dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Petra Ptáčková a její jarní kolekce na MBPFW

Přidat na Seznam.cz
MBPFW je pomalu za námi. Během dnů představování tuzemské módy jsme ale i letos viděli mnoho zajímavého. Naprosto originální byla třeba kolekce Petry Ptáčkové. 

Jedna z předních českých módních návrhářek Petra Ptáčková představila svou jarní kolekce 2016. V té se naprosto zřetelně odrážela filosofie její značky - v kolekci se proplétá elegantní styl se sportovní módou, casual kousky a naprosto bláznivými návrhy. Ve svých jarních modelech tak opět spojuje jindy nesourodé světy a dokazuje nám, že její tvorba je velmi osobitá.

Hlavními motivy S/S 2016 Petry Ptáčkové jsou odstíny zastřené žluté. Ty návrhářka spojila s dalšími neutrálními tóny a výsledkem jsou nápadité modely. Co na přehlídce Petry Ptáčkové zaujalo snad každého, byl netradičně abstraktně řešený makeup modelek. Stejně tak na sebe upoutaly pozornost barevné klaunovské klobouky a kšiltovky. A v neposlední řadě musíme také zmínit bílé tenisky. Nevíme o žádné lepší volbě, se kterou mohla Petra Ptáčková své modely zkombinovat. Bílé tenisky byly tak akorát. 

Zdroj: MBPFW

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ ZNAČKY A NÁVRHÁŘI ČESKÁ MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA DOMÁCÍ TVORBA MBPFW 2015 PETRA PTÁČKOVÁ ŽLUTÁ TENISKY #moda

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek