dnes je 23.04.2019 a svátek má Vojtěch

Anglická žena třicátých let v podzimní kolekci 2019 víc než zaujme

Přidat na Seznam.cz
Pozadí fotografií kolekce Preen by Thornton Bregazzi skýtá typicky anglickou atmosféru místních zahrad. Z toho vyplývají i jednotlivé módní outfity.

Inspiraci značka hledala ve společnosti třicátých let, kdy úmyslně zapomněla na předepsané genderové normy a stala se milovníkem mnoha žen, básníkem i zahradníkem v jednom. Vila Sackville-West, která je v pozadí snímků, velký skleník i nádherná zahrada přináší kolekci jedinečnou atmosféru.

Ženské šaty, sympatický tvíd i polobotky, které využijete na zahradě, jsou perfektně laděny do odstínů olivové, bílé, černé a šedé. V kolekci je ale rovněž prostor pro výraznější barvy, jako jsou oranžová či modrá. Excentrická ikona společně s aristokratickým vnímáním je ženou značky Preen by Thornton Bregazzi. Značku založili v roce 1996 Justin Thornton a Thea Bregazzi, kteří si potrpí na estetické, temné a romantické módě, která je přirozeně moderním duchem pro ženy i muže.

První kolekci představili na jarním londýnském týdnu módy v roce 2001 a od té doby se zařadili mezi módní značky udávající tempo. Své zastoupení mají na pěti kontinentech a pravidelně se o nich píše v mnoha hlavních módních publikacích a zpravodajstvích.

I díky tomu můžete jejich modely vidět na slavných tvářích, jako jsou Gwyneth Paltrow, Kate Bosworth, Beyonce, Rihanna, Cate Blanchett, Naomi Watts a Emma Stone. K tomu i na vévodkyni z Cambridge a bývalé první dámě Michelle Obama.

Květinový potisk, obleky z tvídu, klasické pláště, boty vhodné na zahradu, spirály a mnoho dalšího přinesl tento manželský pár do kolekce Pre-fall 2019.

vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PREEN BY THORNTON BREGAZZI PRE-FALL 2019 ANGLICKÝ STYL

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

MBPFW z pohledu návrhářky Denisy Dovalové

Mercedes Benz Prague Fashion Week z pohledu návrhářky Denisy Dovalové. Jak se cítila před přehlídkou a jaký má pohled na pražský fashion week. 

Celý článek

Přírodní romantika, výlet na měsíc i grafické hrátky od UTB Zlín na MBPFW

Ateliér designu oděvu ve Zlíně představil klauzurní práce studentů na MBPFW. Mezi hlavními tématy je vztah k přírodě, plošná barvená grafika, návštěva ženy na měsíci a mnohem více! Modely byly alternativně i tradičně pojaty. 

Celý článek

Petra Ptáčková a Dominika Kozáková nám ukázaly nevšednost a extravaganci

Závěrečná přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, během které se představily dvě mladé návrhářky, Petra Ptáčková a Dominika Kozáková, byla výrazně odlišně pojatá než všechny předchozí přehlídky. Catwalk už nebyl pouze o tom, že se okolo vás projdou modelky a modelové a na konci při závěrečném defilé jim a autorům kolekce zatleskáte. 

Celý článek

UMPRUM představil experimentální materiály, rozvernou barevnost a nespoutaný objem

Studenti z ateliéru módní tvorby i ateliéru designu oděvu a obuvi vidí módu optimisticky, bez zábran a jako nekonečný prostor k sebevyjádření. Individuální přístup k designu i zpracování je vítaným vzrušením v budoucnosti české módy.

Celý článek

Stylová ležérnost a pohodlí od značky Nehera na MBPFW

Česká značka Nehera nabízí ve své nové kolekci nonšalantní pohodlí, které si zamilujete. Móda pro volné chvíle i tam, kde je potřeba luxusní komfort. 

Celý článek

Michaela Hriňová vystoupila se svojí kolekcí proti světu bez budoucnosti

Mladá rebelka, protestující proti světu bez budoucnosti, přizvala ke spolupráci na své nejnovější kolekci šperkařku Terezu Otáhalikovou.

Celý článek