dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

Alberta Ferretti se s podzimní kolekcí vrátila do osmdesátých let

Přidat na Seznam.cz
Alberta Ferretti se nesnažila svou novou kolekci popsat tak, jak to někteří návrháři dělají. Krejčovina, denní prádlo a ženskost. Pouze těmito slovy charakterizovala podzimní a zimní sbírku 2020.   

Zaměření na ženskou siluetu ušitou na míru bylo více než očividné. Ale nečekejte žádné romantické šaty s květinovými potisky. Z této cesty už odbočila. Místo toho podnikla mnohem efektivnější a pragmatičtější cestu. Kolekce byla otevřená černým koženým kompletem se zlatými doplňky a vysokými kalhotami z osmdesátých let. Bylo tam však více zcela osmdesátkových aspektů, jako jsou široká ramena, úzký pas a volné kalhoty. Kombinézy byly zastrčeny do stejně barevných bot ze stejného materiálu. Velmi zajímavý nápad!  

V kolekci nechyběly ani barokní prvky, jako byly vysoké límce. Ty zdobily hedvábné kombinézy. Nejromantičtějšími kousky kolekce byly šifonové šaty a halenky s volánky v modro-fialové a korálové barvě. Albertě Ferretti se velmi povedl color blocking, díky čemuž byly outfity o to zajímavější. Zdánlivě nesourodé barvy se k sobě v konečném výsledku perfektně hodily. Zvláštní důraz byl také kladen na šperky: mohutné řetězové náhrdelníky, náušnice i zdobené pásky. Vše ve zlaté barvě. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ALBERTA FERRETTI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI fw20 MILAN FASHION WEEK MODNÍ TRENDY

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek