dnes je 05.06.2020 a svátek má Dobroslav

5 návrhářů, kteří byli vybráni pro prestižní výstavu na MET GALA v New Yorku

Přidat na Seznam.cz
Významná módní výstava v Metropolitním muzeu umění v New Yorku otevře již brzy své brány. Za nimi se skrývají ty nejzvučnější návrhářská jména, ale i 5 nováčků, kteří si pozornost zaslouží stejným dílem!

MET v New Yorku bude za pár dnů zahajovat letošní výstavu na téma Camp: Notes on Fashion. Camp styl módy znamená nadsázku se záměrně špatným vkusem a ironickou hodnotou. Celkový vzhled pak připomíná žongléry z cirkusu, baviče v kabaretu nebo kolotočovou módu. Nejznámějším příkladem je Elton John. Je však nutné poznamenat, že ve výsledku tento styl působí pozitivně. A také dokáže pobavit. Přehnané detaily a doplňky v sobě nesou humor a právě zmíněnou nadsázku.

Jen ti nejlepší návrháři budou vystavovat své ikonické kousky korespondující s tématem pro rok 2019 a těmi jsou Moschino, Balenciaga, Christopher Kane, Jeremy Scott, Jean Paul Gaultier, Erdem a Thierry Mugler. Hlavním sponzorem je Gucci. I tento rok dostanou příležitost ukázat světu své práce mezinárodní designéři. Po pečlivém výběru jimi budou mladí návrháři, kteří mají tvorbu přesně pasující zadanému tématu. Nelehké zadání splňují ve svých kolekcích na jedničku.

Blindness

Současný problém třetího pohlaví se odráží v kolekcích návrhářů JiSun Parka a KyuYong Shina. Androgenní modely se skládají především z ženských střihů ušitých z transparentních materiálů a zdobené jsou perlovými doplňky, které předvádějí muži.

 

Tomo Koizumi

Japonský návrhář se stal slavným po své první přehlídce na newyorském týdnu módy. Jeho rozměrné šaty jsou ušité z nařaseného tylu a organzy. Poté materiál formuje do rozmanitých siluet a střihů. Výrazné barvy propůjčují šatům další zajímavý efekt.

 

Midnight 00

Milánský stylista Ada Kokosar tajně navrhl a představil kolekci obuvi minulý rok. Neoznámil to médiím, ale ony si ho stejně našly. Nešlo totiž o materiál typický pro obuv. Stylistův nápad pramenil z obalů potravin a jeho nadměrného používání. Lodičky obalené celofánem nebo z igelitu ozdobené krystaly jsou vrcholem ironické módy.

 

Palomo Spain

Španělský návrhář z Madridu měl minulý rok to štěstí, že si jeho šaty oblékla Beyonce. Po miliónech zhlédnutí na Instagramu se strhla mediální bouře a každý chtěl vědět, kdo šaty navrhl. Směs kýče, historických vlivů a teatrálnosti je v kolekcích nepřehlédnutelná.

 

Eda Gimnes

Designérka si udělala jméno především ve Skandinávii. Celosvětově na sebe upozornila, když minulý rok osočila značku Moschino, že napodobuje nebo dokonce krade její nápady na vzory. Surrealistické motivy a 2D motivy na návrhářčiných oděvech jsou unikátní tím, že matou svou rafinovaností.

 

 

Zdroj: pinterest.com, metmuseum.org, vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁBRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI MET GALA MET THE METROPOLITAN MUSEUM OF ART METROPOLITNÍ MUSEUM UMĚNÍ NEW YORK NEW YORK VÝSTAVA

Související články

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek

Tom Ford a Anna Wintour zachraňují módní průmysl před ekonomickou krizí

Žijeme v době koronavirové. Nikdo nečekal, co přijde. Nikdo neví, co bude. Společně to ale zvládneme. Někteří z nás ale myslí nejen na to, jak zachránit současnou žalostnou situaci ve světě, ale také na to, co přijde. Čeká nás totiž i doba pokoronavirová.

Celý článek

#PillowChallenge vládne v době karantény instagramovým trendům

Sociální média nás mohou i v době karantény spojovat v celosvětovém měřítku. Nesčetně kreativních někdy až šílených způsobů, jak „zabít nudu“ vytvořilo i tzv. #pillowchallenge, tedy polštářová výzva.

Celý článek