dnes je 25.04.2019 a svátek má Marek

Bláznivý street style z Tokya pro jaro 2019

Přidat na Seznam.cz
Týden módy v japonském hlavním městě každým rokem přiláká ty největší místní módní nadšence. 

Fanatická posedlost módou

Tokio je plné mladého návrhářského talentu, ale i fanatických milovníků módy. Přehlídky bývají nezapomenutelným zážitkem. Legendární však bývá zejména street style. Naprostá oddanost určitému vzhledu, módě, stylu nebo trendu je úplně jinde než třeba v Paříži nebo New Yorku. Touha se odlišovat ve finále končí tím, že se styly poněkud podobají. Japonci podléhají módě naplno a jejich styl je opakem minimalistického, které jsou k vidění všude po světě ve street style. Maximální délky, objemy, mnohačetné vrstvení a úplná srážka vzorů spolu s neonově barevnými vlasy a těžkou koženou obuví slibují neobvyklou podívanou.

Rouška i maska jako standard

Výjimkou nejsou pro mladé lidi v Tokiu ani barevné roušky nebo krystaly, kameny a flitry zdobené masky. Mnoho stylů vypadá jako napodobenina oblíbeného charakteru z japonských pohádek, ale i evropských jako Karkulka či princezna. Někteří nosí tradiční japonský kroj a šaty, ale v novém pojetí. Spolu s náročně vypadajícími dřeváky to musel být skoro nadlidský výkon. Netradiční doplňky a někdy šílené kombinace působí jako soutěž o to, kdo bude víc šokovat, odlišovat se, nebo s čím novým kdo přijde. 

Umělohmotné doplňky i kalhoty

PVC umělá hmota posloužila jako materiál na kabelky a tašky, které v zářivých barvách nosili mnozí odvážlivci. Transparentnost tašek dodala nulovou anonymitu. Tu si však někteří zachovali pomocí masek. PVC se také objevilo na kabátech, bundách a kalhotách. Občas to působilo jako pytel do koše. Pestré vzory se přímo praly o pozornost a ve výsledku působily jako malířova rozmazaná paleta. Japonský street style nezná hranic a žije si ve své vlastní bublině. Ojedinělý náznak přírody byl u některých dívek zachycen ve vlasových doplňcích. Že muži a ženy ztratili hranice mezi rozdílným oblékáním, není třeba rozebírat. Muži prostě nosí v Tokiu kozačky a ženy se oblékají jako muži. 

Bláznivé kreace

Střídmost a strohost se pravděpodobně nevyskytují v japonském slovníku. Bylo však příjemné vidět bláznivé nápady v oblečení, které sebevědomě nosili mladí lidé. Už jen ta odvaha! Celé skupiny se dokonce sladily do podobných stylů, což posunulo tuto myšlenku ještě dál. Japonci zkrátka milují extrémy. Určitě si neoblékli, na co přišli. Jednotlivé styly jsou do detailu promyšlené. Nepřehlédnutelný byl i oční make-up. Veškerá pozornost tak směřovala na excentrické oční líčení. Je příjemné vidět něco jiného, a třeba to jednou dorazí i k nám. Japonci jsou známí svým časovým náskokem ve všem. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA STREET STYLE TOKYO TOKYO FASHIO WEEK JARO 2019

Související články

Návrat batiky nabral nový směr. Jak ji nosit?

Batika si prošla dlouhou cestu od dob hippies. Dnešní zastaralá technika barvení látky dostala novou podobu. Kontrolované barevné motivy jsou políbením duhy, ale důsledně promyšlené.

Celý článek

Jak se nosí vesta, aby byla šik

Vesta se stává jedním z nejoblíbenějších kousků v šatníku pro jaro a léto 2019. Díky tomu se řadí mezi chic módní outfity. Jak se správně nosí, aby nevypadala stroze nebo jako součást uniformy? 

Celý článek

Objevte dánskou značku Rains

Skandidávský minimalismus, nadčasovost a zároveň funkčnost definuje oblečení a doplňky, které nám nabízí dánská značka Rains. Pokud rádi chodíte deštěm, a i přesto chcete zůstat v suchu a teple nebo často jezdíte na kole, věnujte Rains zvýšenou pozornost.

Celý článek

Jak se neobléknout na festival aneb co se nepovedlo na Coachelle

Jeden z nejznámějších festivalů světa ročně přiláká přes sto tisíc lidí. Prestižní Coachella festival v Kalifornii je proslulý nejen hudbou, ale i módou, která diktuje trendy pro letní festivalovou sezónu. Co bylo to nejbizarnější?

Celý článek

Pánská móda: které kousky jsou v nadcházející sezóně IN?

Slunečných dní je čím dál více a to znamená jediné. Je čas na jarní kolekce! Především definitivně obměnit zimní šatník za nový. Co je letos pro pány IN?

Celý článek

Staré kousky ve vašem novém jarním šatníku

Za pár dní vypukne mezinárodní Fashion Revolution Week, který každoročně upozorňuje na problémy módního průmyslu a podporuje uvědomělé nakupování.

Celý článek

Jennifer Lopez obdrží nejprestižnější módní cenu za své ikonické outfity

Americký módní panel odmění Jennifer Lopez oceněním za její osobitý přínos módě a veřejnosti. Přes 450 návrhářů a dalších módních expertů v panelu se shodlo, že Jennifer si zaslouží obdržet významnou cenu v roce 2019.

Celý článek

Jak se nosí lacláče

S jarem nepřišlo jen krásné bujaré počasí, ale i nové trendy. Jedním z nich jsou i “lacláče” všeho druhu. Oprašte své staré nebo se nechte inspirovat těmi novými. Viva la lacl!

Celý článek