dnes je 01.10.2020 a svátek má Igor

Alberta Ferretti se s podzimní kolekcí vrátila do osmdesátých let

Přidat na Seznam.cz
Alberta Ferretti se nesnažila svou novou kolekci popsat tak, jak to někteří návrháři dělají. Krejčovina, denní prádlo a ženskost. Pouze těmito slovy charakterizovala podzimní a zimní sbírku 2020.   

Zaměření na ženskou siluetu ušitou na míru bylo více než očividné. Ale nečekejte žádné romantické šaty s květinovými potisky. Z této cesty už odbočila. Místo toho podnikla mnohem efektivnější a pragmatičtější cestu. Kolekce byla otevřená černým koženým kompletem se zlatými doplňky a vysokými kalhotami z osmdesátých let. Bylo tam však více zcela osmdesátkových aspektů, jako jsou široká ramena, úzký pas a volné kalhoty. Kombinézy byly zastrčeny do stejně barevných bot ze stejného materiálu. Velmi zajímavý nápad!  

V kolekci nechyběly ani barokní prvky, jako byly vysoké límce. Ty zdobily hedvábné kombinézy. Nejromantičtějšími kousky kolekce byly šifonové šaty a halenky s volánky v modro-fialové a korálové barvě. Albertě Ferretti se velmi povedl color blocking, díky čemuž byly outfity o to zajímavější. Zdánlivě nesourodé barvy se k sobě v konečném výsledku perfektně hodily. Zvláštní důraz byl také kladen na šperky: mohutné řetězové náhrdelníky, náušnice i zdobené pásky. Vše ve zlaté barvě. 

Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ALBERTA FERRETTI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI fw20 MILAN FASHION WEEK MODNÍ TRENDY

Související články

Monochromatická kolekce značky Fendi vycházela z myšlenek na rodinu a tradice

Silvia Venturini Fendi se důstojně rozloučila poslední kolekcí, kterou coby kreativní ředitelka dámské divize značky Fendi navrhovala. Její sbírka vycházela z myšlenek na rodinu a tradice a jednalo se o nejkomplexnější kolekci, jakou kdy vytvořila. 

Celý článek

Monique Lhuillier představila pohádkovou svatební kolekci na podzim 2020

Filipínská návrhářka Monique Lhuillier vytváří nezapomenutelné svatební kolekce vždy s odlišným příběhem. Tentokrát měla v myšlenkách nevěstu kráčející po rozlehlé zahradě u vily v Itálii. 

Celý článek

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem v podání značky Burberry

Milostný příběh mezi mořskou pannou a žralokem, který se nejdříve odvíjí v oceánu a pak přejde na pevninu. Tak popsal novou jarní a letní kolekci 2021 kreativní ředitel módního domu Burberry Riccardo Tisci.

Celý článek

Svatební kolekce módního domu Viktor & Rolf byla zahalena do sněhu a ledu

Nizozemský módní dům Viktor & Rolf představil svatební kolekci na podzim 2020. Honosné róby i několik retro kousků šedesátých let byly inspirované sněhovou vánicí a ledem.

 

Celý článek

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek