dnes je 24.02.2020 a svátek má Matěj

Blíží se čtvrtý ročník unikátní módní show WE’RE NEXT v Praze

Přidat na Seznam.cz
WE’RE NEXT je módní show prezentující studenty pražské UMPRUM a studenty prestižní Royal Academy of Fine Arts v Antverpách. Letošní ročník proběhne 12. září 2019 v prostorách divadla X10 v centru Prahy, a rozhodně se máme na co těšit!

Mezinárodní studentská tvorba módního designu s motivem WRN – „čti zprava“ proběhne zhruba za měsíc a vyznačuje se tím, že reaguje na systém světa módy, kterému vévodí trendy exkluzivity. Projekt tak přináší perfektní prostor pro ty, které móda upřímně zajímá.

„Na módní přehlídku by se mělo chodit tak často jako do kina nebo do galerie. Právě proto se snažíme o zprostředkování zážitku, módy a jiných přístupů, co největšímu publiku,” říká Lukáš Spilka, organizátor WE’RE NEXT, který je pojítkem belgického a českého módního světa. Lukáš Spilka, mladý návrhář s českými kořeny vystudoval módu v ateliéru Liběny Rochové na pražské UMPRUM a titul magistra získal na Royal Academy of Fine Arts v Antverpách.

Módní show WE’RE NEXT je o představení budoucích špiček módního průmyslu. Přehlídka se koná během jednoho živého večera ve dvou blocích za finanční podpory Magistrátu hl.m. Prahy a Belgické ambasády. I letos se můžeme těšit na více než 20 designérů z domova i ze zahraničí.  Mladí tvůrci díky přehlídce WE’RE NEXT staví své kolekce do společného dialogu v různých úhlech pohledu. Každý z návrhářů přináší osobitou prezentaci, která může být u některých velice minimalistická s chladnými podkresy tekoucí vody, načež u druhých se může přeměnit ve velkolepou dynamickou show.

Jako každým rokem je event WE’RE NEXT doprovázen autorským vizuálem, který kreativně kočíruje Róbert Szabó ve spolupráci s realizačním teamem WRN. Jeho letošní vizi vdechla podobu fotografka INDIA RAY a casting z modelingových agentur NEW ALENS AGENCY a PURE MODEL MANAGEMENT.

Módní večer WE’RE NEXT je volně přístupný veřejnosti, záměrem je otevřít přehlídky všem, kteří mají zájem zažít toto jedinečné propojení. Návštěvníci si mohou zakoupit vstupenky jak na sezení, tak ke stání. Je možnost zakoupit vstupenku na každý z bloků separátně nebo jako balíček za zvýhodněnou cenu dohromady.

werenext.eu

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI MÓDNÍ SHOW UMPRUM ČESKÁ TVORBA ZAHRANIČNÍ TVORBA WE’RE NEXT ROYAL ACADEMY OF FINE ARTS

Související články

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek
Nová kolekce Max Mara

Max Mara Fall 2020: romantická plavba za dobrodružstvím

Na milánském týdnu módy představil návrhář a kreativní ředitel značky Max Mara Ian Griffith novou podzimní kolekci 2020 v námořnickém stylu. Držte si klobouky, vyplouváme napříč dobrodružstvím z Maroka až na sever Ruska.

Celý článek

Přehlídka Erdem byla inspirovaná módními fotografiemi od Cecila Beatona

Značka Erdem je známá svými květinovými nášivkami, tentokrát ale zašel módní ředitel Erdem Moralıoğlu ještě dál. Nechal se inspirovat snímky od anglického módního fotografa Cecila Beatona, který tvořil ve 20. století.

Celý článek

Anna K. nabírá síly ve Špindlu. Hojně si užívá lyžování i dobrého jídla

Skiareál Špindlerův mlýn je vyhledávaným místem pro zimní radovánky a aktivní relax. Svou zaslouženou dovolenou si zde vychutnává i Anna K., která však prozradila, že i aktivní odpočinek nese svou daň.

Celý článek

Klára Haunerová: Móda a minimalismus

Zakladatelka a majitelka Institutu módní tvorby v Praze se zabývá přednáškovou činností ohledně fashion industry v Čechách a v zahraničí a propaguje udržitelnost v módním průmyslu. Svým počínáním ukazuje i ostatním návrhářům, že to jde dělat i jinak a přesto dobře! 

Celý článek

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek