dnes je 05.04.2020 a svátek má Miroslava

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Přidat na Seznam.cz
Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?  

V čem spočívají vaše besedy a kdo zejména na ně chodí?

Besedy jsem zařadila do své činnosti poměrně nedávno, zhruba před třemi lety a musím říci, že mě moc baví a naplňují. Téma  je samozřejmě móda a vše co k ní patří.

Většinou jsem na besedy zvána a chodí na ně převážně ženy, ale poměrně i dost mužů, což mě těší. Kupodivu muži hodně besedují. Myslím, že muži se již naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co obléknou. To je pozitivní posun.

V tuto chvíli preferujete zakázkové šití modelů. Co na zimu šijete nejvíce?

Zakázka je velkou součástí mé profese. Moc mě baví vybírat pro zákazníky materiály. V tom se opravdu vyžívám a tuto činnost jsem nikdy nikomu nesvěřila.

V tomto zimním období navrhuji zákaznicím šaty z exkluzivních úpletů, velmi oblíbené jsou tuniky a kabátky i kabáty. Velký důraz kladu na materiál, a to jak v zakázce, tak při tvorbě modelových kusů.

Pro luxusní materiály jezdíte do světa. Kde a jaké materiály nejraději nakupujete?

Látky opravdu hledám všude, kam přijedu. Cíleně však jezdím mnoho let do New Yorku, Philadelphie a do Vídně. Nakupuji vždy materiály výjimečné, které mě uchvátí a ze kterých hned na první pohled vidím krásný model. Nikdy nekupuji látky prostřednictvím internetu. Musím se s nimi fyzicky „potkat".

Jak vypadá Vaše zákaznice?

Moje zákaznice jsou ženy různých profesí, umělkyně, političky, které chtějí být originální a vnímají své oblečení jako nezbytnou součást své osobnosti.

Dříve jste pracovala v oděvní firmě v Rakousku. Co vám tato zkušenost dala? Lze říci, že z ní čerpáte dodnes?

Byla to pro mě velká zkušenost a ze zkušeností obecně čerpáme v určitých etapách života, ne-li po celý život. Jinak to není ani u mne. 

Jaké jsou Vaše hlavní plány na rok 2020?

Letos zřejmě nezvládnu zrealizovat autorskou módní přehlídku, neboť je to rozsáhlý a náročný projekt, kterému vždy věnuji mnoho času a energie. V hlavě mi však probíhají nové a nové vize, které se snad podaří realizovat v roce 2021. Letos se budu, ostatně jako každý rok, věnovat svým zákaznicím tak, aby byly spokojené.

foto: Martina Kukrálová / kolekce Galaxie 2019

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ČESKÁ TVORBA DOMÁCÍ MÓDA DOMÁCÍ TVORBA HANA ZELENKOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ROZHOVOR MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZE SPOLEČNOSTI

Související články

Butik české návrhářky Tatiany Kovaříkové v novém kabátě

Proměna butiku české návrhářky Tatiany Kovaříkové kombinuje důraz na propojení barev, materiálů i potřeb žen.

Celý článek

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Češi nevěří, že cesta ke zdravému tělu může být vydlážděná i bílou moukou a cukry, říká výživová poradkyně

Přinášíme vám exkluzivní rozhovor s výživovou poradkyní a influencerkou Hedvikou Hejdukovou. Jak zachovat zdravé tělo i mysl v době karantény? Jde vůbec jíst zdravě, rychle a levně zároveň? A co Češi dělají ve výživě špatně? Prozradíme v článku.

Celý článek

Celebrity bojují proti koronaviru Covid-19 v karanténě i charitou

Koronavirus Covid-19 si nevybírá. Vir napadl i bezpočet slavných celebrit, a tak i oni vytáhly do boje s virem, který v dnešní době sužuje celý svět. Některé pořádají charitativní sbírky a dávají své peníze charitě. Někteří vyzývají své fanoušky, aby zůstali v bezpečí.

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Jak bojovat se zamlžením brýlí při nošení roušky, poradí optometrista

Moje rouška chrání tebe, tvoje rouška chrání mě. Noste roušky, jsme v tom totiž společně! Jestli ale také bojujete se zamlžováním vašich brýlí při nošení roušky, pak právě pro vás je tento článek...

Celý článek

Slavné svatební šaty Whitney Houston budou prodány v aukci

Tyhle šaty by snad chtěla mít každá nevěsta. Ikonické svatební šaty slavné zpěvačky Whitney Houston budou prodány v aukci. Zájemci mohou přihazovat na internetových stránkách aukční síně do konce dubna.

Celý článek

Po pěti letech opouští pozici kreativního ředitele Mulberry Johnny Coca

Španělský módní návrhář a kreativní ředitel Johnny Coca opouští po pěti letech britskou značku Mulberry. Kolekce na jaro a léto 2021 bude jeho poslední. 

Celý článek