dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Čarbičková Bijoux: Čelenky, které dotvoří vaši osobnost

Přidat na Seznam.cz
Peří, mušle, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Z toho a mnohem více vytváří Anna Čurlejová spolu s přítelem Vladimírem originální doplňky.
Čarbičková bijoux

Co jsou to vlastně doplňky? Proč je nosíme? Dotváří naši osobnost. Nositeli doplňků značky Čarbičková Bijoux jsou zdravě sebevědomí lidé, čisté, krásné duše, které nesoudí ostatní. A co vy? Bojíte se nosit extravagantní doplňky a obáváte se reakce okolí, či právě naopak? Tak či onak, pojďte se inspirovat původem slovenskou umělkyní, která svůj domov našla v Liberci.

Aničko, vyrábíte velmi extravagantní šperky a čelenky, které nelze přehlédnout. Kdo je nosí, jaká je vaše klientela? Jsou to celebrity, sebevědomí lidé nebo jsou mohutné čelenky určené spíše na speciální události typu festivalu, focení apod.?

Jelikož se nespecializujeme na jeden druh čelenek, korunek, tak je naše klientela opravdu velmi široká a prodáváme produkty v podstatě do celého světa. Mezi naše zákazníky nepatří jen muži a ženy, ale také děti. Čelenky najdou své využití na festivale, párty, svatbě, doplní halloweenský kostým nebo poslouží jako rekvizita šikovnému fotografovi k umělecké fotografii. Máme v nabídce i střídmější modely, které jsou vhodné na běžné denní nošení, ale s přítelem Vladimírem nás baví především ty speciální čelenky. Často naše výrobky můžete vidět v hudebních videoklipech umělců jako je Mydy Rabycad, Sharlota, Paulie Garand apod.

Z jakých materiálů čelenky vyrábíte a kde je sháníte?

Úplně všude. Objednáváme hodně přes internet, ale také za nimi cestujeme. Třeba když jsme u moře, tak vylovíme několik mušlí, sbíráme vše, co se nám hodí k naší tvorbě. Nebojíme se experimentovat, zašpinit si ruce, používat netradiční materiály jako vánoční řetězy, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Nikdy jsem nebyla jako moje sestry nebo kamarádky, nebyla jsem ta něžná žena. Tatínek se na mě vždycky zlobil, když jsem se zavřela u něho v dílně a neuklidila jsem po sobě piliny a nepořádek od řezání a broušení.

Když bych za vámi přišla, že bych chtěla svatební věneček, vyrobila byste mi ho z živých květin? Vyrábíte zakázky i tohoto typu?

To bych vás moc nepotěšila. Z živých květin čelenky nevyrábíme. Není to tím, že nejsem právě to křehké stvoření, ale souvisí to s trvanlivostí. Pro mě bude na prvním místě vždy funkčnost a praktičnost výrobku. Chci, aby na hlavě padl jako ulitý, měl super lehkou a zároveň krásnou konstrukci, aby ho mohl zákazník využít více než jen jednou.

Konečně se příroda opět vrací k životu a jaro je tu v plné své kráse. Co bude žhavým trendem na jaro/léto v oblasti doplňků a šperků?

I když denně sleduji módní trendy, tak si tohle nedovolím odhadnout. Obecně si všímám, že několik roků po sobě vedou květinové doplňky a mořské korunky. Myslím, že letošní festivalové looky se nebudou příliš odlišovat od předchozího ročníku a uvidíme opět různé kamínky, metalické barvy, třpytky, ale přeci jen bude na obzoru více neonové barvy a latexového materiálu. U svateb jsem si všimla, že nějaká ta léta je tahounem „boho styl“ a už se mi ozývají nevěsty ohledně korunek z peří a mušlí, což mě opravdu těší.  Jsem ráda, že se opět navracíme k přírodě.

Když byste se měla, Aničko, zamyslet a vybrat jen jednu zakázku, která by byla pro vás obzvlášť výjimečná a proč?

Tak tohle je pro mě těžká otázka. Nemám žádné hranice, co se týká výroby a doufám, že mi tento život bude stačit na to, abych stihla vyrobit vše, co si vymyslím (smích). Ale můj tajný, teď už tedy tak tajný není (smích) je vyrobit nejvíc šílenou, extravagantní a divnou korunku pro Lady Gaga, protože je pro mě velkou inspirací. Možná se to časem změní, možná ne... ale teď to tak cítím.

 Máte v České republice silnou konkurenci? Jak hodnotíte ryze české umělce, českou scénu?

Nedávno jsem si dala předsevzetí, že nebudu hodnotit druhé lidi. To byste nevěřili, jak je to pro ženu těžké (smích). Nemyslím si, že bychom měli na česko-slovenské scéně velkou konkurenci. Pokud bychom vyráběli ryze květinové věnečky, čelenky, tak by to bylo horší. To už dnes vyrábí téměř každý. Ale tím, že naše tvorba zahrnuje široké spektrum výrobků, tak se domnívám, že nemáme obdobu. Alespoň prozatím.

Jak na vás působí česká populace? Bojíme se nosit výrazné, extravagantní, originální šperky a dáváme přednost té komerční stránce v obchodech před umělci, nebo právě naopak?

Já bych neházela flintu do žita. Naše krajiny nejsou sice tak bohaté, ale už nám chodí extravagantnější objednávky na doplňky, především ohledně kolekce Šamanka, Srnka či Mořská panna a to je super! Moje rodné Slovensko je v tomto směru ještě poněkud zaostalejší než Česká republika. Jsem na Češky hrdá! Jsou odvážné a nebojí se být jedinečné!

Teď trochu zpět do minulosti …. Byl to vždycky váš sen, cíl, vyrábět a tvořit kreativní doplňky a šperky?

Vždycky jsem byla citlivá a to si myslím, že způsobilo to, že jsem začala vyrábět různé ozdoby ze skleněných perel, které jsem věsila do oken a na stěny. Tenkrát to pro mě byla jakási art terapie, lék na zranění na dušičce. Vyráběla jsem bižuterii, šila, kreslila. Byl to přirozený talent, který jsem trénovala a zušlechťovala, až jsem se dostala na profesionální úroveň.

Jaké je vaše poslání? Co sdělujete lidem svou tvorbou?

Cítím, že mám významné poslání v osobním životě, než ve tvorbě jako takové. Tvorba je totiž více o nás samotných, o umělcích, než o zákazníkovi, ať to zní sebehůř. Komunikujeme skrze naše emoce, to, jak se cítíme. Krásně to vyzdvihla moje velmi dobrá kamarádka tatérka a šamanka Mafis, která s oblibou nosí naše čelenky. Podle ní naše doplňky dotvoří osobnost člověka. Vezme si na sebe čelenku  z peří a jde do města. Nevnímá lidi kolem, co si myslí, když na ni ukazují prstem. Takové lidi jsou odvážní, mají otevřenou mysl a neodsuzují druhé. Nesmírně si takových lidí vážím a obdivuji je. Jsou mentálně zdraví a mají svůj hluboký kořen, krásnou, čistou duši. Pokud by bylo mým posláním podporovat tyhle krásné lidi a přitom být šťastná z procesu tvorby, mít vedle sebe Vladimíra a střechu nad hlavou, tak to bude ideální kombinace na celý můj život a vše bude mít smysl.

Zdroj: Anna Čurlejová, Čarbičková bijoux

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY VLASOVÉ DOPLŇKY DOPLŇKY ROZHOVOR ZE SPOLEČNOSTI ANNA ČURLEJOVÁ ČARBIČKOVÁ BIJOUX ČELENKY

Související články

Seriál Gossip girl (Super drbna) se vrací zpět!

Pro všechny milovnice módních seriálů, a především pro sledovatelky Super drbny, Gossip girl hlásí comeback! XOXO

Celý článek

Polský časopis Fashion Magazine připravil stylový přírodní editorial

Modelka Karina Kurzacz zahalená do klasických krajkových šatů se staženými vlasy působí, jako by vypadla z retro filmu. A přesto vás tento editorial zaujme.

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

Elsa Hosk vytvořila ve spolupráci s J. Brand udržitelnou capsule kolekci

Švédská modelka a Victoria's Secret andílek Elsa Hosk se spojila se značkou J. Brands a společně vytvořili denimovou kolekci s použitím udržitelných zdrojů. A určitě vás nadchne tak, jako nás.

Celý článek

Kolik vydělávají členky známého klanu Kardashian-Jenner?

Není žádným tajemstvím, že si rodina Kardashian - Jenner vydělává veliké sumy peněz. Kromě účinkování v reality show Keeping Up With The Kardashians má každý i svůj vlastní byznys. Jaké částky vydělávají členky tohoto klanu? 

Celý článek

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Michelle Obama zářila na festivalu Essence v disco kostýmku

Hudební festival Essence, který se každoročně koná v New Orleans, hostil letos výjimečného speakera. Michelle Obama zářila nejen outfitem, ale především svým plamenným projevem věnovaným ženám.

Celý článek

Topmodelka Heidi Klum se tajně vdala

Topmodelka Heidi Klum se vdala. Nejvíce utajovaný obřad všech dob se konal již před 4 měsíci. Modelka si vzala člena skupiny Tokio Hotel Toma Kaulitze.

Celý článek