dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Chcete mít krásné rty? Existuje hned 6 technik permanentního make-upu

Přidat na Seznam.cz
Rty jsou důležitou součástí našeho obličeje, která přitahuje nejen mužskou pozornost. Permanentní make-up je inovativní technika, která umožní zlepšit přírodní krásu vašich rtů tím nejpřirozenějším způsobem. Mikropigmentace jim dodá svůdný, šťavnatý nádech nebo tvar i těm nejtenčím rtům. 

zdroj: unsplash.com

Techniku permanentního make-upu doporučuje ženám, které mají od přírody méně výrazné rty a chtěly by je mít více definované. Tímto způsobem můžete vyrovnat asymetrii, zvýraznit úzké rty, ale také zakrýt nedostatky způsobené úrazem nebo rozštěpem. S profesionálem vyberete ten správný odstín a tvar s ohledem na vaši barvu pleti a vlasů, aby byl výsledný efekt co nejpřirozenější. 

Co vás čeká před aplikací?

Před každým takovým zákrokem vás čeká konzultace s odborníkem, se kterým se dohodnete na technice, tvaru rtů a sytosti make-upu. Výsledný návrh vám můžou v salonu nakreslit na vaše rty pomocí kosmetické tužky nebo graficky zobrazit v počítači. Několik dnů před samotnou aplikací je důležité dostatečně hydratovat své rty a v případě suchosti nebo šupinek provést i jejich peeling.

Tip: V případě, že se před aplikací objeví opar, nachlazení anebo dobíráte antibiotika, je žádoucí permanentní make-up rtů odložit. 

zdroj: pexels.com

Dostupné techniky

Na samotný zákrok si vyhraďte až tři hodiny svého času. Samotná aplikace spočívá ve speciálních jehlách, které pronikají do nejvrchnější vrstvy pokožky. Není se však čeho bát, aplikace je díky anestetikům bezbolestná. Trvanlivost permanentního make-upu rtů se pohybuje mezi jedním až čtyřmi roky

1. Kontury rtů – zdůrazní jejich vlastní tvar pomocí matných a přirozených odstínů, které budou korespondovat s vašimi rty. Zákrok je vhodný zejména pro klientky od 40 let věku, které čelí problémům s ustupujícím obrysem rtů. 

2. Kontury rtů se stínováním – opticky zvětší objem rtů a udělá je výraznějšími. Má efekt mírně smazané rtěnky, protože střední část rtů není obarvená pigmentem. 

3. 3D tetování rtů – u této aplikace se předpokládá použití až pěti odstínů. Tato metoda je považovaná za nejkomplikovanější a někdy vyžaduje i dvě návštěvy, aby byl výsledek dokonalý. 

4. Stínování rtů – jedná se o jemnou techniku kontury, která klade důraz na přirozenost. Barevný pigment z tlumených odstínů vytváří přirozený efekt. Rty tak vypadají jako po použití balzámu nebo lesku. 

5. Přírodní tetování – metoda vhodná pro zvýraznění rtů bez extrémní změny. Rty jsou pouze mírně jasnější a výraznější, aniž by se změnil jejich přirozený tvar. 

6. Efekt rtěnky – metoda jež naprosto změní tvar a přirozenou barvu rtů. Jde o moderní styl s postupným stínování rtů do ztracena. Pigment je v barvě, kterou používáte rády i doma. 

Bezprostředně po zákroku je okolí vpichů trochu nateklé a může se zdát, že jsou vaše rty stále stejné. Většinou to totiž trvá až 8 týdnů, než se pigment dostatečně vybarví (poté se běžně provádí korekce). A jak se v dalších dnech chovat, aby nedošlo ke ztrátě pigmentu? Důležité je nějaký čas pít veškeré tekutiny brčkem, vyhýbat se sportům, kontaktu s vodou a vynechat bazény, sauny a solária. 

Pár slov závěrem

Jak vidíte, někdy stačí opravdu velmi málo, abyste získaly krásně vytvarované a probarvené rty, které dokáží vykouzlit zářivý úsměv. Cena takového zákroku se pohybuje od 2 do 7 tisíc korun za sezení a odvíjí se od složitosti aplikace. 

 

Přidat na Seznam.cz
RTY TETOVÁNÍ TETOVÁNÍ RTŮ KOREKCE LIPS

Související články

Jak pečovat o kůži před i po tetování

Nechat se tetovat neznamená jen vyhledat nejlepší tetovací studio a konkrétního umělce. Měli byste se také zajímat o to, jak připravit vaši pokožku na tetování i jak ji ochránit po něm.

Celý článek

Jaké úpravy obočí existují a co je dobré vědět?

Většina žen touží po souměrném a hustém obočí. V posledních letech se ukázalo pár nejnovějších trendů, díky kterým můžete krásného obočí dosáhnout. Existuje několik možností, jak si obočí upravit. Tak se na to pojďme společně podívat.

Celý článek

I muži mají své rty. Jak o ně čeští muži pečují?

Nepotí se, nemají přirozenou ochranu a jde o jeden z nejcitlivějších orgánů, který máme na těle. Řeč je o rtech, které by stejně jako naše otisky prstů mohly sloužit kriminalistům k naší identifikaci.

Celý článek

Jak používat lesk na rty, abyste dosáhla perfektního výsledku?

Milujete lesk na rty? Máte vždy alespoň jeden po ruce a neumíte si bez něj představit běžnou činnost? Naprosto vám rozumíme, připravili jsme pro vás pár tipů, jak dosáhnout ještě lepšího výsledku.

Celý článek

Jak si dokonale nalíčit rty

Chcete, aby vaše rty vypadaly dokonale a vydržely déle nalíčené? Jak docílit takových rtů? Víme jak na to! Chcete ze svých rtů udělat magnet pro muže? Postačí vám tento snadný návod a správná péče.

Celý článek

Tetování: výstřednost nebo módní prvek?

Doba, kdy se babičky křižovaly nad potetovanou mládeží, už pomalu odchází. Tetování je vnímáno jako kosmetický doplněk moderní doby a svobody projevu. Je to trend, kterému podléhá stále více lidí.

 

Celý článek

Zvětšení rtů pomocí kyseliny hyaluronové

Každá žena touží po krásných, vyplněných a někdy i větších rtech. V dnešní době je několik způsobů, jak těchto vlastností, pokud jimi neoplýváte, jednoduše nabýt. Jednou z variant je aplikace kyselinou hyaluronovou.

Celý článek

Tetování má dlouhou historii - ukážeme vám lidi, kteří byli těmi prvními

O tom, že je v poslední době tetování trend, není pochyb. Pro někoho trend, který zůstane na celý život, pro někoho životní styl a pro někoho důvod si o někom vytvořit zkreslený obrázek. 

 

Celý článek