dnes je 18.07.2019 a svátek má Drahomíra

Anglická žena třicátých let v podzimní kolekci 2019 víc než zaujme

Přidat na Seznam.cz
Pozadí fotografií kolekce Preen by Thornton Bregazzi skýtá typicky anglickou atmosféru místních zahrad. Z toho vyplývají i jednotlivé módní outfity.

Inspiraci značka hledala ve společnosti třicátých let, kdy úmyslně zapomněla na předepsané genderové normy a stala se milovníkem mnoha žen, básníkem i zahradníkem v jednom. Vila Sackville-West, která je v pozadí snímků, velký skleník i nádherná zahrada přináší kolekci jedinečnou atmosféru.

Ženské šaty, sympatický tvíd i polobotky, které využijete na zahradě, jsou perfektně laděny do odstínů olivové, bílé, černé a šedé. V kolekci je ale rovněž prostor pro výraznější barvy, jako jsou oranžová či modrá. Excentrická ikona společně s aristokratickým vnímáním je ženou značky Preen by Thornton Bregazzi. Značku založili v roce 1996 Justin Thornton a Thea Bregazzi, kteří si potrpí na estetické, temné a romantické módě, která je přirozeně moderním duchem pro ženy i muže.

První kolekci představili na jarním londýnském týdnu módy v roce 2001 a od té doby se zařadili mezi módní značky udávající tempo. Své zastoupení mají na pěti kontinentech a pravidelně se o nich píše v mnoha hlavních módních publikacích a zpravodajstvích.

I díky tomu můžete jejich modely vidět na slavných tvářích, jako jsou Gwyneth Paltrow, Kate Bosworth, Beyonce, Rihanna, Cate Blanchett, Naomi Watts a Emma Stone. K tomu i na vévodkyni z Cambridge a bývalé první dámě Michelle Obama.

Květinový potisk, obleky z tvídu, klasické pláště, boty vhodné na zahradu, spirály a mnoho dalšího přinesl tento manželský pár do kolekce Pre-fall 2019.

vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PREEN BY THORNTON BREGAZZI PRE-FALL 2019 ANGLICKÝ STYL

Související články

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek

Jak princezna Diana navždy změnila naši dobu

Princezna Diana - nejslavnější princezna všech dob. Ikonická nejen pro své oblékání, ale také rebelka v konzervativním okolí královské rodiny. Její osud zasáhl svět jako žádný jiný. Jak její život změnil svět módy, jak jej známe dnes, se dozvíte v tomto článku.

Celý článek

Letní módní tip: Šaty z kolekce Eternal Italian Sun

Nová tvář na české módní scéně, Olga Afanasjeva, představuje kolekci, která zaujme všechny ženy, které hledají praktické, pohodlné a vzdušné letní šaty, které jsou ale zároveň elegantní a nadčasové.

Celý článek