Chcete se cítit a vypadat mladší? Dejte stop svým vráskám!

Chcete se cítit a vypadat mladší? Dejte stop svým vráskám!

Pomoci si ke kráse a také k zachování mládí je dnes zcela normální

Na každé z nás se začne věk projevovat jindy. Někdo se trápí dost viditelnými projevy stárnutí již ve dvaceti, někdo i po čtyřicítce nemusí se sebou nic zásadního dělat a na tváří nemá žádné vrásky. Jednou to však přijde na každou z nás a pak nastupují méně či více invazivní možnosti, jak si ke kráse opět pomoci a jak zastavit čas na dobu, na kterou to jen jde.

Botulotoxin
O metodě: Metoda odstraňování vrásek botuloxinem dostala nepříliš lichotivou reklamu od médií. Permanentně se na ní vytahuje, že si vlastně pod kůži vpravujeme tzv. klobásový jed. Přesto je však botuloxin A v kosmetice velice účinný a rozhodně se jej nemusíte bát. Je vhodný ke krátkodobému odstranění vrásek a doporučuje se jeho aplikaci opakovat zhruba 2x ročně na postižené místo, které chceme vyhladit. V praxi se používají dva botuloxinové preparáty. Botox se používá tam, kde je třeba dát pozor, aby nedošlo k šíření látky. Například v okolí očí. Na hlubší vrásky se pak aplikuje botulotoxinový přípravek Dysport. Tato metoda je ideální pro vyhlazení různých mimických vrásek, které třeba ještě ani nemusí souviset s věkem. Účinek botuloxinu je reakcí vpravované látky, která působí na nervová zakončení, a tím zabraňuje smršťování mimického svalu. Při neodborné a přehnané aplikaci může dojít k nežádoucímu efektu, že na určitou dobu ztratíte mimiku. Kdy ji postoupit: Máte-li mimické vrásky od smíchu, mračení se, způsobené tím, že jste nenosili sluneční nebo i dioptrické brýle, je aplikace botuloxinu ideální. Vějířky kolem očí i vrásky vedoucí od nosu ke rtům, umí botuloxin krátkodobě vyhladit. Aplikace botuloxinu je snadná a neinvazivní. Provádí se ambulantně a je to metoda je rychlá a bezbolestná. Do postižených míst se velice tenkou jehlou vpravuje účinná látka a celý zákrok trvá jen několik minut. Účinek botuloxinu na sobě poznáte během jednoho až třech dnů. Délka účinku se postupně prodlužuje, První zákrok bude na vaší pleti znatelný 3 až 6 měsíců. Druhý zákrok pak až 6 měsíců a po třetím zákroku vydrží 9 až 12 měsíců. Může se však stát, že zrovna na vás nebude mít botuloxinová metoda žádoucí účinek, zejména při opakované aplikaci se stává, že si tělo na botuloxin vytvoří protilátky. Botuloxinová metoda je nejen snadná a bezbolestná, ale rovněž patří mezi ty levné. Aplikace botuloxinu do obličejové oblasti vás podle rozsahu aplikace přijde na 2000 až 8000 Kč.

Kyselina hyaluronová
O metodě: Kyselina hyaluronová je dnes nejpopulárnější látkou proti vráskám. Nachází se v řadě kosmetických přípravků, ale pro naše účely si něco řekneme o injekční aplikaci kyseliny hyaluronové v podobě injekčního vstřebatelného výplňového implantátu. Na všech přípravcích s obsahem této látky se dočtete, že je tzv. tělu vlastní a že dokáže stimulovat tvorbu kolagenu, k jehož úbytku věkem dochází a s tím je spojeno také zhoršování kvality naší pleti. Umí vázat vodu a pokožku tak vlastně vnitřně hydratuje. Aplikuje se pod povrch kůže, tu zvedá, napíná a zpevňuje. Aplikace kyseliny hyaluronové jako prostředku pro vyhlazení vrásek se hodí pro oblast obličeje, krku, dekoltu, pod citlivou oblast očí, ale třeba i na ruce, na jejichž hřbet, kde se právě náš věk často viditelně projevuje. Kyselina hyaluronová umí vyhladit jemné i hlubší vrásky, ale také například drobné jizvičky po akné nebo třeba neštovicích. Aplikace kyseliny hyaluronové je o něco náročnější než aplikace kolagenu. Pod kůži se vám vstřikuje vysoce koncentrovaná kyselina hyaluronová a i když se před zákrokem nevyžaduje alergologické vyšetření, ke komplikacím dojít může. Hyaluronát se pod kůži vstřikuje ve formě průhledného gelu, který okamžitě pokožku vypíná. Aplikuje se pomocí více drobných vpichů. Samozřejmě účinek na drobné vrásky a jizvičky je výrazně viditelnější. Kyselinu hyaluronovou byste měla aplikovat třikrát po sobě s rozmezím dvou až čtyř týdnů. Zhruba týden budete mít na aplikovaném místě otok. V této době byste se měla vyhýbat slunění, ale i mrazu, sauně a raději i make-upu.  Z výplňových aplikací má kyselina hyaluronová nejdelší účinek, ne však trvalý. Jedna aplikace na obličej vyjde podle rozsahu na 3000 až 8000 Kč.

Laserový resurfacing
O metodě: Laserový resurfacing dokáže vypnout kůži i vyhladit vrásky. Často se aplikuje současně s faceliftingem. Při aplikaci laserového resufacingu dochází pomocí jednoho ze dvou druhů laserů, uhličitého nebo erbiového, ke zkrácení kolagenových vláken v kůži až třetinu. Právě tím dochází k vyhlazení a vypnutí kůže. Jde o zákrok ve srovnání s jinými poměrně bolestivý, na druhou stranu ale dlouhodobý. Tato forma vyhlazení kůže je vhodná zejména pro těžší případy a tedy zájemce středního a vyššího věku. Laserový resurfasing umí také obrousit vrchní zvrásněnou vrstvu kůže a vzhled tak výrazně omladit. Často se používá jako doplněk faceliftingu. Nepočítejte však, že vám tato metoda pomůže, pokud máte ovislou a nadbytečnou kůži. Je to rychlá metoda vhodná k odstranění mělkých vrásek nebo k zjemnění jizev v obličeji. Vyhlazení vrásek pomocí laserového resurfacingu se provádí pod lokálním umrtvením v kombinaci s analgosedací. Může se provádět i s celkovou anestezií. V tom případě již ale musíte před jeho aplikací absolvovat klasické předoperační vyšetření. Metoda se může aplikovat na celý obličej nebo pouze na jeho část. Aplikace laseru dochází k odloupnutí vrchních vrstev pokožky, k destrukci starých buněk a následně k jejich obnově. Obličej je po zákroku výrazně oteklý, bolestivostí připomíná popáleniny nebo odřeniny. Mezi lidi asi pár dnů po zákroku raději ani nebudete chtít jít. Nečekejte ale okamžitou změnu, výslední efekt je viditelný a bez stop po zákroku až po třech měsících po zákroku. Metoda samotného hojení je obvykle jeden měsíc. Za laserový resurfacing zaplatíte podle náročnosti a rozsahu 4000 až 12 000 Kč. To však nemusí být celkové náklady na zákrok. Pokud se jej rozhodnete absolvovat v celkové anestezii, zaplatíte pravděpodobně dalších cca 15 000 za narkózu a čas anesteziologa. Rozhodně nebudete ochotna jít hned po zákroku do zaměstnání a tak asi počítejte i s výpadkem příjmu za neplacené volno, nebo minimálně s tím, že si vyčerpáte dovolenou.

Chemický peeling
O metodě: Při chemickém peelingu se na kůži se aplikují koncentrované ovocné kyseliny. Tíženým efektem není pouze omlazení pleti, ale i regenerace pokožky. Většinou se doporučuje aplikovat tento peeling 4 až 6x během půl roku a tato časová náročnost je asi tou největší nevýhodou. Jedná se ale o nejlevnější metodu jak omladit pleť. Tato metoda je vhodná pro každého, kdo není pro krásu ochoten podstupovat chirurgický zákrok. Je to jednoduchá metoda, vhodná skutečně pro každého z až překvapivě výrazným omlazovacím účinkem a efektem na vyhlazení vrásek. Už před zákrokem dostanete od lékaře instrukce a budete muset doma provádět patřičné způsoby ošetření pleti. Peelingem je nutné odstranit vrstvu odumřelých buněk, což děláte po dobu jednoho měsíce před zákrokem. Díky poctivé domácí přípravě je pak efekt chemického peelingu mnohem znatelnější. Po zákroku vám nejspíš pokožka nejen zrudne, ale také oteče. Budete se muset vyhnout slunění, mrazu, soláriu i make-upu a to až po dobu jednoho až dvou týdnů podle citlivosti vaší pleti. Aplikovat chemický peeling byste měla jednou měsíčně 4 až 6 krát po sobě. Kolik zaplatíte: Za jednu aplikaci chemického peelingu zaplatíte zhruba 500 až 2000 Kč. Počítejte ale, že jde zhruba o měsíční investici po dobu 4 až 6 měsíců.

 

Zdroj obrázků: Fotolia.com

Mohlo by vás zajímat
Sledujte náš Instagram