dnes je 20.01.2021 a svátek má Ilona

Aktuálně ze světa módy: Cara Delevingne jako spisovatelka a nová ředitelka Givenchy

Přidat na Seznam.cz
Módní aktuality se věnují tomu, že modelce Delevingne vychází první román a Givenchy jmenovalo novou kreativní ředitelku. 

Modelka Cara Delevingne na svém Instagramu oznámila, že v říjnu vyjde její první román. Měl by být o dospívajících lidech, kteří se protloukají nástrahami střední školy, což je téma, které nás trochu překvapilo. Přeci jen, asi si ho nebudou moci přečíst lidé starší dvaceti, protože pro ně už takové téma zřejmě není příliš atraktivní. Modelka pochopitelně nepsala sama, a jak přiznala, pomáhal jí hostující autor. Nám tedy zbývá, jen se dohadovat, kolik z toho opravdu pochází od ní samotné. 

Givenchy před pár dny vydalo podzimní Ready-to-wear kolekci vytvořenou ateliérem, protože značce stále chyběl kreativní ředitel. Už nebude. Na tuto pozici byla jmenována návrhářka Clare Waight Keller. Keller pracovala dříve šest let pro značku Chloé, ale už teď se na novou příležitost moc těší: "Sebevědomý styl Huberta de Givenchy byl pro mne vždy velmi inspirující a jsem vděčná, za tu možnost být součástí historie jeho módního domu. Těším se na práci s celým týmem a psaní nové kapitoly v tomto nádherném příběhu."  

fashionista.com ; fashiongonerogue.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI FASHION NEWS AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY CARA DELEVINGNE ROMÁN GIVENCHY CLARE WAIGHT KELLER

Související články

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek

Kapr nejen na Vánoce: sladkovodní ryby jako součást zdravého jídelníčku

Blíží se Štědrý den a mnoho domácností si jej neumí představit bez tradiční štědrovečerní večeře - smažený kapr s bramborovým salátem. Večeře sice tradiční, ale nutričně plná prázdných kalorií. Sladkovodní ryby jako takové jsou přitom podle odborníků zdravější než některé ryby mořské.

Celý článek

Mladá květinářka Eliška Krejčí váže květiny pouze z toho, co najde volně v přírodě

Pod značkou Plané květy najdete jednu mladou a talentovanou květinářku, která váže kytice úplně jinak, než jak jsme zvyklí z květinářství. Nejde ani tak o techniku vázání, ale o to, z čeho Eliška Krejčí kytice váže. Nepracuje s květinami šlechtěnými nebo dovezenými z velkých dálek. Používá rostliny, třeba i plevel, který najde na louce nebo u cesty.

Celý článek