dnes je 19.09.2021 a svátek má Zita

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Přidat na Seznam.cz
Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

foto: se svolením Nadační fond 4U2

Při příležitosti 35. narozenin Evy Čerešňákové se v zahradních prostorách hotelu Augustine konala Charitativní garden party jejího Nadačního fondu 4U2, kterou uváděl moderátor Petr Říbal. Cílem bylo získat chybějící finance na stavbu již druhé základní školy v Bangladéši, první školu tam postavila a otevřela v roce 2016. Více jak sto lidí, atraktivní program, štědří sponzoři i nečekaná návštěva hollywoodské star Orlanda Blooma přispěli k výtěžku akce přesahujícím půl milionu korun a tím i dovršení potřebné částky na stavbu základní školy. Ta vyjde přibližně na padesát tisíc dolarů, tedy asi milion sto tisíc korun. Umožnění základního vzdělání pak pozitivně změní životy stovkám tamních dětí. Naučí-li se číst, psát a počítat, mají šanci na daleko kvalitnější a lepší život.

foto: se svolením Nadační fond 4U2

Na letní společenskou událost v prostorách luxusního hotelu oblékla Eva Čerešňáková šaty známé české módní návrhářky Zuzany Lešák Černé, která obléká i mnoho dalších osobností z českého showbyznysu. Zdobily ji Korbička šperky za téměř půl milionu. Jak přiznala, užívala si to, že může po delší době vynést jak společenské šaty, tak ručně vyráběné zlaté šperky s diamanty, turmalíny a smaragdy.

Na akci vystoupil přední český jazzový a swingový zpěvák Jan Smigmator, který dokončuje se zpěvačkou Dashou nové album, dále instrumentální Duo Divine složené z českých hudebnic, houslové virtuosky Kateřiny Lískovcové a violoncelistky Iris Morisákové, a zpěvem přítomné ohromila i zpěvačka Elizabeth Kopecká. Právě ona stojí za tím, že na akci zavítal i Orlando Bloom. Působí v produkci u filmu a díky tomu se již dříve při jednom z natáčení seznámila s Orlandem Bloomem. „Na charitativní akci v hotelu Augustine se s ním neplánovaně potkala na chodbě a pozvala ho na své vystoupení. On pozvání přijal a dorazil i se svým pejskem. Samozřejmě mám z takového překvapení a nečekaného hosta na akci při příležitosti mých narozenin velkou radost. Moc mě to potěšilo, že přišel,” uvedla k překvapení večera organizátorka Eva Čerešňáková. Překvapením pro ni byl i připravený dort od cukrárny Ollies.  

foto: se svolením Nadační fond 4U2

foto: se svolením Nadační fond 4U2

Součástí zahradní party byly i stoly plné pralinek i nádherná květinová stěna od Raffaello, stejně jako výstava exteriérových obrazů umělkyně Heleny Leisztner. Ta hned dvě svá díla věnovala do dražby, ve které se dále dražila ručně vyráběná skleněná váza Rückl, investiční sud České whisky TREBITSCH, zlaté náušnice s diamanty a akvamarínem od Korbička šperky a také voucher na dvě noci v prezidentském apartmá hotelu Augustine. Hodnotné dary partnerů vynesly v dražbě na dobrou věc čtvrt milionu korun. Ještě o trochu vyšší částku tvořily příspěvky sponzorů a dary hostů, a tím se celkový výtěžek večera vyšplhal nad půl milionu korun.

foto: se svolením Nadační fond 4U2

foto: se svolením Nadační fond 4U2

„Mám radost a upřímně děkuji všem, kdo se na charitativní garden party Nadačního fondu 4U2 podíleli. Nejbližším, přátelům, partnerům i sponzorům akce. Díky nim se mi splní přání a podaří se druhou školu v Bangladéši postavit. Vážím si toho, že žiju v nadbytku i zemi, kde máme mír, a tak je pro mě pomoc dětem žijícím v jednom z nejchudších států na světě opravdu tím nejkrásnějším narozeninovým dárkem. Věřím, že díky úspěšné akci, kterou svou účastí poctil i Orlando Bloom, se pozitivně změní životy stovky dětí,” netajila svoji radost Eva, které k narozeninám přišla popřát například i kamarádka vicemiss Lucie Smatanová či herečka Bára Fišerová.

foto: se svolením Nadační fond 4U2

Poděkování Nadačního fondu 4U2 patří partnerům: Hotelu Augustine, vinařství Vinný Dům, Korbička šperky, Coca Cola BHC Česko a Slovensko, Česká whisky TREBITSCH, Ferrero / Raffaello, ROsound, Letícia, Xitee, sklárna Rückl, cukrárna Ollies, zmrzlinárně Crème de la crème, umělkyni Heleně Leisztner, módní značce My.pled, společnosti Hawaii, mediálním partnerům akce newstream.cz, moda.cz a Choice i všem umělcům participujícím na akci bez nároku na honorář.

foto: se svolením Nadační fond 4U2

foto: se svolením Nadační fond 4U2

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI EVA ČEREŠŇÁKOVÁ ORLANDO BLOOM ELIZABETH KOPECKÁ NADAČNÍ FOND 4U2 CHARITATIVNÍ AKCE

Související články

Původně režisérka, nyní malířka. Veronika Mikalová svými obrazy inspiruje stovky tisíc lidí po celém světě

Když si umělkyně a youtuberka Veronika Mikalová přivydělávala při studiu jako modelka na kresbě aktu, nikdy by ji nenapadlo, že jednou bude sama inspirovat stovky tisíc lidí po celém světě svými malbami a tutoriály na youtube. 

Celý článek

Módní bonbónky z Met Gala 2021

Letošní svátek milovníků vysoké módy Met Gala je již za námi, a nezbývá než si vychutnat módní bonbónky. A že jich bylo! Hvězdy světového formátu ukázaly svůj smysl pro módu i extravaganci.

Celý článek

Ve světě e-commerce jsou džíny a tričko až na výjimky ok, říká generální ředitelka CZC.cz Jitka Dvořáková

Přinášíme vám rozhovor s další nejvlivnější ženou Česka. Tentokrát je jí Jitka Dvořáková, generální ředitelka CZC.cz. Zeptali jsme se jí na módu, konkurenci i poslání budoucím generacím.

Celý článek

Německé módní značky, které možná ještě neznáte

Německo - rodná země jednoho z nejúžasnějších návrhářů naší historie Karla Lagerfelda, domovská země značky Hugo Boss a kolébka Adidas či Puma. Znáte ale i další skvosty německého návrhářství? 

Celý článek

IKEA se chystá na trh s ohromující kolekcí ve spolupráci se Zandrou Rhodes

IKEA v září představí unikátní kolekci KARISMATISK. Podílela se na ní i návrhářka Zandra Rhodes, která spolupracovala například s Freddiem Mercury nebo princeznou Dianou. Zrůžoví i známá IKEA taška.

Celý článek

Iva Kubelková uváděla módní přehlídku v rámci filmového festivalu v Karlových Varech

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech je v plném proudu. Červený koberec se prohýbá pod českými i zahraničními známými osobnostmi a kromě filmů jsou součástí i módní přehlídky.

Celý článek

Herečka Markéta Stehlíková změnila image. Za kolekcí účesů nestojí nikdo jiný než její dvorní kadeřník Honza Kořínek

Pro změnu účesu a celkové image měla herečka hned několik důvodů. Nezapomíná však na svoje povinnosti zejména v rámci role v seriálu Ulice.

Celý článek

Osobnosti na letošní filmový festival v Karlových Varech oblékají mimo jiné čeští návrháři. Jaké šaty oblékly Hana Vágnerová, Ewa Farná, Martha Issová a další celebrity?

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech je v plném proudu. Střídá se na něm nespočet krásných rób, českých i zahraničních osobností a s nimi i díla mnoha návrhářů.

Celý článek