dnes je 06.05.2021 a svátek má Radoslav

Chanel představil jarní kampaň v hlavní roli s Charlotte Casiraghi, dcerou monacké princezny

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Virginie Viard představila novou múzu a ambasadorku módního domu Chanel. Je jí dcera monacké princezny Caroline a vnučka již zesnulé Grace Kelly - Charlotte Casiraghi. 

Zdroj: Fashiongonerogue.com

Čtyřiatřicetiletá Charlotte Casiraghi, jejíž babičkou byla slavná monacká kněžna a herečka Grace Kelly, se od ledna roku 2021 oficiálně stala ambasadorkou módního domu Chanel. Nové přátelství mezi francouzským módním domem a monackým knížectvím znovu započalo. Jarní a letní kampaň byla focena v monacké vile La Vigie, která dříve patřila Karlu Lagerfeldovi, fotografy Inez van Lamsweerdem a Vinoodh Matadinem. „Na této kolekci je skvělé, že obsahuje vše, co by dámská skříň měla obsahovat," řekla Casiraghi. Sbírka se skládá z malých černých, svetrů, pouzdrových sukní, halenek, dámských obleků, tvídových overalů nebo kožených šatů. Vše podtrhují doplňky jako náušnice, řetízky, náramky či psaníčka s ikonickým Chanel logem. 

Ke konci prosince navíc módní dům oznámil, že Casiraghi zahájí v lednu 2021 tzv. literární salon v historickém domě Chanel na pařížské Rue Cambon. Tento salon vzdá holt zesnulým Gabrielle Chanel a Karlu Lagerfeldovi, kteří oba milovali literaturu. Budou se v něm setkávat spisovatelé, herci a herečky a přátelé módního domu Chanel, kteří budou diskutovat o své vlastní práci nebo o dílech, které mají rádi. První literární setkání se bude konat 26. ledna. Casiraghi už má obdobné zkušenosti s takovým postem, protože vystudovala filozofii v Sorbonně a je prezidentkou monackých filozofických setkání, jejichž cílem je, pomocí workshopů dávat hostům příležitost prohloubit své znalosti a diskutovat nad různými tématy.


Zdroj: Fashiongonerogue.com


Zdroj: Manifesto.asia


Zdroj: Manifesto.asia


Zdroj: manifesto.asia


Zdroj: manifesto.asia

 

Přidat na Seznam.cz
CHANEL JARNÍ KAMPAŇ MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI MONAKO MÓDNÍ NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek