dnes je 23.07.2019 a svátek má Libor

Britské módní domy budou muset obhajovat svou „rychlou módu“ před parlamentem

Přidat na Seznam.cz
Velká Británie se dlouhodobě potýká s problémy poškozování životního prostředí. Za značnou část z toho je bohužel zodpovědný módní průmysl, britští poslanci se proto rozhodli konat a varovat společnost před dlouhodobými dopady.

Fast fashion - masivní výroba tíží Velkou Británii

Výbor pro životní prostředí dolní komory parlamentu Spojeného království, se zabýval neobvyklým tématem – dopady módního průmyslu na životní prostředí ve Velké Británii. V době ekonomického růstu si totiž obyvatelé Velké Británie i s průměrným měsíčním příjmem mohou dovolit nákup sezónního oblečení, i přestože původní oblečení je ještě stále dobré a nositelné, ale bohužel se jedná o již prošlé módní trendy.

Módní společnosti musí nést odpovědnost

Výbor pro životní prostředí dolní komory parlamentu Spojeného království došel k usnesení, které adresovali společnostem Amazon, Asos, Boohoo, PrettyLittleThing a Misguided. Výzva obsahuje požadavky na poskytnutí informací ohledně udržitelnosti jejich počínání v módním průmyslu. Informace, které výbor požaduje se týkají například platů zaměstnanců, dodržování bezpečnostních podmínek, životnost oblečení a doplňků, které společnosti prodávají a dále konkrétní strategické kroky, které společnosti dělají, aby snížily dopad na životní prostředí. Podle britských médií tak parlament reaguje na vysoký nárůst tržeb obchodů v online prostoru. Malé obchody a manufaktury tak nejsou schopni z hlediska nákladů těmto velkovýrobcům konkurovat.

Parlament bude podporovat udržitelné obchodní strategie

Velká Británie se dlouhodobě potýká s problémem udržitelnosti. Britské firmy dosahují v průměru největších hodnot indexu ekologické stopy, kterou na okolí svou činností zanechávají. Velký podíl na tom má právě módní průmysl. „Naše poslední informace dokládají, že vzestup tržeb online prodejců je alarmující. Oblečení, které stojí často méně než 5 liber, je strategicky zacílené na prodej pro mladé zákazníky a podle našich informací bývá cena nízká proto, že i pracovníci značky bývají placeni na černo, často pod hranicí minimální mzdy. Tato masová výroba navíc způsobuje obrovské množství nerecyklovatelného odpadu. Předvoláme si zástupce těchto online prodejců, aby nám zodpověděli několik dotazů, ale v mezičase se budeme snažit podporovat udržitelné koncepční strategie pro snížení sociálních dopadů a dopadů na životní prostředí ze strany těchto a dalších společností. Chceme se ujistit, že jsou plně obeznámeny s pracovním právem a že neupřednostňují výdělek na úkor životního prostředí. Osobně se velmi těším na spolupráci," řekla na tiskové konferenci předsedkyně výboru pro životní prostředí poslankyně Mary Creaghová.

parliament.uk; businessfashion.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ UDRŽITELNÁ MÓDA RECYKLACE OBLEČENÍ

Související články

Seriál Gossip girl (Super drbna) se vrací zpět!

Pro všechny milovnice módních seriálů, a především pro sledovatelky Super drbny, Gossip girl hlásí comeback! XOXO

Celý článek

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Elsa Hosk vytvořila ve spolupráci s J. Brand udržitelnou capsule kolekci

Švédská modelka a Victoria's Secret andílek Elsa Hosk se spojila se značkou J. Brands a společně vytvořili denimovou kolekci s použitím udržitelných zdrojů. A určitě vás nadchne tak, jako nás.

Celý článek

Kolik vydělávají členky známého klanu Kardashian-Jenner?

Není žádným tajemstvím, že si rodina Kardashian - Jenner vydělává veliké sumy peněz. Kromě účinkování v reality show Keeping Up With The Kardashians má každý i svůj vlastní byznys. Jaké částky vydělávají členky tohoto klanu? 

Celý článek

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Celý článek

Topmodelka Heidi Klum se tajně vdala

Topmodelka Heidi Klum se vdala. Nejvíce utajovaný obřad všech dob se konal již před 4 měsíci. Modelka si vzala člena skupiny Tokio Hotel Toma Kaulitze.

Celý článek

Nike spustil další kampaň Pro Hijab a cudnější módu

Je to měsíc, co značka Nike spustila další unikátní kampaň Pro Hijab. Navazuje tak na to, co začala již v roce 2017. Značka věří, že poptávka po cudnější módě se bude v budoucnu zvyšovat.

Celý článek