dnes je 16.01.2021 a svátek má Ctirad

Česká značka Bohempia - nejenom boty z konopí

Přidat na Seznam.cz
Bohempia je česká inovativní značka, která se zaměřuje na práci s jedním z nejekologičtějších materiálů, a tedy technickým konopím. Vyrábějí nejenom dnes už známé tenisky, ale také oblečení a doplňky.

Jednou z největších výhod konopí je jeho udržitelnost a poměrně nenáročné pěstování. Oproti bavlně spotřebuje mnohem méně vody při růstu, je šetrnější k půdě a při jeho úpravě není potřeba používat téměř žádné chemikálie. A protože se jedná o přírodní materiál, jeho funkčnost a pohodlnost je na mnohem vyšší úrovni než u polyesterových materiálů. Konopí má přirozenou termoregulovanost, je savé a pevné. Samozřejmě, jako každá věc potřebuje svou péči, ale kvůli jeho větší výdrži je jeho používání jednou z cest, jak bojovat s konzumem.

Všechno zboží je vyráběno v Čechách nebo ve Střední Evropě, takže jeho koupí nepodporujete vykořisťování levné pracovní síly v rozvojových zemích. Také při transportu se díky tomu uhlíková stopa snižuje na minimum. Začíná se od hrubého konopného vlákna, které si firma Bohempia dále sama zpracovává, ať už jde o předení, tkaní nebo barvení.

Co se týče designu, můžete se spolehnout nejen na funkčnost a pohodlnost, ale také na stále více oblíbený styl minimalismu a jednoduchost. Jednotlivé kousky můžete lehko kombinovat a neopustí vás po jedné sezóně. Vybrat si můžete mezi několika typy tenisek pánských i dámských, třeba i barefootovými, ale i mezi krásnými tričky nebo třeba ledvinkami.

Prodejnu Bohempia najdete na Sokolovské ulici v Praze, ale všechno si můžete objednat i na jejich eshopu. A v prosinci dokonce posílají za každý jeden nákup tenisek sto korun na projekt Nocleženka, který pomáhá lidem na ulici a zajišťuje jim nocleh. Firmu s takovým smýšlením stojí za to podpořit, nemyslíte?

Přidat na Seznam.cz
#moda DOMÁCÍ TVORBA NÁKUPY A OBCHOD TENISKY BOHEMPIA ČESKÁ ZNAČKA

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Z ostudy kabát aneb ne všechny švy mají zůstat zašité

Koupili jste si právě nový kabát, oblek nebo třeba pouzdrovou sukni? Nemůžete se dočkat, až si tu nádheru poprvé oblečete a půjdete se v ní ukázat ven? Nezapomeňte na to, že některé střihově náročnější kusy oblečení mají kvůli ochraně spojené určité části k sobě a je na zákazníkovi, aby si je sám rozstřihl. Nechcete se přece připojit k té bohužel poměrně veliké populaci lidí, kteří už svým oblečením dávají najevo, jak jsou hloupí.

Celý článek

Veganská kůže aneb další krok k udržitelnosti

Možná jste se už s pojmem veganská kůže setkali, možná je pro vás úplnou novinkou. Nebudeme si povídat o levné kožence z PVC nebo o čemkoliv, co by neobstálo v udržitelném šatníku. Řeč bude o materiálu, kvůli kterému neumírají žádná zvířata, má skvělé vlastnosti a je stále oblíbenější nejen mezi ekologickými aktivisty.

Celý článek

Petra a Pavel Koutní: Do výroby zařazujeme recyklované přírodně barvené materiály a zaměřujeme se na pohodlí zákazníka

Petra a Pavel Koutní přebrali tradici prostějovského oděvnictví. Jejich rodinná značka Koutný je známá nejen u nás, ale i v zahraniční. Mezi jejich tradiční zákazníky patří České dráhy, Policie ČR i dobrovolní hasiči. Jak se firma pere s krizí a jaký rozvoj plánuje do budoucna - zeptali jsme se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Vault by Vans uvádí nový model tenisek ve třech zářivých odstínech

Značka Vans představila svůj nejnovější model. Nejenom anatomicky tvarované vložky dopřeji nohám perfektní pohodlí. Na první pohled zaujmou i originální detaily a legendární vaflová podrážka.

Celý článek

Vánocemi to rozhodně nekončí!

Mysleli jste si, že máte vyhráno a společně s Vánocemi skončilo i intenzivní uklízení? Úklid nikdy nekončí. Naštěstí s novým tyčovým vysavačem Rowenta X-Force Flex 11.60 AQUA se budete divit, jak jde úklid pěkně od ruky a mnohem snáz. Užijte si každou chvilku!

Celý článek

Sháníte dárek na poslední chvíli? Máme pro vás 5 tipů na dárky pro ženy i muže

Letošní Vánoce jsou tu snad ještě dřív než ty předešlé. Nemáte nakoupené všechny dárky a lámete si hlavu, co pořídit? V našem článku najdete užitečné tipy, které určitě využijete. Čtěte dál.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek