dnes je 04.10.2022 a svátek má František

5 novoročních předsevzetí pro vaši pleť

Přidat na Seznam.cz
Každý rok si stanovujeme seznam různých předsevzetí, nebo alespoň slibů, které chceme následující rok dodržet. Těchto pět kroků prospěje vaší pleti, čímž zvýšíte kvalitu svého života.

foto: Pexels.com / Andrea PIacquadio

Ať už si slibujete každodenní meditaci, stopnutí některých zlozvyků, nebo naopak přidání péče o sebe sama, základem bude pravidelnost a důslednost. Jak si zjednodušit, a přitom zkvalitnit život díky jednoduchým krokům v péči o pleť?

Zjednodušte pravidelnou rutinu v péči o pleť

Často si myslíme, že čím větší péče o pleť, tím lepší výsledek. Opak bývá pravdou. Pravidelná rutina o naši pleť se musí skládat ze základních kroků, které naši pokožku nepřetěžují. Dopřejte své pleti adekvátní množství aktivních složek, které jí prospějí, nikoliv příliš mnoho peelingů a „výživných masek“, které při častém používání mohou narušit kožní bariéru, zhoršit zarudnutí pleti a zvýšit její citlivost.

Zařaďte kvalitní vitamín C

Ať už máte jakýkoli typ pleti, potřebujete vitamín C. Pro rozjasňující účinky, jako silný antioxidant i pro správnou funkčnost jednotlivých vrstev pleti.

Nevzdávejte se retinolů

Retinoly resp. retinoidy jsou účinné látky v boji s prvními známkami stárnutí, ale také při potížích s akné či hyperpigmentací. Dejte si ale záležet na výběru, aby vám tento doplněk skutečně dopřál to, co slibuje.

Zrcadlem vaší stravy je vaše pleť

Po vánočních požitcích můžete působit unaveněji a pleť zažloutleji než obvykle. Nyní je čas zvýšit příjem antioxidantů tím, že budete jíst hodně pestrobarevného ovoce a zeleniny, které působí v hlubších vrstvách pokožky a chrání kolagen před ultrafialovým světlem i před znečištěným ovzduším atd. Pamatujte si, že čím tmavší barvu ovoce a zelenina má, tím více antioxidantů obsahuje. Dbejte také o příjem kvalitních tuků z ryb jako například losos, který je skvělým zdrojem omega 3 a bílkovin. Vegani a vegetariáni si mohou dopřát dostatek živin například z mořských řas, kešu ořechů či lněného oleje. Klíčem k zářivé pleti je dostatečná hydratace. Do vody si můžete přidat okurku, citrón nebo mátu, aby chutnala lépe.

Důslednost nade vše

Naše pleť miluje konzistenci. Sice může být lákavé obměňovat kosmetické produkty několikrát ročně, ale základní rutina, která funguje, má cenu zlata. Důkladné čistění provádějte maximálně dvakrát denně, každé ráno doplňujte vitamín C a SPF, večer použijte hydratační krém nebo olej v kombinaci s růžovou vodou a zvažte zařazení retinolu do své pravidelné péče.

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY ZDRAVÍ A KRÁSA ZDRAVÁ PLEŤ PÉČE O PLEŤ ZIMNÍ PÉČE O PLEŤ

Související články

Když pleť volá SOS, dopřejte jí, co potřebuje

Ztrácí vaše pleť objem, je ochablá, unavená a dehydratovaná? Začínají se na vaší tváři objevovat vrásky? Pak se z vaší pleti vytrácí kyselina hyaluronová a dochází tak ke ztrátě pevnosti a pružnosti pleti a k ochabnutí kontur obličeje.

Celý článek
Matrix vlasová kosmetika

PROBUĎTE SVÉ VLASY K ŽIVOTU S MATRIX INSTACURE

Kdyby vlasy uměly mluvit, co by asi řekly? Pro všechny vlasy, které volají o pomoc, vytvořila značka Matrix speciální pečující vlasovou řadu Instacure.

Celý článek

Jak pečovat o kůži před i po tetování

Nechat se tetovat neznamená jen vyhledat nejlepší tetovací studio a konkrétního umělce. Měli byste se také zajímat o to, jak připravit vaši pokožku na tetování i jak ji ochránit po něm.

Celý článek

Emma Watson je tváří nové kampaně Prada, stejně tak režisérkou jejího krátkého filmu

Krásná herečka v pixie střihu zapózovala pro kampaň nafocenou k nové vůni módního domu Prada. Vzala si na starost i režii krátkého propagačního filmu. Flakon vůně je znovu plnitelný a má tvar trojúhelníku, symbolu italské značky.

Celý článek

Obličejová jóga je forma sebelásky, říká lektorka Andrea Doležalová

Když se řekne jóga, pravděpodobně si představíte základní ásánu, tedy tu zvláštní polohu, do které se jogíni rádi staví. My jsme se však dnes více zajímali o jógu obličejovou, která nám může dopřát opravdu výrazné omlazení a úbytek vrásek.

Celý článek

Jak spánek ovlivňuje úbytek hmotnosti?

Řada studií ukazuje, že nedostatek spánku je spojen s vyšší pravděpodobností nadváhy. Je však obtížné prokázat, zda méně spánku ve skutečnosti vede k přibírání na váze, nebo zda jen pozorujeme známý negativní účinek nadváhy na spánek. Napadnout nás může analogická otázka: „Co tu bylo dříve? Slepice nebo vejce?“.

Celý článek

Biodynamická vinná kosmetika, kterou používá i britská královská rodina

Vinná réva je skutečným zázrakem, protože prospěšné látky obsahuje doslova celá rostlina. Výtažky z hroznových jadérek a slupek navíc podporují v lidské kůži produkci kolagenu a elastinu, které zodpovídají za pružnost a mladistvý vzhled pokožky.

Celý článek

Vitamíny a minerály pro zdravou pleť

V poslední době si lidí mnohem více začíná uvědomovat, že to, co jíme a pijeme, má významný vliv na naše zdraví a na to, jak se cítíme. Každý den jsme prostřednictvím reklamy a marketingových pastí bombardováni informacemi o tom, jak jsou důležité bílkoviny pro tvorbu svalů, vitamíny proti chřipce, sacharidy pro podání lepších výkonů a mohli bychom pokračovat.

Celý článek