dnes je 22.03.2019 a svátek má Leona

Balmain se vrací k mistrovské práci vysoké módy

Přidat na Seznam.cz
Dvorní návrhář Olivier Rousteing vrátí luxusní značku Balmain mezi Couture domy.

Celebrity milují Balmain

Mladý návrhář oznámil přehlídku své první kolekce Balmain Couture a to v lednu 2019. Rousteing byl posledních pár let chválen samotnými majiteli značky, protože jí vrátil do povědomí módního světa. Jeho výrazné kolekce si zamilovaly celebrity i modelky a tím i veřejnost. Mnohé známé a obdivované osobnosti včetně Kim Kardashian, herečky Kate Bosworth a modelky jako Rosie Huntington Whiteley i krásky z Viktoria Secret si pravidelně na červený koberec oblékaly jen značku Balmain. Návrhář působí u luxusní francouzské značky od roku 2011. Zaslouží si jen pochvalu. Jeho propracované střihy, komplexní ruční práce a nápady jsou vysoce unikátní. 

Velký krok pro návrháře

Celých 16 let se značka Balmain nezapojila do Couture přehlídek. Vysoká móda nebyla součástí její nabídky. Významný krok přichází nyní. Mladý talentovaný Olivier si musel počkat celých 8 let na svou velkou příležitost ukázat, co dokáže ve vysoké módě. Mnoho sezón si budoval svou kariéru a prestiž. Jeho hlavním cílem je také zasáhnout širší veřejnost. Je si vědom toho, že mnoho lidí si nemůže drahé oblečení dovolit. Couture bude samozřejmě exkluzivní zboží pro pár vyvolených, ale Olivier míří ještě dál. 

Další nápady

Mladý návrhář chce po prezentaci Couture show spolupracovat s jinými značkami, aby vytvořil parfémy, doplňky a obuv. Předchozí spolupráce s Loreal nebo H&M byla velmi populární a o krok blíže obyčejnému spotřebiteli. Prostřednictvím vysoké módy u Balmain přitáhne více pozornosti na sebe, a tím i na své další projekty. Těšit se můžeme na rtěnky i parfémy z rukou moderně myslícího návrháře. Podle jeho slov propůjčuje svým novým projektům včetně Couture kolekce vlastní čest a poctivou ruční práci. A ceny budou také prý příznivé. 

Zdroj: vogue.co.uk, pinterest.com

 

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA ZE SPOLEČNOSTI BALMAIN OLIVIER ROUSTEING COUTURE BALMAIN COUTURE VYSOKÁ MÓDA

Související články

Nejpopulárnější modelky uplynulých celosvětových týdnů módy

Které krásné mladé tváře byly nejčastěji k vidění skrze všechny významné přehlídky módních týdnů? Od Milána po New York: tyhle unikátní a půvabné ženy jsou každá jiná a návrháři je milují. 

Celý článek

Očarovaná městem bohů Barbora Mottlová vypráví

Nechci se vůbec rouhat, ale v Paříži, Římě a v Barceloně už jsem byla několikrát a Amsterdam si šetřím na teplejší dny. 

Celý článek

Kteří mezinárodní hosté se objeví na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku?

Již zítra oficiálně odstartujeme začátek největší módní akce u nás. Přehlídky výběru nejlepších českých a slovenských návrhářů uvidíme od soboty. Jaký další program nás v průběhu těchto dní čeká?

Celý článek

Íránský model Aydin Momtaz vypráví o dětství ve válce, o modelingu i o spolupráci s věhlasnými jmény

V modelingu se pohybuje spoustu let, vyrostl v íránsko-irácké válce, a to hlavní na co ve svém životě vzpomíná, jsou kladné zážitky. Pojďte se o tomto jedinečném muži dozvědět více.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Přečtěte si rozhovor s Monikou Babišovou tak, jak ji ještě neznáte

Miluje džíny, nedá dopustit na kvalitní materiály a oblíbila si nejednoho českého návrháře. A říká, že hezké boty dotváří celý outfit 

 

Celý článek

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

Česká modelka Hana Jiřičková ztvárňuje 60. léta v arabské Vogue

Osmadvacetiletá česká modelka zahalená do retro kousků patří mezi nejžádanější modelky světa. Tentokrát ji můžeme spatřit v jedné z verzí nejčtenějšího módního časopisu.

Celý článek