dnes je 25.07.2021 a svátek má Jakub

5 efektních, ale nepraktických výmyslů v domácnosti

Přidat na Seznam.cz
Občas na fotkách na internetu i v katalozích stylového designu obdivujete různé vychytávky, které zaujmou vaši pozornost. Často už si ale neuvědomíme, že není tak docela o co stát. 

1. Vintage vana v prostoru

Jako první problém se jeví její vysoké hrany, které pro mladé lidi sice nejsou obtížné, časem vás to ale může začít otravovat. Zároveň se u vás nebude moci vykoupat starší a méně ohebný člověk, a vyšší nebezpečí uklouznutí hrozí i těm plně pohyblivým. Pokud si vyberete opravdu vintage vanu se vším všudy, mějte také na paměti, že ty často bývají vyráběné z atypických materiálů, které si žádají speciální péči, a barevné koupelové balistiky si budete pravděpodobně muset odpustit. 

2. Otevřené ukládací prostory

Jsou krásné, ale mají hned dvě zásadní nevýhody. První z nich se přímo nabízí - každý vám všude vidí, takže musíte stále dodržovat přísný pořádek a rozhodně tam nic neschováte před nečekanou návštěvou. Druhou nepříjemností je pak dozajista nežádoucí prach, před kterým uzavřené skříňky poměrně dobře chrání. V otevřených ukládacích prostorech (ať už v kuchyni, koupelně nebo ložnici) se můžete připravit na pravidelný úklid alespoň dvakrát do týdne. Vůbec v kuchyni se tato nevýhoda zdvojnásobuje. 

3. Bílý nábytek

Efektní. Stylový, ale krajně nepraktický. Můžete si myslet, že ho budete pravidelně čistit, ale bílá časem zajde tak či onak. Nemluvě o tom, že bílé sedací soupravy, židle, stoly nebo křesla jsou naprosto vyloučené pro rodiny s malými dětmi, psi a kočkami. Ale ruku na srdce, občas něco upadne i dospělému člověku a drahá pohovka za desítky tisíc vám to jen tak neodpustí. Stejně je to pochopitelně i s bílými koberci nebo závěsy. 

4. Prosklené stěny

Nic nedodá bydlení tolik na luxusu jako velká okna nebo rovnou prosklená stěna. Úchvatně vypadá v obýváku i ložnici, ale vážně byste chtěli, aby vás každý soused a kolemjdoucí viděl, jak si čistíte před spaním zuby a ukládáte se ke spánku? Prosklené stěny mají smysl ve vilách, které jsou ze všech stran obehnané vysokými ploty nebo ve vyšších patrech, kde na vás nikdo nevidí. 

5. Postel u zdi

Na fotce vyvolává báječný pohodový dojem. Postel pro jednoho u zdi vlastně nijak nevadí, horší je to s postelí manželskou. V momentě, kdy ji ze dvou stran ohraničuje zeď, výrazně se vám zmenšuje přístup. Nejen že ten, který spí u zdi, musí neustále lézt přes postel druhého, zároveň se ukazuje jako velmi těžké převlékání nebo běžné stlaní takové postele. Takže hezké to je, útulné asi také, ale vážně vám to stojí za ty omezení?

popusgar.com ; elledecor.com ; pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
DESIGN MÓDNÍ DOMY BYTOVÝ DESIGN NEPRAKTICKÉ PRVKY DOMOV

Související články

Toni Garrn tváří nové kampaně značky BOSS

Značka BOSS odhalila nové optické i sluneční brýle pro moderní ženu. Tváří kampaně se stala německá modelka a herečka, která je aktuálně těhotná.

Celý článek

Obnovit učňovský obor rukavičkářství je jedním z hlavních cílů majitelky české značky Bohemia Gloves

Rukavičkářské řemeslo má v Česku obrovskou tradici a sahá až do středověku. V Dobříši u Prahy se začalo vyrábět v polovině devatenáctého století a tradiční produkce rukavic trvá dodnes.

Celý článek

Černá a bílá v interiéru – dokonalá kombinace pro 21. století

Minimalistický styl je v současné době velmi trendy. Ať už sáhnete po nábytku, kterého je poskrovnu nebo po minimalistických odstínech barev, budete in a módní. V našem článku se dozvíte, proč je kombinace nestárnoucí klasiky - černé a bílé, pro vás dokonalá a proč vsadit na tyto barvy, jestliže právě chystáte rekonstrukci vašeho domova nebo stěhování.

Celý článek

Svatební květina, květiny do interiéru a mnoho dalšího nabízí Plantárium

Jak vypadá práce svatební floristky? A jaké květiny a barvy jsou letos "in"? Nejen o tom jsme si povídali se Zuzanou Pacourkovou a Martinou Tománkouvou, zakladatelkami pražského Plantária. 

Celý článek

Objevte zcela novou kolekci pro miminka a batolata z linie H&M HOME

Nová kolekce H&M HOME BABY je plná něžnosti. Všechny detaily jsou navržené tak, aby začátek života vašeho děťátka byl co nejpříjemnější. Kolekce nabízí hrací podložky, mušelínové plenky, přikrývky a koupací ručníky s kapucí.

Celý článek

Marie Bubláková o značce EN TEN TY KY dva špalíky: první objednávka byla obrovitánská euforie. Tady jsem poznala, že by se to mohlo lidem líbit.

EN TEN TY KY dva špalíky, známé dětské rozpočítadlo, které také nese název jednoho velkého nápadu. Nápadu, za kterým stojí Marie Bubláková. 

Celý článek

Luesma & Vega: Talíř jako umělecké dílo

Servírování a prezentace chodů je ve vysoké gastronomii stejně důležité jako jejich chuť. Jak ale vypadá ta správná prezentace?

Celý článek

Kolekce Diane von Furstenberg x H&M HOME

Pozvěte do svého domova svět inspirovaný Diane von Furstenberg a oživte svůj interiér touto exkluzivní kolekcí.

Celý článek