dnes je 20.04.2019 a svátek má Marcela

4 netradiční typy cvičení, které vás budou opravdu bavit

Přidat na Seznam.cz
Když se chcete cítit dobře a dlouhodobě si udržet hezkou a zdravě vypadající postavu, bez cvičení to nepůjde. Všichni ale víme, jak moc je těžké donutit se začít. 

Mnohem těžší ovšem je neztratit zapálení a vůli hned po prvních trénincích a setrvat ve fázi, kdy vás cvičení opravdu baví. A právě proto vám přinášíme tipy na 4 netradiční druhy cvičení, které vás okamžitě chytnou a nepustí.

Drum fit

Jestliže vám klasický aerobik připadá nudný, pak zkuste jeho vylepšenou a mnohem zábavnější verzi – tzv. drum fit. Drum fit je skupinová lekce, na které se cvičí se speciálními fitness paličkami, takže se jedná v podstatě o propojení cvičení s hraním na hudební nástroj. Tento netradiční způsob cvičení vás nabije pozitivní energií, ať už jednotlivými pohyby či zvukovým doprovodem, a jako bonus vám pomůže zpevnit hýžďové a stehenní svaly. Lekce drum fitu probíhají v Praze i v Brně.

Trampolínky

Kdo neskáče není Čech! Tak přesně tohle motto se dokonale hodí pro další, dnes už velice populární druh cvičení. Skákání na trampolínách a trampolínkách milují jak děti, tak i dospělí, a právě proto vzniká čím dál více jump parků a jump arén, které vám umožní se vyřádit, a ještě ke všemu spálit stovky kalorií. Skákání navíc přináší spoustu zdravotních benefitů: Pohybem lymfy pročistíte celý organismus, zlepšíte stav svých kostí, uvolníte si záda, snížíte svůj krevní tlak a posílíte flexibilitu i rovnováhu. A jestliže vás nelákají veřejné trampolíny, pořiďte si domů svou vlastní trampolínu na Hawaj.cz.

Acro jóga

Jógu už dnes cvičí kde kdo. Proč tedy nezkusit něco netradičnějšího, třeba párovou jógu? Acro jóga patří mezi ty obdivuhodné styly jógy, u jejichž pozic se vám zatajuje dech, jelikož je tvoří dva či více lidí. To nejzajímavější však je, že v Acro józe kombinujete klasické jógové ásany a akrobacii spolu s prvky thajské masáže, v jejichž rámci uvědoměle pracujete s tělem svého partnera. Kromě toho, že posílíte hluboké stabilizační svaly a svůj balanc, si také otestujete svou sehranost s partnerem. Tento poměrně mladý druh jógy probíhá většinou ve skupinových lekcích s uvolněnou atmosférou, takže se na nich snadno seznámíte s novými lidmi, a ještě si užijete spoustu zábavy.

Beer yoga

Pivo dnes také pije kde kdo. Ale kdo u pití piva stíhá ještě cvičit jógu? Spojte příjemné s užitečným a vyrazte na velmi přátelskou a pohodovou lekci pivní jógy, která se stala hitem zejména v Berlíně, ale nyní už i u nás. Beer jógu berte spíš jako kolektivní zpestření, kde není vaším hlavním cílem tvarování postavy, ale spíše vyzkoušení si něčeho nového. Čeká vás zde třeba pozdrav slunci s láhví vychlazeného piva v ruce nebo balancování na jedné noze s láhví na hlavě. A samozřejmě průběžné usrkávání lahodného moku proložené navazováním nových kontaktů. Lekce beer jógy probíhají například v pražském jóga studiu Solo Bueno.

Zdroj:hawaj.cz

 

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA CVIČENÍ ACRO JÓGA JÓGA TRAMPOLÍNKY BEER JOGA DRUM FIT JAK SE HAWAJ.CZ

Související články

Jak se nosí nejnáročnější trend sezóny: cyklistické šortky

Jsou k vidění všude, ale razantně rozdělují módní svět. Buď je milujete, nebo nenávidíte. Těžký trend je však možné přizpůsobit osobnímu stylu jednodušeji, než se zdá!

Celý článek

Jak si poradit s trendem vrstvení pro nadcházející sezónu

4 hlavní trendy vrstvení vás nadchnou. Nekonečné možnosti kombinování zajistí neokoukaný look pokaždé, když si namixujete vlastní styl. Vrstvení je ultra moderní!

Celý článek

Jak se ponořit do velkého jarního trendu džínoviny

Návrháři zahrnuli džínovinu do svých kolekcí na všech týdnech módy a je obrovským hitem! Jaké se nosí střihy džínů a jiných oděvů z klasické modré látky, vám poradí tento článek.

Celý článek

Trend matné rtěnky

Krása, lehkost, preciznost. To vše nabízejí zmatňující rtěnky - velký hit kosmetického světa. Vyzkoušeli jsme je pro vás a zamilovali se do nich. Čím jsou tak úžasné?

Celý článek

Jogamatka sbalená na Bali

Pro jednoho pravý ráj na zemi a pro druhého dovolená "za trest". Názory na tuto indonéskou destinaci se překvapivě rozcházejí, ale posuďte sami... Namaste.

Celý článek

Co stojí za výrobou parfému? Rozhovor s jedním z mála „nosů“ na světě

Nos. Povolání, kterého jsou hodny pouze výjimeční lidé a mají ten nejlepší čich. Jedním z mála nosů na světě je Hanna Marie Tomášková, tvůrce vůní a 100% čistých přírodních éterických olejů.

Celý článek

3 recepty z blahodárné cukety

Cuketa, módní záležitost ze světa zeleniny. Ptáte se proč? Díky její neutralitě lze recepty z této suroviny připravit na tisíc způsobů, přitom rychle, chutně a především zdravě!

Celý článek

Sladké pečení? Jde to i zdravě aneb V hlavní roli špalda

Místo bílé mouky špaldová, rafinovaný cukr nahraďte třtinovým a kakao vyměňte za karob. Přidejte ovoce, semínka či kokos a zdravý recept připravíte v cuku letu. Pojďme na to!

Celý článek