dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

50 let od Woodstocku a festivalová móda se téměř nezměnila

Přidat na Seznam.cz
V roce 1969 se nedaleko města Woodstock konal nejlegendárnější třídenní hudební festival všech dob. Půl milionu návštěvníků, protesty proti válce ve Vietnamu, nesmrtelní umělci, ale i originální móda, která rezonuje dodnes, to všechno může definovat jednu z klíčových a největších událostí na poli populární hudby.

Co neodmyslitelně patří k hippie stylu? Květiny ve vlasech, batika, nepřeberné množství barev, přírodní vzory, kalhoty do zvonu. A džíny. Džínové bundy, kalhoty, všechno. Co se týče Woodstocku, tohle všechno jste tam mohli najít. A určitě i mnohem víc. Ale také mnohem míň. Protože kůže byla na tomhle festivalu všudypřítomná. Určitě za to může fakt, že bylo léto, a tudíž horké počasí. Ale léto přináší i mohutné bouřky, které udělaly z festivalového areálu báječný prostor na pořádání zápasů v bahně, rozmáčely všechno oblečení, ve kterém účastníci přijeli, a i o jídlo a hygienické potřeby byla nouze. 

Dnes už je většina festivalových účastníků opatrnější a bere si s sebou repelent, spacák a pro jistotu tričko navíc. A kdo chce zazářit, tak mění outfity několikrát denně. Ale můžeme vám garantovat, že i ta instagramová celebrita, co si lepí barevné kamínky na tvář a bydlí v hotelu, má něco společného s holkou, co poslouchala Janis Joplin a neodmítla u toho nějakou lehčí drogu.

Stačí se podívat na pár fotek z loňské Coachelly a hned je jasno. Možná si módní ikony neuvědomují, koho a jak vlastně kopírují, možná že to vědí dobře. Jestli by z toho měli radost hippies z šedesátých let, to soudit nebudeme, ale my máme radost z toho, že svoboda barev a stylů a možností se někde projevuje v tak velké míře jako právě na hudebních festivalech. Takže se nemusíme bát vytáhnout džíny po mámě a hurá skákat do bahna.

A že se vrací batika, to nás zaskočilo. Byla sice sranda, když jsme na dětských táborech omotávali provázkem trička, co nám maminka podle instrukcí zabalila s sebou, a následně máčeli v hrncích na zavařování, ale ruku na srdce, nosit se to nedalo. Ale třeba jsme prostě jen neuměli vykouzlit ty správné vzory a teď nám to konečně někdo ukáže. A další bizarní kousek, džínové zvonáče. Takže, jak to tedy s nimi teď je? Před patnácti lety jsme obzvlášť my ženy zvonáče celkem ochotně nosily, pak se nám zprotivily a přešly jsme do střihu pevně obtahujícím lýtka. Chvíli jsme ukazovaly pupíky, pak jsme poslechly babičku a rozhodly jsme se, že tedy prochladnout nechceme a začaly jsme knoflíky zase zapínat v pase. A teď se máme vrátit zase tam, kam jsme se nikdy vracet nechtěly? Na tuhle adaptaci asi potřebujeme víc času.

Každopádně na festival v nich vyrazit můžeme. K tomu třeba tu barevnou tuniku, co jsme si omylem koupily v Indii, a květiny do vlasů. Kelímek do ruky (jak jinak než vratný, o zbytečnosti jednorázových už víme přece své), namazat proti spálení všechny obnažené části těla a užijme si svobodu pohybu s dalšími čtyřmi lidmi na jednom metru čtverečním.

 

photos: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
#moda LIFESTYLE ZE SPOLEČNOSTI WOODSTOCK FESTIVAL FESTIVALOVÁ MÓDA HIPPIE STYL

Související články

Seriál Gossip girl (Super drbna) se vrací zpět!

Pro všechny milovnice módních seriálů, a především pro sledovatelky Super drbny, Gossip girl hlásí comeback! XOXO

Celý článek

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Elsa Hosk vytvořila ve spolupráci s J. Brand udržitelnou capsule kolekci

Švédská modelka a Victoria's Secret andílek Elsa Hosk se spojila se značkou J. Brands a společně vytvořili denimovou kolekci s použitím udržitelných zdrojů. A určitě vás nadchne tak, jako nás.

Celý článek

Kolik vydělávají členky známého klanu Kardashian-Jenner?

Není žádným tajemstvím, že si rodina Kardashian - Jenner vydělává veliké sumy peněz. Kromě účinkování v reality show Keeping Up With The Kardashians má každý i svůj vlastní byznys. Jaké částky vydělávají členky tohoto klanu? 

Celý článek

Brno otevře první Re-shop v Česku

Brno má velký náskok před ostatními českými městy v recyklaci odpadu. Dva projekty, Re-use a Retro-use, již nějakou chvíli fungují a myšlenkový maraton, tzv. hackathon, dal příležitost vzniku prvního Re-shopu. Neočekávejte žádný obyčejný blešák, ale místo plné kreativity a obchod s poklady.

Celý článek

Co nesmí chybět ve vaší plážové tašce?

Jednou z nejpopulárnějších chvil roku, na kterou se těší skoro celý svět, je dovolená u moře. Pokud ji máte ještě před sebou, nechte se inspirovat, jak efektivně se připravit k moři.

Celý článek

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Celý článek