dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Alberta Ferretti představila limitovanou edici pro moderní ženu

Přidat na Seznam.cz
Dynamická kolekce určená zaneprázdněné ženě s úspěšnou kariérou je skvostným dílem italské návrhářky Alberta Ferretti.  
Alberta Ferretti Podzim 2018

Styl pro úspěšnou ženu

Exkluzivní látky, prvotřídní zpracování, sofistikované střihy, ručně zpracované detaily, ale i klasické prvky ženské siluety jsou jednoznačně vítěznou kombinací v nové podzimní kolekci 2018 od slavné italské návrhářky Alberta Ferretti. Jejím jednoznačným cílem bylo vytvořit příležitostný oděv pro super úspěšné ženy, které často cestují a chtějí se luxusně oblékat. Od minimalistického kancelářského obleku v typické černobílé kombinaci po večerní róbu ve výrazných barvách, tato žena bude zářit, kdekoliv se objeví.

 

Z pracovní schůzky na společenskou akci

Ferretti se zaměřila na zachycení pohybu a energie, což je patrné na jemných dlouhých třásních na šatech, halenkách ale i saku. Velmi dlouhé třásně z hedvábí prostupovaly do celé kolekce, až se staly jejím symbolem. Neobvyklým doplňkem byly zejména na hedvábných šálách doplňující pracovní oblek. Ferretti přemýšlel o celém denním režimu své byznys ženy a na večer jí vytvořila odvážné transparentní kaftany zdobené peříčky nebo krystaly, třpytivé obleky a šaty připomínající západ slunce umocňující pohyb dalšími hedvábnými třásněmi.

Elegance i vtip

Alberta Ferretti vidí pracovně vytíženou ženu jako elegantní stylovou ikonu s citem pro precizně zpracované detaily, luxus s velkou dávkou sebevědomí. Vtipné, ale elegantní detaily zpracované v té nejvyšší kvalitě, jsou jen třešinkou na dortu celé kolekce. Plynulý přechod od pracovního oděvu k večerní róbě je patrný v celé limitované edici a to díky vysoce kvalitním látkám využitých jednou na obleku a poté zase na večerních šatech a přitom pokaždé jinak. Limitovaná edice pro podzim 2018 je moderním pojetím moderní stylové ženy, která rozhodně ví, co chce. 

 

Zdroj; vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI A PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVORBA ALBERTA FERRETTI LIMITED EDITION ITALSKÝ NÁVRHÁŘ AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY SVĚTOVÉ ZNAČKY #modacz PODZIM 2018

Související články

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

EMAwomenswear se zabývá mimo jiné i nadměrnými velikostmi do č. 64

Alžběta Vlášková je devětadvacetiletá podnikatelka, která se díky své píli a řadě zkušenostem, jako módní návrhářka a oděvní technolog, rozhodla založit módní značku s dámskou konfekcí. A přesto, že ji pandemie na chvíli zpomalila, ve výsledku ji posunula o mnoho dál.  

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek

Mladý návrhář Ives Conner představil na London Fashion Week upcyklovanou kolekci

Premiéru v rámci módního týdne v Londýně si vyzkoušel i návrhář těsně po studiích, Ives Conner. Mnohým svým profesně starším kolegům jasně ukázal, jak neplýtvat materiály a myslet víc ekologicky.

Celý článek