dnes je 24.04.2019 a svátek má Jiří

Čarbičková Bijoux: Čelenky, které dotvoří vaši osobnost

Přidat na Seznam.cz
Peří, mušle, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Z toho a mnohem více vytváří Anna Čurlejová spolu s přítelem Vladimírem originální doplňky.
Čarbičková bijoux

Co jsou to vlastně doplňky? Proč je nosíme? Dotváří naši osobnost. Nositeli doplňků značky Čarbičková Bijoux jsou zdravě sebevědomí lidé, čisté, krásné duše, které nesoudí ostatní. A co vy? Bojíte se nosit extravagantní doplňky a obáváte se reakce okolí, či právě naopak? Tak či onak, pojďte se inspirovat původem slovenskou umělkyní, která svůj domov našla v Liberci.

Aničko, vyrábíte velmi extravagantní šperky a čelenky, které nelze přehlédnout. Kdo je nosí, jaká je vaše klientela? Jsou to celebrity, sebevědomí lidé nebo jsou mohutné čelenky určené spíše na speciální události typu festivalu, focení apod.?

Jelikož se nespecializujeme na jeden druh čelenek, korunek, tak je naše klientela opravdu velmi široká a prodáváme produkty v podstatě do celého světa. Mezi naše zákazníky nepatří jen muži a ženy, ale také děti. Čelenky najdou své využití na festivale, párty, svatbě, doplní halloweenský kostým nebo poslouží jako rekvizita šikovnému fotografovi k umělecké fotografii. Máme v nabídce i střídmější modely, které jsou vhodné na běžné denní nošení, ale s přítelem Vladimírem nás baví především ty speciální čelenky. Často naše výrobky můžete vidět v hudebních videoklipech umělců jako je Mydy Rabycad, Sharlota, Paulie Garand apod.

Z jakých materiálů čelenky vyrábíte a kde je sháníte?

Úplně všude. Objednáváme hodně přes internet, ale také za nimi cestujeme. Třeba když jsme u moře, tak vylovíme několik mušlí, sbíráme vše, co se nám hodí k naší tvorbě. Nebojíme se experimentovat, zašpinit si ruce, používat netradiční materiály jako vánoční řetězy, horolezecká lanka nebo elektrikářský pásek. Nikdy jsem nebyla jako moje sestry nebo kamarádky, nebyla jsem ta něžná žena. Tatínek se na mě vždycky zlobil, když jsem se zavřela u něho v dílně a neuklidila jsem po sobě piliny a nepořádek od řezání a broušení.

Když bych za vámi přišla, že bych chtěla svatební věneček, vyrobila byste mi ho z živých květin? Vyrábíte zakázky i tohoto typu?

To bych vás moc nepotěšila. Z živých květin čelenky nevyrábíme. Není to tím, že nejsem právě to křehké stvoření, ale souvisí to s trvanlivostí. Pro mě bude na prvním místě vždy funkčnost a praktičnost výrobku. Chci, aby na hlavě padl jako ulitý, měl super lehkou a zároveň krásnou konstrukci, aby ho mohl zákazník využít více než jen jednou.

Konečně se příroda opět vrací k životu a jaro je tu v plné své kráse. Co bude žhavým trendem na jaro/léto v oblasti doplňků a šperků?

I když denně sleduji módní trendy, tak si tohle nedovolím odhadnout. Obecně si všímám, že několik roků po sobě vedou květinové doplňky a mořské korunky. Myslím, že letošní festivalové looky se nebudou příliš odlišovat od předchozího ročníku a uvidíme opět různé kamínky, metalické barvy, třpytky, ale přeci jen bude na obzoru více neonové barvy a latexového materiálu. U svateb jsem si všimla, že nějaká ta léta je tahounem „boho styl“ a už se mi ozývají nevěsty ohledně korunek z peří a mušlí, což mě opravdu těší.  Jsem ráda, že se opět navracíme k přírodě.

Když byste se měla, Aničko, zamyslet a vybrat jen jednu zakázku, která by byla pro vás obzvlášť výjimečná a proč?

Tak tohle je pro mě těžká otázka. Nemám žádné hranice, co se týká výroby a doufám, že mi tento život bude stačit na to, abych stihla vyrobit vše, co si vymyslím (smích). Ale můj tajný, teď už tedy tak tajný není (smích) je vyrobit nejvíc šílenou, extravagantní a divnou korunku pro Lady Gaga, protože je pro mě velkou inspirací. Možná se to časem změní, možná ne... ale teď to tak cítím.

 Máte v České republice silnou konkurenci? Jak hodnotíte ryze české umělce, českou scénu?

Nedávno jsem si dala předsevzetí, že nebudu hodnotit druhé lidi. To byste nevěřili, jak je to pro ženu těžké (smích). Nemyslím si, že bychom měli na česko-slovenské scéně velkou konkurenci. Pokud bychom vyráběli ryze květinové věnečky, čelenky, tak by to bylo horší. To už dnes vyrábí téměř každý. Ale tím, že naše tvorba zahrnuje široké spektrum výrobků, tak se domnívám, že nemáme obdobu. Alespoň prozatím.

Jak na vás působí česká populace? Bojíme se nosit výrazné, extravagantní, originální šperky a dáváme přednost té komerční stránce v obchodech před umělci, nebo právě naopak?

Já bych neházela flintu do žita. Naše krajiny nejsou sice tak bohaté, ale už nám chodí extravagantnější objednávky na doplňky, především ohledně kolekce Šamanka, Srnka či Mořská panna a to je super! Moje rodné Slovensko je v tomto směru ještě poněkud zaostalejší než Česká republika. Jsem na Češky hrdá! Jsou odvážné a nebojí se být jedinečné!

Teď trochu zpět do minulosti …. Byl to vždycky váš sen, cíl, vyrábět a tvořit kreativní doplňky a šperky?

Vždycky jsem byla citlivá a to si myslím, že způsobilo to, že jsem začala vyrábět různé ozdoby ze skleněných perel, které jsem věsila do oken a na stěny. Tenkrát to pro mě byla jakási art terapie, lék na zranění na dušičce. Vyráběla jsem bižuterii, šila, kreslila. Byl to přirozený talent, který jsem trénovala a zušlechťovala, až jsem se dostala na profesionální úroveň.

Jaké je vaše poslání? Co sdělujete lidem svou tvorbou?

Cítím, že mám významné poslání v osobním životě, než ve tvorbě jako takové. Tvorba je totiž více o nás samotných, o umělcích, než o zákazníkovi, ať to zní sebehůř. Komunikujeme skrze naše emoce, to, jak se cítíme. Krásně to vyzdvihla moje velmi dobrá kamarádka tatérka a šamanka Mafis, která s oblibou nosí naše čelenky. Podle ní naše doplňky dotvoří osobnost člověka. Vezme si na sebe čelenku  z peří a jde do města. Nevnímá lidi kolem, co si myslí, když na ni ukazují prstem. Takové lidi jsou odvážní, mají otevřenou mysl a neodsuzují druhé. Nesmírně si takových lidí vážím a obdivuji je. Jsou mentálně zdraví a mají svůj hluboký kořen, krásnou, čistou duši. Pokud by bylo mým posláním podporovat tyhle krásné lidi a přitom být šťastná z procesu tvorby, mít vedle sebe Vladimíra a střechu nad hlavou, tak to bude ideální kombinace na celý můj život a vše bude mít smysl.

Zdroj: Anna Čurlejová, Čarbičková bijoux

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY VLASOVÉ DOPLŇKY DOPLŇKY ROZHOVOR ZE SPOLEČNOSTI ANNA ČURLEJOVÁ ČARBIČKOVÁ BIJOUX ČELENKY

Související články

Vše, co potřebujete vědět o blížící se Met Gala 2019

Jedna z největších módních událostí roku se blíží. Dne 6. května 2019 se uskuteční Met Gala, a proto jsme si pro vás připravili článek o všem, co potřebujete o blížící se události vědět. 

Celý článek

Soutěž Souboj nevěst připravuje nevěsty na to, jak se stát skvělou manželkou

Již osmý ročník Souboje nevěst přinesl devět finalistek, které soutěžily o svatební věno v hodnotě čtvrt milionu korun. Vítězkou se stala první houslistka Národního divadla Táňa Vejvodová.

Celý článek

Většina lidí v České republice zná pojem „slow fashion“ a zajímá se o udržitelnost módy

Výsledky, které vychází z dlouhodobého průzkumu Fashion (Re)search ukazují, že česká populace užívající internet napříč věkem vnímá důležitost původu oblečení i jeho dopad na naši planetu.

Celý článek

Modelka Grace Elizabeth je novým andílkem Victoria's Secret

Americká modelka Grace Elizabeth se stala oficiálním andílkem značky spodního prádla Victoria's Secret. Na instagramu to potvrdila nejen ona, ale i americká značka. Připojila se tak ke třem novým andílkům Alexině Graham, Barbaře Palvin a Leomie Anderson. 

Celý článek

Ponožky od babičky hřejí na nohou i na srdcích

Ponožky od babičky – to je název projektu, za kterým stojí organizace Elpida. BroňaHilliová v Elpidě vede kulturní projekty a značku jako takovu založila a Andrea Eržiaková, která je rukama a srdcem celého projektu, nám dnes pověděly více...

Celý článek

Jennifer Lopez obdrží nejprestižnější módní cenu za své ikonické outfity

Americký módní panel odmění Jennifer Lopez oceněním za její osobitý přínos módě a veřejnosti. Přes 450 návrhářů a dalších módních expertů v panelu se shodlo, že Jennifer si zaslouží obdržet významnou cenu v roce 2019.

Celý článek

Francouzské módní giganty přispěly na opravu Notre Dame 300 miliónů euro

Největší módní společnosti ve Francii Kering a LVMH Group přispívají částkou 300 miliónů euro na opravu Notre Dame. Devastující požár způsobil škody v pondělním incidentu, které se budou opravovat až 15 let.

Celý článek

Nesmí se to nikdy vzdát, říká úspěšná vizážistka Michelle Flores Mua

Pokud někdo rozumí líčení, tak je to sympatická Michelle Flores Mua. Patří k vycházejícím talentům mezi českými vizážisty. Její příběh je inspirativní stejně jako ona sama. 

Celý článek