dnes je 28.09.2020 a svátek má Václav

Čína už nebude od roku 2020 vyžadovat testování kosmetiky na zvířatech

Přidat na Seznam.cz
Zastánci zvířat po celém světě si konečně mohou oddychnout. Čínská vláda oznámila, že ruší nařízení testovat veškeré kosmetické produkty na zvířatech, a to už od roku 2020.

Čínský zákon se mění

Po desetiletí to byl předpis, povinný zákon a nutnost pro všechny kosmetické značky, které obchodovaly a prodávaly kosmetiku na čínském území, testovat výrobky na zvířatech. Veškeré zahraniční i domácí značky měly dveře na čínský trh otevřené. Mnoho z nich však odradil zákon o pokusech na nevinných tvorech. Mezinárodní institut pro moderní vědu IIVS přišel minulý týden s revoluční zprávou, že Čína souhlasí testovat kosmetiku jiným způsobem než výlučně jen zvířecí formou. Pozitivní přístup čínské velmoci znamená, že se ušetří milióny zvířecích životů. 9 nových vědeckých metod otestuje kosmetiku stejně dobře a i lépe. 

Šance pro zvířata i pro nové firmy

Doposud proces testování odmítaly firmy a značky, které se zastávaly pokusných a trpících zvířat. Značky pak neměly šanci se na čínském trhu prosadit. Od roku 2020 ale nyní mohou bezpečně vstoupit do miliardové země a novým způsobem testovat své produkty, než se začnou prodávat. IIVS institut spolupracoval dlouhodobě s národní čínskou asociací pro zdravotní výrobky NMPA a uznal, že největším úsilím bylo přesvědčit Čínu o pozastavení zvířecích testů a jejich úplné zrušení v budoucnosti. Humánnost nakonec zvítězila. 

Oficiální dokument slibující a potvrzující platnost nového zákona o odlišných metodách testování kosmetických výrobků v Číně byl potvrzen oběma instituty a potěšil tak milióny zastánců zvířat po celé zeměkouli.  Rok 2020 není daleko a platnost nastane ihned od 1. ledna 2020.

Zdroj; pinterest.com, vogue.co.uk

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ČÍNA TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH KOSMETIKA TEST NOVÝ ČÍNSKÝ ZÁKON ZRUŠENÍ HUMÁNNOST

Související články

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Tour de France: Legenda o žlutém trikotu

I letošní ročník slavného cyklistického závodu Tour de France se pomalu chýlí ke konečné etapě, kdy závodníci projedou hlavním městem Francie - Paříží. Francouzské cyklistické žně nejsou pouze o sportu, ale také překvapivě o módě. Podívali jsme se proto na historii legendárních trikotů.

Celý článek

Značka Estée Lauder po obvinění z rasismu stahuje určité produkty z prodeje

Značka Estée Lauder stahuje z prodeje a znovu reviduje veškeré své produkty. Děje se tak v souvislosti s obviněním, že některé produkty jsou rasistické. Kritika míří především na zesvětlovací kosmetické produkty.

Celý článek

Zahradní architektka Dana Makrlíková: Zahradu zahradou dělá láska majitelů k ní

Začínala jako redaktorka a moderátorka zpráv na ČT1, na Nově i v hlavních zprávách TV Prima. I když již nemoderuje, dodnes pomáhá s pořadem Polopatě. To hlavní, co ji baví a živí, jsou však zahrady a jejich design. Jaké to je být zahradním architektem a co vše to obnáší?

Celý článek

Jděte k volbám! Vyzývají americké módní značky

Silná prohlášení provázejí americké volby od nepaměti. Polarizující se společností se však ke slovu dostávají i módní značky, designéři i retaileři. Mají totiž pro voliče jeden důležitý vzkaz: „Jděte volit!"

Celý článek

Jak vybrat perfektní krém na obličej bez kosmetičky

Jednoduchý, užitečný a nezbytný kosmetický přípravek, který by neměl chybět v žádné kosmetické taštičce, to je pleťový krém. Na výběr je takřka z nekonečného množství druhů, v široké nabídce je někdy takřka nemožné se zorientovat.

Celý článek

Kožedělník Jan Planička: Jakékoliv činnosti musíte věnovat deset tisíc hodin, abyste v ní byli skutečně dobří

Umíte si představit, že zabalíte práci v kanceláři a začnete se věnovat klasickému řemeslu? A co víc, že budete muset k práci používat vlastní ruce? Honza Planička do toho šel a nyní je z něj kožedělník se slibnou kariérou, prací, která ho baví a spokojenou duší.  

Celý článek