinetkami a nechte působit cca 3 hodiny. Výsledkem budou krásné objemné vlnky.

zdroj: pinterest.com

Hit Instagramu

Nedávno se na Instagramu objevil zajímavý trik, jak si bez kulmy krásně natočit vlasy. Postačí vám nějaká delší stuha, popřípadě náš tip je pásek od županu. Vlasy můžete natáčet mokré nebo suché, záleží, jak intenzivní vlny chcete. Pásek si nasaďte na hlavu, kde se dává čelenka a srovnejte konce. Jednu stranu sepněte do culíku a s druhou pracujte. Vezměte od vrchu hlavy cca 2 cm pramínek a ten jednou obmotejte kolem pásku, pak vezměte pramen níže a udělejte to samé, postupně budete vytvářet něco jako francouzský cop. Na konci zajistěte gumičkou, a to stejné udělejte na druhé straně. Můžete s tím i spát nebo nechat působit přes den pár hodin. Pak jen odmotejte pásek a užijte si princeznovské vlnky.

zdroj: pinterest.com

Varianta s čelenkou

Pokud máte kratší vlasy, tak je tahle varianta pro vás ideální. Navlhčete si vlasy a dejte si do nich tužidlo pro objem. Pak si nasaďte pohodlnou čelenku a postupně obmotávejte pramínky vlasů kolem čelenky. Opět platí pravidlo, že čím menší pramínek vezmete, tím menší budou vaše lokny. Všechny pramínky obmotejte kolem čelenky a nechte to na hlavě alespoň 4 hodiny. Pak sundejte čelenku, vlnky pročesejte a užijte si krásný a jednoduchý účes, který vydrží několik dní.

zdroj: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA VLASY A ÚČESY VLNY JAK NA VLNY JAK SI NAVLNIT VLASY KRÁSNÉ VLNY ÚČESY VLNY BEZ KULMY KRÁSNÉ VLASY

Související články

Ženy ženám: kampaň spojující inspirativní ženy

Zpěvačka Olga Lounová, návrhářka Zuzana Lešák Černá i herečka Aneta Kernová jsou součástí projektu, který poukazuje na jedinečné životní příběhy každé ženy.

Celý článek

Séra s vitamínem C dodají vaší pleti zář. Jak vybrat to pravé?

Jak může vitamín C, známý také jako nejvyhledávanější složka péče o pleť všech dob, proměnit naši pleť? Rychle a efektivně, ale jak vybrat ten správný produkt pravě pro vás? 

Celý článek

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

S jarem přináší značka Nobilis Tilia i aromaterapeutické novinky v BIO kvalitě

Jaro už je cítit ve vzduchu a s ním česká přírodní aromaterapeutická značka uvádí na trh tři produkty. Vyberou si dámy, děti i maminky po porodu.

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Fashion must have únor: Zařaďte rychlost, bude to jízda!

Láska k sobě i svým blízkým provází únor naplno. Nezapomeňte využít nejkratší měsíc v roce k tomu, abyste se věnovali své rodině i přátelům, pečovali o sebe a dělali si radost. Nakonec fantazii se meze nekladou...

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek