dnes je 18.02.2019 a svátek má Gizela

4 netradiční typy cvičení, které vás budou opravdu bavit

Když se chcete cítit dobře a dlouhodobě si udržet hezkou a zdravě vypadající postavu, bez cvičení to nepůjde. Všichni ale víme, jak moc je těžké donutit se začít. 

Mnohem těžší ovšem je neztratit zapálení a vůli hned po prvních trénincích a setrvat ve fázi, kdy vás cvičení opravdu baví. A právě proto vám přinášíme tipy na 4 netradiční druhy cvičení, které vás okamžitě chytnou a nepustí.

Drum fit

Jestliže vám klasický aerobik připadá nudný, pak zkuste jeho vylepšenou a mnohem zábavnější verzi – tzv. drum fit. Drum fit je skupinová lekce, na které se cvičí se speciálními fitness paličkami, takže se jedná v podstatě o propojení cvičení s hraním na hudební nástroj. Tento netradiční způsob cvičení vás nabije pozitivní energií, ať už jednotlivými pohyby či zvukovým doprovodem, a jako bonus vám pomůže zpevnit hýžďové a stehenní svaly. Lekce drum fitu probíhají v Praze i v Brně.

Trampolínky

Kdo neskáče není Čech! Tak přesně tohle motto se dokonale hodí pro další, dnes už velice populární druh cvičení. Skákání na trampolínách a trampolínkách milují jak děti, tak i dospělí, a právě proto vzniká čím dál více jump parků a jump arén, které vám umožní se vyřádit, a ještě ke všemu spálit stovky kalorií. Skákání navíc přináší spoustu zdravotních benefitů: Pohybem lymfy pročistíte celý organismus, zlepšíte stav svých kostí, uvolníte si záda, snížíte svůj krevní tlak a posílíte flexibilitu i rovnováhu. A jestliže vás nelákají veřejné trampolíny, pořiďte si domů svou vlastní trampolínu na Hawaj.cz.

Acro jóga

Jógu už dnes cvičí kde kdo. Proč tedy nezkusit něco netradičnějšího, třeba párovou jógu? Acro jóga patří mezi ty obdivuhodné styly jógy, u jejichž pozic se vám zatajuje dech, jelikož je tvoří dva či více lidí. To nejzajímavější však je, že v Acro józe kombinujete klasické jógové ásany a akrobacii spolu s prvky thajské masáže, v jejichž rámci uvědoměle pracujete s tělem svého partnera. Kromě toho, že posílíte hluboké stabilizační svaly a svůj balanc, si také otestujete svou sehranost s partnerem. Tento poměrně mladý druh jógy probíhá většinou ve skupinových lekcích s uvolněnou atmosférou, takže se na nich snadno seznámíte s novými lidmi, a ještě si užijete spoustu zábavy.

Beer yoga

Pivo dnes také pije kde kdo. Ale kdo u pití piva stíhá ještě cvičit jógu? Spojte příjemné s užitečným a vyrazte na velmi přátelskou a pohodovou lekci pivní jógy, která se stala hitem zejména v Berlíně, ale nyní už i u nás. Beer jógu berte spíš jako kolektivní zpestření, kde není vaším hlavním cílem tvarování postavy, ale spíše vyzkoušení si něčeho nového. Čeká vás zde třeba pozdrav slunci s láhví vychlazeného piva v ruce nebo balancování na jedné noze s láhví na hlavě. A samozřejmě průběžné usrkávání lahodného moku proložené navazováním nových kontaktů. Lekce beer jógy probíhají například v pražském jóga studiu Solo Bueno.

Zdroj:hawaj.cz

 

ZDRAVÍ A KRÁSA CVIČENÍ ACRO JÓGA JÓGA TRAMPOLÍNKY BEER JOGA DRUM FIT JAK SE HAWAJ.CZ

Související články

Sladké pečení? Jde to i zdravě aneb V hlavní roli špalda

Místo bílé mouky špaldová, rafinovaný cukr nahraďte třtinovým a kakao vyměňte za karob. Přidejte ovoce, semínka či kokos a zdravý recept připravíte v cuku letu. Pojďme na to!

Celý článek

Stylový outfit do fitka

Ruku na srdce, každá z nás chce vypadat dobře, a především se také dobře cítit. Jak toho dosáhnout i při vašem tréninku?

Celý článek

Když o sebe pečovat, tak jedině s bio kosmetikou

Milujeme přírodu, milujeme samy sebe a je pro nás nedílnou součástí tyhle dvě věci propojovat. Proto i krásu spojujeme s přírodou a bio kosmetikou.

Celý článek

Jak se udržují v kondici známé tváře

Pohyb je přirozenou součástí našeho života, jestli hledáte novou inspiraci na cvičení či udržení kondice, nechte se inspirovat známými kráskami. Ve zdravém těle zdravý duch.

Celý článek

Sedmero čajů nejen pro krásnou pleť

Chcete, aby vaše pokožka a tělo byly v dobré kondici? Dopřejte si víc než jeden šálek čaje z přírodních léčiv a brzy uvidíte pozitivní změny.

Celý článek

Syndrom histaminové intolerance? Možná jím trpíte i vy

Zažívací problémy, kožní vyrážky, bolesti hlavy, nevolnost, únava, návaly horka nebo problémy s dýcháním. Pokud trpíte těmito symptomy, zřejmě to má na svědomí histaminová intolerance.

Celý článek

Řekněte STOP nevzhledným pupínkům

Nevzhledné pupínky umí zamávat s psychikou v každém věku. Máme pro vás tip, jak tyto teroristy odstranit.

Celý článek

Polévky pro uzdravení vašeho těla

Dochází vám inspirace, co dobrého si uvařit k jídlu? Chcete, aby bylo jídlo zdravé, dietní a zároveň, aby vás zasytilo a zahřálo v tomto mrazivém počasí? Máme pro vás odpověď: Krémová polévka! 

Celý článek