dnes je 30.09.2022 a svátek má Jeroným

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Zdroj: Vogue.com

Couture kolekce módního domu Chanel byla inspirována svatební hostinou - letní oslavou v úzkém kruhu přátel a rodiny. Kreativní ředitelka Virginie Viard se nechala v rozhovoru před přehlídkou slyšet, že má velmi ráda rodinná setkání, když se všechny generace sejdou. I Chanel je pro ni jako rodina, proto pojala kolekci tímto způsobem.

„Věděla jsem, že nemůžeme uspořádat velkou show a že budeme muset vymyslet něco jiného. Proto jsem přišla s nápadem malého průvodu, který by sestoupil ze schodů v Grand Palais a prošel pod květinovými klenbami. Jako na rodinné oslavě nebo svatbě,” řekla Virginie Viard.

Přehlídka byla prezentovaná kvůli koronavirové pandemii opět virtuálně, stejně jako předchozí kolekce. Módní dům se musel naučit dálkově pracovat se svými bohatými zákazníky. Doba jim ale také nahrává - v této době se mnoho lidí chce oblékat noblesněji, protože chtějí utéct od reality do svého světa. Virginie Viard pro takový typ zákazníků vytvořila pohádkové modely. Dodala ale, že nevytvořila oděvy pro klasické luxusní svatební obřady, ale dodala jim více bohémského ducha. Místo svatby v Ritzu se tak jedná spíše o zobrazení svatby nebo rodinné oslavy na vesnici nebo v menším městě.

V kolekci nechybí malé černé šaty, dlouhé svatební róby, bohaté tylové sukně, ikonická tvídová saka a sukně nebo kalhoty, topy, halenky s balonovými rukávy či nápadité věnečky na hlavách. Zákazník má na výběr ze širokého spektra oděvů. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
CHANEL HAUTE COUTURE 2021 MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA virginie viard

Související články

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek