dnes je 19.06.2021 a svátek má Leoš

Česká móda se ve velkém nabídne Paříži

Přidat na Seznam.cz
Návrhářky Petra Ptáčková a Martina Špetlová nebo také značka Chatty se již v říjnu představí na nejprestižnějším módním týdnu „velké čtyřky“.

Na nadcházejícím pařížském fashion weeku, který je nejen považován za nejprestižnější módní týden „velké čtyřky“, ale je také hlavním obchodním kanálem pro nákupčí módy a oděvní značky z celého světa, se v prvních dvou říjnových týdnech se ctí představí i česká móda.

Na pařížském fashion weeku se představí hned tři návrhářky, které na sebe již tradičně poutají pozornost i během jednoho z největších týdnů módy u nás.

  
                                     Chatty S/S 16 na MBPFW 2015

Obrovskému zájmu se tak logicky těšily i při letošním ročníku Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2015, který byl pro některé zcela zlomovým, zvláště pak pro značku Chatty autorského dua Radka SirkováAnna Tušková, jejichž kolekce vzbudila okamžitý zájem Becc Gray, majitelky PR a konzultační agentury Bloody Gray, která byla jedním z oficiálních mezinárodních hostů letošního MBPFW a značku Chatty, jíž čeká ve Francii velká premiéra, bleskově zařadila do svého showroomu v rámci pařížského fashion weeku S/S16.

Vedle značky Chatty, ale na pařížských molech stanou i dámy, které pro Paris Fashion Week nejsou žádnými nováčky. A sice Martina Špetlová, která již několik let spadá do portfolia Bloody Gray anebo talentovaná Petra Ptáčková, která bude své kolekce v Paříži prezentovat již potřetí.

  
                             Martina Špetlová S/S 16 na MBPFW 2015

  
                              Petra Ptáčková S/S 16 na MBPFW 2015

A přestože česká móda není pro pařížský fashion week žádnou neznámou, může být náležitě pyšná na skutečnost, že zde bude vůbec poprvé zastoupena v takovém rozsahu.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI TÝDEN MÓDY PARIS FASHION WEEK MBPFW CHATTY PETRA PTÁČKOVÁ MARTINA ŠPETLOVÁ

Související články

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Jarní sezóna FW21 v novém duchu aneb MBPFW ve stylu Drive-in Cinema.

Blíží se nám konec dubna, a to znamená příchod očekávaného Mercedez-Benz Prague Fashion Weeku pro jarní sezónu FW21.

Celý článek

Pařížský týden módy v ulicích metropole

Pařížský týden módy bez módy. Nepředstavitelné! A i když se většina módních přehlídek přesunula do online světa, přesto v ulicích byla k vidění spousta inspirace.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty

Cyklistika a móda. Český výrobce prémiových kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a představili tak limitovanou kolekci v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty. Vskutku nevšední, ale zajímavá kombinace.

Celý článek