dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Zdroj: Vogue.com

Couture kolekce módního domu Chanel byla inspirována svatební hostinou - letní oslavou v úzkém kruhu přátel a rodiny. Kreativní ředitelka Virginie Viard se nechala v rozhovoru před přehlídkou slyšet, že má velmi ráda rodinná setkání, když se všechny generace sejdou. I Chanel je pro ni jako rodina, proto pojala kolekci tímto způsobem.

„Věděla jsem, že nemůžeme uspořádat velkou show a že budeme muset vymyslet něco jiného. Proto jsem přišla s nápadem malého průvodu, který by sestoupil ze schodů v Grand Palais a prošel pod květinovými klenbami. Jako na rodinné oslavě nebo svatbě,” řekla Virginie Viard.

Přehlídka byla prezentovaná kvůli koronavirové pandemii opět virtuálně, stejně jako předchozí kolekce. Módní dům se musel naučit dálkově pracovat se svými bohatými zákazníky. Doba jim ale také nahrává - v této době se mnoho lidí chce oblékat noblesněji, protože chtějí utéct od reality do svého světa. Virginie Viard pro takový typ zákazníků vytvořila pohádkové modely. Dodala ale, že nevytvořila oděvy pro klasické luxusní svatební obřady, ale dodala jim více bohémského ducha. Místo svatby v Ritzu se tak jedná spíše o zobrazení svatby nebo rodinné oslavy na vesnici nebo v menším městě.

V kolekci nechybí malé černé šaty, dlouhé svatební róby, bohaté tylové sukně, ikonická tvídová saka a sukně nebo kalhoty, topy, halenky s balonovými rukávy či nápadité věnečky na hlavách. Zákazník má na výběr ze širokého spektra oděvů. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
CHANEL HAUTE COUTURE 2021 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA virginie viard

Související články

Návrhář Demna Gvasalia v nové kolekci Balenciaga předvedl provokativní módní show

Hackingový projekt značek Gucci a Balenciaga pokračuje i v aktuální kolekci. Jarní hra plná provokace a zamyšlení, co je skutečné a co ne, vám zamotá hlavu.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

5 věcí, které nesmí chybět ve vašem jarním šatníku

S něčím starým se rozloučíme a něco nového přivítáme - tentokrát v našem šatníku. Jaké kousky si pořídit na letošní jaro?

 

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek