dnes je 17.12.2018 a svátek má Daniel

4 netradiční typy cvičení, které vás budou opravdu bavit

Když se chcete cítit dobře a dlouhodobě si udržet hezkou a zdravě vypadající postavu, bez cvičení to nepůjde. Všichni ale víme, jak moc je těžké donutit se začít. 

Mnohem těžší ovšem je neztratit zapálení a vůli hned po prvních trénincích a setrvat ve fázi, kdy vás cvičení opravdu baví. A právě proto vám přinášíme tipy na 4 netradiční druhy cvičení, které vás okamžitě chytnou a nepustí.

Drum fit

Jestliže vám klasický aerobik připadá nudný, pak zkuste jeho vylepšenou a mnohem zábavnější verzi – tzv. drum fit. Drum fit je skupinová lekce, na které se cvičí se speciálními fitness paličkami, takže se jedná v podstatě o propojení cvičení s hraním na hudební nástroj. Tento netradiční způsob cvičení vás nabije pozitivní energií, ať už jednotlivými pohyby či zvukovým doprovodem, a jako bonus vám pomůže zpevnit hýžďové a stehenní svaly. Lekce drum fitu probíhají v Praze i v Brně.

Trampolínky

Kdo neskáče není Čech! Tak přesně tohle motto se dokonale hodí pro další, dnes už velice populární druh cvičení. Skákání na trampolínách a trampolínkách milují jak děti, tak i dospělí, a právě proto vzniká čím dál více jump parků a jump arén, které vám umožní se vyřádit, a ještě ke všemu spálit stovky kalorií. Skákání navíc přináší spoustu zdravotních benefitů: Pohybem lymfy pročistíte celý organismus, zlepšíte stav svých kostí, uvolníte si záda, snížíte svůj krevní tlak a posílíte flexibilitu i rovnováhu. A jestliže vás nelákají veřejné trampolíny, pořiďte si domů svou vlastní trampolínu na Hawaj.cz.

Acro jóga

Jógu už dnes cvičí kde kdo. Proč tedy nezkusit něco netradičnějšího, třeba párovou jógu? Acro jóga patří mezi ty obdivuhodné styly jógy, u jejichž pozic se vám zatajuje dech, jelikož je tvoří dva či více lidí. To nejzajímavější však je, že v Acro józe kombinujete klasické jógové ásany a akrobacii spolu s prvky thajské masáže, v jejichž rámci uvědoměle pracujete s tělem svého partnera. Kromě toho, že posílíte hluboké stabilizační svaly a svůj balanc, si také otestujete svou sehranost s partnerem. Tento poměrně mladý druh jógy probíhá většinou ve skupinových lekcích s uvolněnou atmosférou, takže se na nich snadno seznámíte s novými lidmi, a ještě si užijete spoustu zábavy.

Beer yoga

Pivo dnes také pije kde kdo. Ale kdo u pití piva stíhá ještě cvičit jógu? Spojte příjemné s užitečným a vyrazte na velmi přátelskou a pohodovou lekci pivní jógy, která se stala hitem zejména v Berlíně, ale nyní už i u nás. Beer jógu berte spíš jako kolektivní zpestření, kde není vaším hlavním cílem tvarování postavy, ale spíše vyzkoušení si něčeho nového. Čeká vás zde třeba pozdrav slunci s láhví vychlazeného piva v ruce nebo balancování na jedné noze s láhví na hlavě. A samozřejmě průběžné usrkávání lahodného moku proložené navazováním nových kontaktů. Lekce beer jógy probíhají například v pražském jóga studiu Solo Bueno.

Zdroj:hawaj.cz

 

ZDRAVÍ A KRÁSA CVIČENÍ ACRO JÓGA JÓGA TRAMPOLÍNKY BEER JOGA DRUM FIT JAK SE HAWAJ.CZ

Související články

Naučte se zdravě snídat!

Jste během rána zpomalení, nepříjemní a bez energie? Že jste nesnídali, protože jste nestíhali? Výmluvu nestíhání nebereme, rozhodně vaše tělo ne. Začněte pravidelně snídat a vaše tělo vám poděkuje.

Celý článek

Jak si ozdobit vánoční stromeček tento rok? Inspirujte se zajímavými nápady!

Vytvořit si osobitý a nádherný stromeček na Štědrý den podle svých představ je cílem snad každého . Existuje tolik představ o kouzelném stromečku...

Celý článek

Zima a chlad je tu. Jak na popraskané rty?

Na seznamu věcí, které zas až tak nemáme rádi na zimě, jsou jedním z hlavních bodů suché a popraskané rty. Mráz jim dává v tomto ročním období celkem zabrat, proto je potřeba své rty podpořit a pořídit si k tomu ty správné posily. Jaké to jsou?

Celý článek

Jak se učesat na společenskou akci?

Období večírků a společenských akcí se kvapem blíží. Jednoduché účesy vhodné pro každého vám pomůžou vypadat skvěle za pár minut.

Celý článek

Jak se obléknout na ples a večírek s plnoštíhlou postavou

Sezóna elegance, večírků a oslav se kvapem blíží. V čem zazářit na jakémkoliv večírku se svými půvabnými křivkami, poradí tento článek.

 

Celý článek

Jak se obléknout na firemní večírek

Sezóna plná (nejenom) vánočních večírků je tady. Pokud hledáte elegantní řešení, jak na firemní party vyrazit, máme pro vás pár tipů.

Celý článek

Kadeřnice celebrit radí: přírodní péče o vlasy se vyplatí!

Vlasy - koruna krásy. Tohle rčení by mělo být mantrou každé kadeřnice. Už 12 let se jím řídí i Lucie Bugnerová alias Lussi Bugner.

Celý článek

Halloween se blíží! Kostým, ve kterém zazáříte na tematickém večírku

Trick-or-Treat! Halloween je za rohem, je čas nasát tajemnou atmosféru a přemýšlet nad halloweenském kostýmu.

Celý článek