dnes je 28.02.2020 a svátek má Lumír

Bláznivý street style z Tokya pro jaro 2019

Přidat na Seznam.cz
Týden módy v japonském hlavním městě každým rokem přiláká ty největší místní módní nadšence. 

Fanatická posedlost módou

Tokio je plné mladého návrhářského talentu, ale i fanatických milovníků módy. Přehlídky bývají nezapomenutelným zážitkem. Legendární však bývá zejména street style. Naprostá oddanost určitému vzhledu, módě, stylu nebo trendu je úplně jinde než třeba v Paříži nebo New Yorku. Touha se odlišovat ve finále končí tím, že se styly poněkud podobají. Japonci podléhají módě naplno a jejich styl je opakem minimalistického, které jsou k vidění všude po světě ve street style. Maximální délky, objemy, mnohačetné vrstvení a úplná srážka vzorů spolu s neonově barevnými vlasy a těžkou koženou obuví slibují neobvyklou podívanou.

Rouška i maska jako standard

Výjimkou nejsou pro mladé lidi v Tokiu ani barevné roušky nebo krystaly, kameny a flitry zdobené masky. Mnoho stylů vypadá jako napodobenina oblíbeného charakteru z japonských pohádek, ale i evropských jako Karkulka či princezna. Někteří nosí tradiční japonský kroj a šaty, ale v novém pojetí. Spolu s náročně vypadajícími dřeváky to musel být skoro nadlidský výkon. Netradiční doplňky a někdy šílené kombinace působí jako soutěž o to, kdo bude víc šokovat, odlišovat se, nebo s čím novým kdo přijde. 

Umělohmotné doplňky i kalhoty

PVC umělá hmota posloužila jako materiál na kabelky a tašky, které v zářivých barvách nosili mnozí odvážlivci. Transparentnost tašek dodala nulovou anonymitu. Tu si však někteří zachovali pomocí masek. PVC se také objevilo na kabátech, bundách a kalhotách. Občas to působilo jako pytel do koše. Pestré vzory se přímo praly o pozornost a ve výsledku působily jako malířova rozmazaná paleta. Japonský street style nezná hranic a žije si ve své vlastní bublině. Ojedinělý náznak přírody byl u některých dívek zachycen ve vlasových doplňcích. Že muži a ženy ztratili hranice mezi rozdílným oblékáním, není třeba rozebírat. Muži prostě nosí v Tokiu kozačky a ženy se oblékají jako muži. 

Bláznivé kreace

Střídmost a strohost se pravděpodobně nevyskytují v japonském slovníku. Bylo však příjemné vidět bláznivé nápady v oblečení, které sebevědomě nosili mladí lidé. Už jen ta odvaha! Celé skupiny se dokonce sladily do podobných stylů, což posunulo tuto myšlenku ještě dál. Japonci zkrátka milují extrémy. Určitě si neoblékli, na co přišli. Jednotlivé styly jsou do detailu promyšlené. Nepřehlédnutelný byl i oční make-up. Veškerá pozornost tak směřovala na excentrické oční líčení. Je příjemné vidět něco jiného, a třeba to jednou dorazí i k nám. Japonci jsou známí svým časovým náskokem ve všem. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA STREET STYLE TOKYO TOKYO FASHIO WEEK JARO 2019

Související články

Katka Říhová a Karel Kašák: Jaký vztah mají k módě

Říkají nám, jak se máme oblékat, ale návrháři to nejsou. Říkáme, jaké bude počasí, ale meteorologové nejsme. Vyzpovídali jsme dva nejoblíbenější moderátory počasí. Jaký vztah mají k meteorologii a jaký k módě? A že si tyto obory nejsou až tak cizí. Na to nám odpovídala Katka Říhová a Karel Kašák.

 

Celý článek

Karl Lagerfeld důvěrně

Uběhl již rok od momentu, kdy módní svět ztratil jednoho z největších velikánů. Karl Lagerfeld nebyl znám jen vzkříšením a novým pojetím značky Chanel ale také jako umělec a inteligentní člověk. Proto se ve Francouzském Institutu konal vzpomínkový večer nesoucí název Karl Lagerfeld Tribute.

Celý článek

Proč nakupovat v second handech

Jsou lidé, kteří by nikdy do sekáče ani nevkročili a existují také ti, kteří těmito obchody žijí. To, že máte rádi módu ještě neznamená, že musíte neustále utrácet spoustu peněz a pořizovat si nejnovější kousky. 

Celý článek

Svobodná procházka měsíční krajinou s novou kolekcí H&M Studio

Obchodní řetězec H&M vlétl do jarní sezóny s odvážnou kolekcí pyšnící se energií, barevností i svobodným duchem. Nechybí inspirace měsíční krajinou i uvolněnou surf kulturou.

Celý článek

Značka Victoriano dává vyniknout pravým gentlemanům

Módní značka Victoriano přináší výrobu pánských oděvů na míru. Můžete si tak být naprosto jistí, že každý opravdový gentleman zde najde to, co hledá! Letos poprvé se navíc mohou i dámy těšit na svou kolekci.  

Celý článek

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek

Nová česká značka Circlle vznikla z lásky k planetě a pohybu

Udržitelná a ekologická značka sportovního oblečení je novinkou na českém trhu. A rozhodně stojí za pozornost. Svou inspiraci našla v józe a oceánu.

Celý článek