dnes je 17.07.2019 a svátek má Martina

Bláznivý street style z Tokya pro jaro 2019

Přidat na Seznam.cz
Týden módy v japonském hlavním městě každým rokem přiláká ty největší místní módní nadšence. 

Fanatická posedlost módou

Tokio je plné mladého návrhářského talentu, ale i fanatických milovníků módy. Přehlídky bývají nezapomenutelným zážitkem. Legendární však bývá zejména street style. Naprostá oddanost určitému vzhledu, módě, stylu nebo trendu je úplně jinde než třeba v Paříži nebo New Yorku. Touha se odlišovat ve finále končí tím, že se styly poněkud podobají. Japonci podléhají módě naplno a jejich styl je opakem minimalistického, které jsou k vidění všude po světě ve street style. Maximální délky, objemy, mnohačetné vrstvení a úplná srážka vzorů spolu s neonově barevnými vlasy a těžkou koženou obuví slibují neobvyklou podívanou.

Rouška i maska jako standard

Výjimkou nejsou pro mladé lidi v Tokiu ani barevné roušky nebo krystaly, kameny a flitry zdobené masky. Mnoho stylů vypadá jako napodobenina oblíbeného charakteru z japonských pohádek, ale i evropských jako Karkulka či princezna. Někteří nosí tradiční japonský kroj a šaty, ale v novém pojetí. Spolu s náročně vypadajícími dřeváky to musel být skoro nadlidský výkon. Netradiční doplňky a někdy šílené kombinace působí jako soutěž o to, kdo bude víc šokovat, odlišovat se, nebo s čím novým kdo přijde. 

Umělohmotné doplňky i kalhoty

PVC umělá hmota posloužila jako materiál na kabelky a tašky, které v zářivých barvách nosili mnozí odvážlivci. Transparentnost tašek dodala nulovou anonymitu. Tu si však někteří zachovali pomocí masek. PVC se také objevilo na kabátech, bundách a kalhotách. Občas to působilo jako pytel do koše. Pestré vzory se přímo praly o pozornost a ve výsledku působily jako malířova rozmazaná paleta. Japonský street style nezná hranic a žije si ve své vlastní bublině. Ojedinělý náznak přírody byl u některých dívek zachycen ve vlasových doplňcích. Že muži a ženy ztratili hranice mezi rozdílným oblékáním, není třeba rozebírat. Muži prostě nosí v Tokiu kozačky a ženy se oblékají jako muži. 

Bláznivé kreace

Střídmost a strohost se pravděpodobně nevyskytují v japonském slovníku. Bylo však příjemné vidět bláznivé nápady v oblečení, které sebevědomě nosili mladí lidé. Už jen ta odvaha! Celé skupiny se dokonce sladily do podobných stylů, což posunulo tuto myšlenku ještě dál. Japonci zkrátka milují extrémy. Určitě si neoblékli, na co přišli. Jednotlivé styly jsou do detailu promyšlené. Nepřehlédnutelný byl i oční make-up. Veškerá pozornost tak směřovala na excentrické oční líčení. Je příjemné vidět něco jiného, a třeba to jednou dorazí i k nám. Japonci jsou známí svým časovým náskokem ve všem. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA STREET STYLE TOKYO TOKYO FASHIO WEEK JARO 2019

Související články

Letní romantika: Co na sebe, když vás pozve na rande?

Letní večery mají své kouzlo samy o sobě.  Proto, pokud se váš hrdina odhodlá této výjimečné doby využít a pozve vás na večeři, je jedno jak dlouho spolu jste. Připravte se na ni, oblečte se krásně a neodolatelně. Inspirujte se v našem článku.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek

Pánské letní sestřihy

Že vaše vlasy nepotřebují změnu, pánové? Ale houby! Letní sestřihy v hollywoodském stylu. Zkuste se inspirovat dívčími lamači srdcí Ryanem Gosling nebo Davidem Beckham, ti vědi jak na to. 

Celý článek

Svůdná Adriana Lima ve sportovní kampani značky PUMA

Nejnovější kampaň sportovní značky PUMA jednoznačně sází na klasickou sportovní postavu oblíbené modelky Adriany Lima.

Celý článek

Tip na výlet: Záhřeb a návštěva obchodu DeLight

Do Chorvatska na pobřeží se podíval snad každý Čech. Ale i hlavní město Záhřeb toho může nabídnout mnohem víc než jen skvělou zmrzlinu a krásnou katedrálu. V uličce kousek od náměstí se pyšní nádhernými modely obchod s dámskou kolekcí nové chorvatské značky Delight.

Celý článek

Na míru Vaší postavě, i potřebám

V zakázkovém krejčovství Delor Slovanský dům navazují na tradici první republiky, kdy patřilo k dobrému tónu a společenskému postavení šít v prestižním módním salónu.

Celý článek

Módní inspirace a dobro spojené v Moët & Chandon

Již několikátým rokem k filmovému festivalu neodmyslitelně patří chuť francouzského šampaňského a jeho proslulý noblesní večírek. Letos s nádherným tématem doby krále Ludvíka. 

Celý článek

Revoluce v dámských plavkách - tyhle plavky sednou každé ženě!

Pro některé z nás je občas nakupování plavek na letní dovolenou noční můrou. Nová značka KITTY & VIBE však přišla s revolučními plavkami, které sednou ženám všech tvarů a velikostí.

Celý článek