dnes je 27.05.2019 a svátek má Valdemar

5 návrhářů, kteří byli vybráni pro prestižní výstavu na MET GALA v New Yorku

Přidat na Seznam.cz
Významná módní výstava v Metropolitním muzeu umění v New Yorku otevře již brzy své brány. Za nimi se skrývají ty nejzvučnější návrhářská jména, ale i 5 nováčků, kteří si pozornost zaslouží stejným dílem!

MET v New Yorku bude za pár dnů zahajovat letošní výstavu na téma Camp: Notes on Fashion. Camp styl módy znamená nadsázku se záměrně špatným vkusem a ironickou hodnotou. Celkový vzhled pak připomíná žongléry z cirkusu, baviče v kabaretu nebo kolotočovou módu. Nejznámějším příkladem je Elton John. Je však nutné poznamenat, že ve výsledku tento styl působí pozitivně. A také dokáže pobavit. Přehnané detaily a doplňky v sobě nesou humor a právě zmíněnou nadsázku.

Jen ti nejlepší návrháři budou vystavovat své ikonické kousky korespondující s tématem pro rok 2019 a těmi jsou Moschino, Balenciaga, Christopher Kane, Jeremy Scott, Jean Paul Gaultier, Erdem a Thierry Mugler. Hlavním sponzorem je Gucci. I tento rok dostanou příležitost ukázat světu své práce mezinárodní designéři. Po pečlivém výběru jimi budou mladí návrháři, kteří mají tvorbu přesně pasující zadanému tématu. Nelehké zadání splňují ve svých kolekcích na jedničku.

Blindness

Současný problém třetího pohlaví se odráží v kolekcích návrhářů JiSun Parka a KyuYong Shina. Androgenní modely se skládají především z ženských střihů ušitých z transparentních materiálů a zdobené jsou perlovými doplňky, které předvádějí muži.

 

Tomo Koizumi

Japonský návrhář se stal slavným po své první přehlídce na newyorském týdnu módy. Jeho rozměrné šaty jsou ušité z nařaseného tylu a organzy. Poté materiál formuje do rozmanitých siluet a střihů. Výrazné barvy propůjčují šatům další zajímavý efekt.

 

Midnight 00

Milánský stylista Ada Kokosar tajně navrhl a představil kolekci obuvi minulý rok. Neoznámil to médiím, ale ony si ho stejně našly. Nešlo totiž o materiál typický pro obuv. Stylistův nápad pramenil z obalů potravin a jeho nadměrného používání. Lodičky obalené celofánem nebo z igelitu ozdobené krystaly jsou vrcholem ironické módy.

 

Palomo Spain

Španělský návrhář z Madridu měl minulý rok to štěstí, že si jeho šaty oblékla Beyonce. Po miliónech zhlédnutí na Instagramu se strhla mediální bouře a každý chtěl vědět, kdo šaty navrhl. Směs kýče, historických vlivů a teatrálnosti je v kolekcích nepřehlédnutelná.

 

Eda Gimnes

Designérka si udělala jméno především ve Skandinávii. Celosvětově na sebe upozornila, když minulý rok osočila značku Moschino, že napodobuje nebo dokonce krade její nápady na vzory. Surrealistické motivy a 2D motivy na návrhářčiných oděvech jsou unikátní tím, že matou svou rafinovaností.

 

 

Zdroj: pinterest.com, metmuseum.org, vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁBRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI MET GALA MET THE METROPOLITAN MUSEUM OF ART METROPOLITNÍ MUSEUM UMĚNÍ NEW YORK NEW YORK VÝSTAVA

Související články

Nejkrásnější šaty v historii červeného koberce filmového festivalu v Cannes

Jedna z nejvýznamnějších událostí filmového světa je filmový festival v Cannes. S ním se pojí i tradiční přehlídka na červeném koberci. Jak vypadaly slavné dámy před lety a v nedávné minulosti? 

Celý článek

60 let od vzniku Barbie: Prestižní módní panel v USA vzdá 3. června panence hold

Ikonická hračka oslaví významné kulatiny a americký panel CFDA udělí Barbie speciální cenu za přínos módě. Jak se změnila panenka od 60. let minulého století?

Celý článek

Cestujete po krásách jižních Čech? Pak rozhodně navštivte Biograf!

Ať už pracovně, nebo soukromě, jižní Čechy jsou populární lokalitou, která láká nejenom pro své přírodní krásy. My jsme při té příležitosti narazili na atraktivní hotel, kde se nám více než dobře spalo.

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Kdo chce zabít Pamelu Anderson? Aneb nové číslo Vogue CS

Vogue pro své čtenáře připravil ve svém červnovém vydání opravdový zážitek. Na obálce se objeví megastar Pamela Anderson obklopena pláží, zasazena do českého prostředí.

Celý článek

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Celý článek