dnes je 06.07.2020

Česká značka Bohempia - nejenom boty z konopí

Přidat na Seznam.cz
Bohempia je česká inovativní značka, která se zaměřuje na práci s jedním z nejekologičtějších materiálů, a tedy technickým konopím. Vyrábějí nejenom dnes už známé tenisky, ale také oblečení a doplňky.

Jednou z největších výhod konopí je jeho udržitelnost a poměrně nenáročné pěstování. Oproti bavlně spotřebuje mnohem méně vody při růstu, je šetrnější k půdě a při jeho úpravě není potřeba používat téměř žádné chemikálie. A protože se jedná o přírodní materiál, jeho funkčnost a pohodlnost je na mnohem vyšší úrovni než u polyesterových materiálů. Konopí má přirozenou termoregulovanost, je savé a pevné. Samozřejmě, jako každá věc potřebuje svou péči, ale kvůli jeho větší výdrži je jeho používání jednou z cest, jak bojovat s konzumem.

Všechno zboží je vyráběno v Čechách nebo ve Střední Evropě, takže jeho koupí nepodporujete vykořisťování levné pracovní síly v rozvojových zemích. Také při transportu se díky tomu uhlíková stopa snižuje na minimum. Začíná se od hrubého konopného vlákna, které si firma Bohempia dále sama zpracovává, ať už jde o předení, tkaní nebo barvení.

Co se týče designu, můžete se spolehnout nejen na funkčnost a pohodlnost, ale také na stále více oblíbený styl minimalismu a jednoduchost. Jednotlivé kousky můžete lehko kombinovat a neopustí vás po jedné sezóně. Vybrat si můžete mezi několika typy tenisek pánských i dámských, třeba i barefootovými, ale i mezi krásnými tričky nebo třeba ledvinkami.

Prodejnu Bohempia najdete na Sokolovské ulici v Praze, ale všechno si můžete objednat i na jejich eshopu. A v prosinci dokonce posílají za každý jeden nákup tenisek sto korun na projekt Nocleženka, který pomáhá lidem na ulici a zajišťuje jim nocleh. Firmu s takovým smýšlením stojí za to podpořit, nemyslíte?

Přidat na Seznam.cz
#moda DOMÁCÍ TVORBA NÁKUPY A OBCHOD TENISKY BOHEMPIA ČESKÁ ZNAČKA

Související články

Pražská značka Project Rehab má novou letní kolekci i nové osobnosti v jejím popředí

Streetwearové oblečení Project Rehab je známé svými barevnými cákanci, kterými rozhodně nešetří. Kolekce pro toto léto REHAB SUMMER 2020_1 je doplněná o minimalistickou část, stejně jako o nové tváře, kterými jsou Tereza Budková a Matyáš Hložek.

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

Kolekce náramků ALOve Iluze by Bára Nesvadbová pomáhá pětileté Leonce

Známá spisovatelka Bára Nesvadbová se spojila prostřednictvím svého nadačního fondu Be Charity s klenotnickou značkou ALOve a vytvořila kolekci náramků, které pomohou statečné Leonce, která se snaží vyhrát svůj boj za svobodnými krůčky.

Celý článek

Co zabalit na léto? Nezapomeňte na kontaktní čočky a sluneční brýle!

Dovolená klepe na dveře, a tak přemýšlíme, co si sbalit na cesty. Kosmetika a oblečení jsou samozřejmostí, ale jak myslíte na své oči? Zrakem vnímáte až 80 % informací a během volna si všechny vjemy chcete užít dvojnásob.

Celý článek

Česká značka Circlle představuje kolekci plnou zemských živlů

Česká sportovní značka oblečení vás se svou novou kolekcí přesvědčí o tom, že právě tohle oblečení unosíte na mnoho jiných sportovních aktivit než jenom na jógu.

Celý článek

Batoh z lina? Absolvent UMPRUM navrhl unikátní kolekci batohů

Mladý návrhář a čerstvý absolvent Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze Erik Bartoš představil svůj unikátní projekt s názvem ERIKULUM. Jedná se o minimalistické městské batohy vyrobené takzvanou upcyklací odřezků podlahového lina PVC.

Celý článek