dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Česká móda se ve velkém nabídne Paříži

Přidat na Seznam.cz
Návrhářky Petra Ptáčková a Martina Špetlová nebo také značka Chatty se již v říjnu představí na nejprestižnějším módním týdnu „velké čtyřky“.

Na nadcházejícím pařížském fashion weeku, který je nejen považován za nejprestižnější módní týden „velké čtyřky“, ale je také hlavním obchodním kanálem pro nákupčí módy a oděvní značky z celého světa, se v prvních dvou říjnových týdnech se ctí představí i česká móda.

Na pařížském fashion weeku se představí hned tři návrhářky, které na sebe již tradičně poutají pozornost i během jednoho z největších týdnů módy u nás.

  
                                     Chatty S/S 16 na MBPFW 2015

Obrovskému zájmu se tak logicky těšily i při letošním ročníku Mercedes-Benz Prague Fashion Week 2015, který byl pro některé zcela zlomovým, zvláště pak pro značku Chatty autorského dua Radka SirkováAnna Tušková, jejichž kolekce vzbudila okamžitý zájem Becc Gray, majitelky PR a konzultační agentury Bloody Gray, která byla jedním z oficiálních mezinárodních hostů letošního MBPFW a značku Chatty, jíž čeká ve Francii velká premiéra, bleskově zařadila do svého showroomu v rámci pařížského fashion weeku S/S16.

Vedle značky Chatty, ale na pařížských molech stanou i dámy, které pro Paris Fashion Week nejsou žádnými nováčky. A sice Martina Špetlová, která již několik let spadá do portfolia Bloody Gray anebo talentovaná Petra Ptáčková, která bude své kolekce v Paříži prezentovat již potřetí.

  
                             Martina Špetlová S/S 16 na MBPFW 2015

  
                              Petra Ptáčková S/S 16 na MBPFW 2015

A přestože česká móda není pro pařížský fashion week žádnou neznámou, může být náležitě pyšná na skutečnost, že zde bude vůbec poprvé zastoupena v takovém rozsahu.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI TÝDEN MÓDY PARIS FASHION WEEK MBPFW CHATTY PETRA PTÁČKOVÁ MARTINA ŠPETLOVÁ

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek