dnes je 27.05.2019 a svátek má Valdemar

Čína už nebude od roku 2020 vyžadovat testování kosmetiky na zvířatech

Přidat na Seznam.cz
Zastánci zvířat po celém světě si konečně mohou oddychnout. Čínská vláda oznámila, že ruší nařízení testovat veškeré kosmetické produkty na zvířatech, a to už od roku 2020.

Čínský zákon se mění

Po desetiletí to byl předpis, povinný zákon a nutnost pro všechny kosmetické značky, které obchodovaly a prodávaly kosmetiku na čínském území, testovat výrobky na zvířatech. Veškeré zahraniční i domácí značky měly dveře na čínský trh otevřené. Mnoho z nich však odradil zákon o pokusech na nevinných tvorech. Mezinárodní institut pro moderní vědu IIVS přišel minulý týden s revoluční zprávou, že Čína souhlasí testovat kosmetiku jiným způsobem než výlučně jen zvířecí formou. Pozitivní přístup čínské velmoci znamená, že se ušetří milióny zvířecích životů. 9 nových vědeckých metod otestuje kosmetiku stejně dobře a i lépe. 

Šance pro zvířata i pro nové firmy

Doposud proces testování odmítaly firmy a značky, které se zastávaly pokusných a trpících zvířat. Značky pak neměly šanci se na čínském trhu prosadit. Od roku 2020 ale nyní mohou bezpečně vstoupit do miliardové země a novým způsobem testovat své produkty, než se začnou prodávat. IIVS institut spolupracoval dlouhodobě s národní čínskou asociací pro zdravotní výrobky NMPA a uznal, že největším úsilím bylo přesvědčit Čínu o pozastavení zvířecích testů a jejich úplné zrušení v budoucnosti. Humánnost nakonec zvítězila. 

Oficiální dokument slibující a potvrzující platnost nového zákona o odlišných metodách testování kosmetických výrobků v Číně byl potvrzen oběma instituty a potěšil tak milióny zastánců zvířat po celé zeměkouli.  Rok 2020 není daleko a platnost nastane ihned od 1. ledna 2020.

Zdroj; pinterest.com, vogue.co.uk

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ČÍNA TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH KOSMETIKA TEST NOVÝ ČÍNSKÝ ZÁKON ZRUŠENÍ HUMÁNNOST

Související články

Nejkrásnější šaty v historii červeného koberce filmového festivalu v Cannes

Jedna z nejvýznamnějších událostí filmového světa je filmový festival v Cannes. S ním se pojí i tradiční přehlídka na červeném koberci. Jak vypadaly slavné dámy před lety a v nedávné minulosti? 

Celý článek

60 let od vzniku Barbie: Prestižní módní panel v USA vzdá 3. června panence hold

Ikonická hračka oslaví významné kulatiny a americký panel CFDA udělí Barbie speciální cenu za přínos módě. Jak se změnila panenka od 60. let minulého století?

Celý článek

Cestujete po krásách jižních Čech? Pak rozhodně navštivte Biograf!

Ať už pracovně, nebo soukromě, jižní Čechy jsou populární lokalitou, která láká nejenom pro své přírodní krásy. My jsme při té příležitosti narazili na atraktivní hotel, kde se nám více než dobře spalo.

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Kdo chce zabít Pamelu Anderson? Aneb nové číslo Vogue CS

Vogue pro své čtenáře připravil ve svém červnovém vydání opravdový zážitek. Na obálce se objeví megastar Pamela Anderson obklopena pláží, zasazena do českého prostředí.

Celý článek

Eva Jiřičná v pražském DOXu

V Centru současného umění DOX v pražských Holešovicích právě probíhá výstava u příležitosti významného životního jubilea Evy Jiřičné. Nechte se zlákat a inspirovat elegancí a lehkostí, kterou do svých děl první dáma české architektury vkládá.

Celý článek

MUDr. Jan Bouda: Když odkvete přirozená krása, přichází na řadu plastická chirurgie

MUDr. Jan Bouda působí jako plastický chirurg ve dvou známých klinikách estetické, kosmetické a plastické chirurgie v západních Čechách. My se ho ptáme na řadu zajímavých témat v oblasti plastických operací.

Celý článek

Meghan Markle oblékla šaty, které zdůraznily poporodní bříško. Veřejnost ji za to miluje.

Vévodkyně ze Sussexu poprvé ukázala své miminko před několika dny. Dojemné fotografie oblétly celý svět a Meghan zaujala nejen krásným zdravým chlapečkem, ale i tím, co si oblékla. 

Celý článek