dnes je 25.09.2022 a svátek má Zlata

BULGARI HOTEL LONDON A YINKA ILORI SPOLEČNĚ OSLAVUJÍ 10. VÝROČÍ HOTELU

Přidat na Seznam.cz
Londýnský hotel Bulgari v Knightsbridge od září nově spolupracuje s všestranným umělcem a designérem Yinkou Ilori.
Bulgari London hotel

Zdroj: se svolením Bulgari

Svěží podoba odpoledního čaje

Moderní italský hotelový řetězec najal Yinka Ilori, britsko-nigerijského umělce a designéra, sídlícího v Londýně, aby vtiskl novou podobu tradičnímu stojánku na podávání odpoledního čaje. Výsledné umělecké dílo stylově podtrhne 10. výročí tohoto oblíbeného hotelu. Dílo Yinka Ilori X Bulgari Hotel London Afternoon Tea bylo oficiálně představeno v pátek 16. září. Ve stejném termínu byla zahájena Yinkova první instituční výstava v Design Museum, brzy se totiž ve městě uskuteční London Design Festival a Frieze Art Fairs. Yinkův hravý styl oživuje veřejný prostor. Umělec v něm pracuje s ikonickou kombinací barev a vzorů. Díky prosklené fasádě z geometrických tvarů a výraznému vizuálnímu stylu je jeho dílo v londýnském hotelu Bulgari velmi snadno rozpoznatelné.


Zdroj: se svolením Bulgari

Stojánek, jako z Alenky v říši divů

V centru pozornosti zde stojí speciálně navržené stojánky k odpolednímu čaji. Jejich návrh pracuje s designem navzájem propojených koulí. Motiv uměleckého díla, vytvořeného při speciální příležitosti 10. výročí, najdeme i v dalších prostorách hotelu – třeba v podobě nové svěží podoby fasády nebo na lněných ubrouscích, které lze v limitované dárkové edici také zakoupit. Cukroví k odpolednímu čaji, inspirované jedinečným Yinkovým designem, tvoří ve spolupráci s umělcem italský vrchní cukrář a mistr chocolatiér Gianluca Fusto. Yinka Ilori říká: „Velice mne těší, že jsem mohl při příležitosti 10letého výročí spolupracovat s londýnským hotelem Bulgari. Mé návrhy v tomto případě oslavují londýnskou kulturní mozaiku a radost, kterou cítíme, když se setkáváme u společného jídla. Design stojánků na čaj vychází ze sférické geometrie a symbolizuje setkávání nejrůznějších kultur. Věřím, že se u nich lidé budou v hotelu setkávat a vychutnají si živoucí a pestrou atmosféru odpoledního čaje.”


Zdroj: se svolením Bulgari

Cukroví, jako umělecké dílo

Generální manažer Kostas Sfaltos dodává: „Yinka nás nadchnul svou posedlostí barvami, jedinečným optimismem, skrývajícím se v jeho výrazné a moderní práci, i způsobem, jakým oslavuje různorodost této metropole. Jeho práce s barvami je paralelou k historickému odkazu klenotnického domu Bulgari, který proslul mistrovským zpracováním pestrých drahých kamenů. Je také v souladu s barevnými designovými změnami, které jsme v londýnském hotelu Bulgari v několika uplynulých letech zrealizovali.”Cukroví, jehož autorem je vrchní cukrář a mistr chocolatiér Gianluca Fusto, přináší podzimní kombinace italského sušeného ovoce s mandlemi, pistáciemi, lískovými oříšky a arašídy. Jeho design doplňuje výraznou geometrii a moderní barvy Yinkových skulpturálních stojánků na odpolední čaj. Výběr italských sladkostí zahrnuje kousek s názvem “Pistacchio” (cukroví z odpalovaného těsta plněné pistáciovou pěnou, nugátem a praženými ořechy) či “Mandorla” (kombinující pomerančové čajové pečivo, mandlový krém a naložené pomeranče). 


Zdroj: se svolením Bulgari

Odhalení nových prostor hotelu

Další novinkou je odhalení prostor Bulgari Lounge, jejichž interiér byl při příležitosti výročí nově upraven. V Bulgari Lounge se můžete během celého dne stylově najíst v příjemné a elegantní atmosféře „obývacího pokoje” v italském stylu. V chladnějších dnech zde oceníte hřejivý krb. Odpolední čaj Yinka Ilori X Bulgari Hotel London Afternoon Tea si v hotelu můžete vychutnat od 19. září 2022, od pondělí do neděle, v době mezi 14:00 a 17.00. Pouze po předchozí rezervaci, cena od £95 za osobu.  Limitovaná edice čítající 200 kusů dárkových setů (4 ks, 50x50 cm) ubrousků je v prodeji přímo v cukrářském koutku Bulgari Lounge v londýnském hotelu Bulgari, online prostřednictvím hotelového obchodu se suvenýry https://bulgarihotellondon.giftvouchers.uk.com/ s doručením ve Spojeném království a na https://shop.yinkailori.com/ pro dodání do zahraničí.  

Přidat na Seznam.cz
BULGARI HOTEL LONDON BULGARI HOTEL LONDON

Související články

Setkání Porsche 911

SETKÁNÍ VOZŮ PORSCHE 911 V RAKOUSKÉM TYROLSKU

Impozantní scenérie, spousta koňských sil pod kapotou, elegantní design, řada doprovázejících akcí s vybroušeným stylem a vytříbeným vkusem. Vzrušující týden pro milovníky vozů Porsche v rakouském Tyrolsku startuje už 11. září.

Celý článek

Originální Smarthotel Nezvalova Archa vás zve do svých útrob

Přemýšlíte nad výletem? Co třeba Olomouc? V Nezvalově ulici vyrostla unikátní stavba, připomínající bájnou archu. V jejích útrobách se skrývá chytrý hotel, který téměř nepotřebuje personál a cílí na páry. Originální pojetí vás mile překvapí.

Celý článek

Anne Hathaway a Zendaya září v nové kolekci šperků značky Bulgari

Značka Bulgari vítá novou ambasadorku. Ke zpěvačce Zendaya se nyní přidala i herečka Anne Hathaway a obě krásné ženy prezentují oslnivé šperky.

Celý článek

V italském stylu. Zažijte čistou přírodu, aktivní vyžití, relax i komfort

Oblíbená turistická destinace v Jižním Tyrolsku má mnohé co nabídnout. V létě si zde užijete horské túry, jízdu na kole, na koni i procházky nedotčenou přírodou. V zimě vás budou lákat Dolomity a místní lyžařská střediska.

Celý článek

Letošní dovolenou si budeme užívat v Česku

Vzhledem k nejisté situaci kolem pandemie a všeobecně omezeným možnostem cestování po světě, bude hodně lidí měnit plány na letní dovolenou. Hranice mnoha států jsou stále uzavřené, letiště výrazně omezila provoz, ne všude fungují hotely nebo stravovací zařízení, proto mnoho rodin  i jednotlivců bude volit dovolenou v České republice.

Celý článek

Kolekce City Girl návrhářky Lucie Václavové přináší Londýn do matičky Prahy

Návrhářka Lucie Václavová má na svém kontě již řadu krásných kolekcí. Letošní kolekce podzim/zima 2018 ji inspirovala působením ve Velké Británii, konkrétně v Londýně, kde studovala.

Celý článek

Londýn představí největší britskou sbírku návrhů Christiana Diora

Londýnské muzeum Victoria & Albert představí zcela novou expozici modelů společnosti Christian Dior nazvanou 'Christian Dior: Designer of Dreams'. Bude se jednat o zatím největší britskou výstavu tohoto módního domu.

Celý článek

Bývalý dům Gianniho Versace v Miami dnes luxusním hotelem

Kdybyste měli zájem přespat v bývalém domě Gianniho Versace, není problém. Jeden apartmánový pokoj na noc začíná v přepočtu na 16 tisících korun. 

Celý článek