dnes je 23.05.2022 a svátek má Vladimír

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Zdroj: Vogue.com

Couture kolekce módního domu Chanel byla inspirována svatební hostinou - letní oslavou v úzkém kruhu přátel a rodiny. Kreativní ředitelka Virginie Viard se nechala v rozhovoru před přehlídkou slyšet, že má velmi ráda rodinná setkání, když se všechny generace sejdou. I Chanel je pro ni jako rodina, proto pojala kolekci tímto způsobem.

„Věděla jsem, že nemůžeme uspořádat velkou show a že budeme muset vymyslet něco jiného. Proto jsem přišla s nápadem malého průvodu, který by sestoupil ze schodů v Grand Palais a prošel pod květinovými klenbami. Jako na rodinné oslavě nebo svatbě,” řekla Virginie Viard.

Přehlídka byla prezentovaná kvůli koronavirové pandemii opět virtuálně, stejně jako předchozí kolekce. Módní dům se musel naučit dálkově pracovat se svými bohatými zákazníky. Doba jim ale také nahrává - v této době se mnoho lidí chce oblékat noblesněji, protože chtějí utéct od reality do svého světa. Virginie Viard pro takový typ zákazníků vytvořila pohádkové modely. Dodala ale, že nevytvořila oděvy pro klasické luxusní svatební obřady, ale dodala jim více bohémského ducha. Místo svatby v Ritzu se tak jedná spíše o zobrazení svatby nebo rodinné oslavy na vesnici nebo v menším městě.

V kolekci nechybí malé černé šaty, dlouhé svatební róby, bohaté tylové sukně, ikonická tvídová saka a sukně nebo kalhoty, topy, halenky s balonovými rukávy či nápadité věnečky na hlavách. Zákazník má na výběr ze širokého spektra oděvů. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
CHANEL HAUTE COUTURE 2021 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA virginie viard

Související články

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek

Mladý návrhář Ives Conner představil na London Fashion Week upcyklovanou kolekci

Premiéru v rámci módního týdne v Londýně si vyzkoušel i návrhář těsně po studiích, Ives Conner. Mnohým svým profesně starším kolegům jasně ukázal, jak neplýtvat materiály a myslet víc ekologicky.

Celý článek