dnes je 26.02.2020 a svátek má Dorota

Česká značka Bohempia - nejenom boty z konopí

Přidat na Seznam.cz
Bohempia je česká inovativní značka, která se zaměřuje na práci s jedním z nejekologičtějších materiálů, a tedy technickým konopím. Vyrábějí nejenom dnes už známé tenisky, ale také oblečení a doplňky.

Jednou z největších výhod konopí je jeho udržitelnost a poměrně nenáročné pěstování. Oproti bavlně spotřebuje mnohem méně vody při růstu, je šetrnější k půdě a při jeho úpravě není potřeba používat téměř žádné chemikálie. A protože se jedná o přírodní materiál, jeho funkčnost a pohodlnost je na mnohem vyšší úrovni než u polyesterových materiálů. Konopí má přirozenou termoregulovanost, je savé a pevné. Samozřejmě, jako každá věc potřebuje svou péči, ale kvůli jeho větší výdrži je jeho používání jednou z cest, jak bojovat s konzumem.

Všechno zboží je vyráběno v Čechách nebo ve Střední Evropě, takže jeho koupí nepodporujete vykořisťování levné pracovní síly v rozvojových zemích. Také při transportu se díky tomu uhlíková stopa snižuje na minimum. Začíná se od hrubého konopného vlákna, které si firma Bohempia dále sama zpracovává, ať už jde o předení, tkaní nebo barvení.

Co se týče designu, můžete se spolehnout nejen na funkčnost a pohodlnost, ale také na stále více oblíbený styl minimalismu a jednoduchost. Jednotlivé kousky můžete lehko kombinovat a neopustí vás po jedné sezóně. Vybrat si můžete mezi několika typy tenisek pánských i dámských, třeba i barefootovými, ale i mezi krásnými tričky nebo třeba ledvinkami.

Prodejnu Bohempia najdete na Sokolovské ulici v Praze, ale všechno si můžete objednat i na jejich eshopu. A v prosinci dokonce posílají za každý jeden nákup tenisek sto korun na projekt Nocleženka, který pomáhá lidem na ulici a zajišťuje jim nocleh. Firmu s takovým smýšlením stojí za to podpořit, nemyslíte?

Přidat na Seznam.cz
#moda DOMÁCÍ TVORBA NÁKUPY A OBCHOD TENISKY BOHEMPIA ČESKÁ ZNAČKA

Související články

Proč nakupovat v second handech

Jsou lidé, kteří by nikdy do sekáče ani nevkročili a existují také ti, kteří těmito obchody žijí. To, že máte rádi módu ještě neznamená, že musíte neustále utrácet spoustu peněz a pořizovat si nejnovější kousky. 

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Stylové sneakers, které nosí i Cara Delevigne, přináší značka PUMA

Sportovní značka PUMA se rozhodla hned pro několik novinek. Mezi nimi nechybí stylovka s názvem Deva, nová Cell Stellar Glow a hned dvě verze oblíbeného typu CALI. Tři novinky přináší kompromis pro ty, kteří milují extravaganci i jedince preferující jednoduchost.

Celý článek

Sedací souprava Autentico je moderním a pohodlným doplňkem, který se vám jen tak neokouká

Ne každý se oddává designovým výstřelkům v bytových doplňcích a nábytku. I přesto však můžete spojit aktuální novinky s „hudbou budoucnosti“. Tedy, abyste tomu dobře rozuměli, jsou sedačky, které jsou moderní dnes, ale budou tradičním doplňkem i za deset let.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek

Nová česká značka Circlle vznikla z lásky k planetě a pohybu

Udržitelná a ekologická značka sportovního oblečení je novinkou na českém trhu. A rozhodně stojí za pozornost. Svou inspiraci našla v józe a oceánu.

Celý článek
Jiří Kalfař na Fashion Weeku v Londýně

Jiří Kalfař sklízí po roce ovace. Tentokrát z Londýna

Jiří Kalfař představil na Fashion Weeku v Londýně kolekci inspirovanou panenskou přírodou, ale také silnými emocemi z baletního představení od současně nejvýznamnějšího britského choreografa Wayna McGregora.

Celý článek