dnes je 06.07.2020

Alexander McQueen se inspiroval křehkou krásou přírody, kterou vložil do jarní kolekce 2020

Přidat na Seznam.cz
Kolekce, kterou sice využijeme až za pár měsíců, nás může potěšit svým bytím už dnes. Alexander McQueen oslavuje faunu a flóru a bohatství Země. To vše propojil ve smyslu krásy žen a květin propletené dohromady.

Kolekce oplývá podtržením ženskosti v kontrastu s ostrými rysy a vojenskou estetikou. V barevném provedení najdeme jasné a syté barvy od bílé a černé, přes jantarovou, slonovinovou až po červenou a khaki.

Růžové šaty z krajkového úpletu s vrstvenou sukní a transparentními rukávy doplňují kožené bundy a kabáty v červené a černé s otevřeným dekoltem, které perfektně tvarují tělo a přizpůsobí se ženské siluetě.

Oblíbenými materiály jsou napříč celou kolekcí bavlna, hedvábí a krajka, asymetrické střihy a výrazné detaily je perfektně doprovázejí. Všimněte si stupňovaného zapínání, grafických potisků, ručních výšivek i různých knoflíků. V kolekci najdeme něžné šaty stejně jako motorkářskou či vojenskou bundu.

Druhá část kolekce je zaměřena na šaty a společenské kalhotové kostýmky a sukně. Šaty s odnímatelným zapínacím lemem, korzetové šaty v tmavě červené, růžové i černé s ručně skládanými papírovými květy, které jsou taženy v kruhovém vzoru kolem těla, aby vyvolaly efekt skutečného květu i tylové šaty s ručně vyšívanými nitěmi ve tvaru magnólie rozhodně osloví vybrané publikum žen. Třešničkou na dortu jsou klenoty na jednotlivých modelkách ze starožitného stříbra a zlata nebo šperky jinak zdobené, například pryskyřicí, křišťálem a růžovým dřevem.

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA ZAHRANIČNÍ TVORBA NÁVRHÁŘI ALEXANDER MCQUEEN JARO / LÉTO 2020

Související články

Pražská značka Project Rehab má novou letní kolekci i nové osobnosti v jejím popředí

Streetwearové oblečení Project Rehab je známé svými barevnými cákanci, kterými rozhodně nešetří. Kolekce pro toto léto REHAB SUMMER 2020_1 je doplněná o minimalistickou část, stejně jako o nové tváře, kterými jsou Tereza Budková a Matyáš Hložek.

Celý článek

Lněné sukně na míru s ručně tkaným pásem si nejenom v létě zamilujete

Barvy a sukně k létu jednoznačně patří. V kombinaci s přírodním materiálem a ručně tkaným pásem získáte nadčasový kousek, který vám vydrží po mnoho let.

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Festivaly, sport i čas s dětmi patří k aktuálním must have v módě

Červenec přináší období, kdy trávíme poměrnou část dne venku. Čekají nás koupaliště, hřiště, festivaly, výlety a pro milovníky sportu i spoustu naběhaných či nachozených kilometrů. Jaké módní trendy nás všemi aktivitami budou v červenci provázet?

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

Módní dům Karl Lagerfeld ohlásil novou spolupráci s nigerijským designérem Kenneth Ize

Značka Karl Lagerfeld ve spolupráci s nigerijskými tkalci pod taktovkou návrháře Kennetha Ize přinese estetiku spojenou s tradičním africkým uměním.

Celý článek