dnes je 19.12.2018 a svátek má Ester

Bláznivý street style z Tokya pro jaro 2019

Týden módy v japonském hlavním městě každým rokem přiláká ty největší místní módní nadšence. 

Fanatická posedlost módou

Tokio je plné mladého návrhářského talentu, ale i fanatických milovníků módy. Přehlídky bývají nezapomenutelným zážitkem. Legendární však bývá zejména street style. Naprostá oddanost určitému vzhledu, módě, stylu nebo trendu je úplně jinde než třeba v Paříži nebo New Yorku. Touha se odlišovat ve finále končí tím, že se styly poněkud podobají. Japonci podléhají módě naplno a jejich styl je opakem minimalistického, které jsou k vidění všude po světě ve street style. Maximální délky, objemy, mnohačetné vrstvení a úplná srážka vzorů spolu s neonově barevnými vlasy a těžkou koženou obuví slibují neobvyklou podívanou.

Rouška i maska jako standard

Výjimkou nejsou pro mladé lidi v Tokiu ani barevné roušky nebo krystaly, kameny a flitry zdobené masky. Mnoho stylů vypadá jako napodobenina oblíbeného charakteru z japonských pohádek, ale i evropských jako Karkulka či princezna. Někteří nosí tradiční japonský kroj a šaty, ale v novém pojetí. Spolu s náročně vypadajícími dřeváky to musel být skoro nadlidský výkon. Netradiční doplňky a někdy šílené kombinace působí jako soutěž o to, kdo bude víc šokovat, odlišovat se, nebo s čím novým kdo přijde. 

Umělohmotné doplňky i kalhoty

PVC umělá hmota posloužila jako materiál na kabelky a tašky, které v zářivých barvách nosili mnozí odvážlivci. Transparentnost tašek dodala nulovou anonymitu. Tu si však někteří zachovali pomocí masek. PVC se také objevilo na kabátech, bundách a kalhotách. Občas to působilo jako pytel do koše. Pestré vzory se přímo praly o pozornost a ve výsledku působily jako malířova rozmazaná paleta. Japonský street style nezná hranic a žije si ve své vlastní bublině. Ojedinělý náznak přírody byl u některých dívek zachycen ve vlasových doplňcích. Že muži a ženy ztratili hranice mezi rozdílným oblékáním, není třeba rozebírat. Muži prostě nosí v Tokiu kozačky a ženy se oblékají jako muži. 

Bláznivé kreace

Střídmost a strohost se pravděpodobně nevyskytují v japonském slovníku. Bylo však příjemné vidět bláznivé nápady v oblečení, které sebevědomě nosili mladí lidé. Už jen ta odvaha! Celé skupiny se dokonce sladily do podobných stylů, což posunulo tuto myšlenku ještě dál. Japonci zkrátka milují extrémy. Určitě si neoblékli, na co přišli. Jednotlivé styly jsou do detailu promyšlené. Nepřehlédnutelný byl i oční make-up. Veškerá pozornost tak směřovala na excentrické oční líčení. Je příjemné vidět něco jiného, a třeba to jednou dorazí i k nám. Japonci jsou známí svým časovým náskokem ve všem. 

Zdroj; vogue.com

MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA STREET STYLE TOKYO TOKYO FASHIO WEEK JARO 2019

Související články

Umělecký módní počin značky Moschino má šmrnc

Musíme se vám přiznat, značku Moschino jednoduše milujeme. Barvy, tvary, vzory a nikdy se neunavující nápady jsou přesně tím, co móda potřebuje.

Celý článek

Eva Herzigová ve vánoční kampani na spodní prádlo Yamamay

Eva Herzigová nestárne. Svého mladého ducha ukázala ve vánoční kampani na spodní prádlo. A že jí to opravdu sluší, není třeba zdůrazňovat.

Celý článek

Dostupný luxus pro nadměrné velikosti v kolekci od Sereny Williams

Poslední trendy, kvalitní materiály a komfort nabízí až do velikostí 3XL tenisová legenda a maminka Serena Williams. Dnes je i úspěšnou návrhářkou!

Celý článek

Modelka Elle Fanning v roztomilých svetrech Miu Miu

Resort kolekce značky Miu Miu pro rok 2019 nezapomíná na roztomilost, kterou v našich šatních skříních alespoň částečně potřebujeme.

Celý článek

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Mercedes-Benz Prague Fashion Week v březnu 2019 oslní nejenom novými prostory

Jarní týden módy vlije novou energii do žil všem milovníkům osobitého krejčovského umění již za tři měsíce. A čeká nás toho mnohem více než jen módní přehlídky...

Celý článek

Designové vychytávky na prosinec

Důmyslný doplněk i originální oděv potěší vždy, ale zejména na Vánoce. Neotřelé nápady z designového světa českých výrobců vás nadchnou.

Celý článek