dnes je 06.03.2021 a svátek má Miroslav

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Zdroj: Vogue.com

Couture kolekce módního domu Chanel byla inspirována svatební hostinou - letní oslavou v úzkém kruhu přátel a rodiny. Kreativní ředitelka Virginie Viard se nechala v rozhovoru před přehlídkou slyšet, že má velmi ráda rodinná setkání, když se všechny generace sejdou. I Chanel je pro ni jako rodina, proto pojala kolekci tímto způsobem.

„Věděla jsem, že nemůžeme uspořádat velkou show a že budeme muset vymyslet něco jiného. Proto jsem přišla s nápadem malého průvodu, který by sestoupil ze schodů v Grand Palais a prošel pod květinovými klenbami. Jako na rodinné oslavě nebo svatbě,” řekla Virginie Viard.

Přehlídka byla prezentovaná kvůli koronavirové pandemii opět virtuálně, stejně jako předchozí kolekce. Módní dům se musel naučit dálkově pracovat se svými bohatými zákazníky. Doba jim ale také nahrává - v této době se mnoho lidí chce oblékat noblesněji, protože chtějí utéct od reality do svého světa. Virginie Viard pro takový typ zákazníků vytvořila pohádkové modely. Dodala ale, že nevytvořila oděvy pro klasické luxusní svatební obřady, ale dodala jim více bohémského ducha. Místo svatby v Ritzu se tak jedná spíše o zobrazení svatby nebo rodinné oslavy na vesnici nebo v menším městě.

V kolekci nechybí malé černé šaty, dlouhé svatební róby, bohaté tylové sukně, ikonická tvídová saka a sukně nebo kalhoty, topy, halenky s balonovými rukávy či nápadité věnečky na hlavách. Zákazník má na výběr ze širokého spektra oděvů. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
CHANEL HAUTE COUTURE 2021 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA virginie viard

Související články

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Celý článek