dnes je 30.05.2020 a svátek má Ferdinand

Čína už nebude od roku 2020 vyžadovat testování kosmetiky na zvířatech

Přidat na Seznam.cz
Zastánci zvířat po celém světě si konečně mohou oddychnout. Čínská vláda oznámila, že ruší nařízení testovat veškeré kosmetické produkty na zvířatech, a to už od roku 2020.

Čínský zákon se mění

Po desetiletí to byl předpis, povinný zákon a nutnost pro všechny kosmetické značky, které obchodovaly a prodávaly kosmetiku na čínském území, testovat výrobky na zvířatech. Veškeré zahraniční i domácí značky měly dveře na čínský trh otevřené. Mnoho z nich však odradil zákon o pokusech na nevinných tvorech. Mezinárodní institut pro moderní vědu IIVS přišel minulý týden s revoluční zprávou, že Čína souhlasí testovat kosmetiku jiným způsobem než výlučně jen zvířecí formou. Pozitivní přístup čínské velmoci znamená, že se ušetří milióny zvířecích životů. 9 nových vědeckých metod otestuje kosmetiku stejně dobře a i lépe. 

Šance pro zvířata i pro nové firmy

Doposud proces testování odmítaly firmy a značky, které se zastávaly pokusných a trpících zvířat. Značky pak neměly šanci se na čínském trhu prosadit. Od roku 2020 ale nyní mohou bezpečně vstoupit do miliardové země a novým způsobem testovat své produkty, než se začnou prodávat. IIVS institut spolupracoval dlouhodobě s národní čínskou asociací pro zdravotní výrobky NMPA a uznal, že největším úsilím bylo přesvědčit Čínu o pozastavení zvířecích testů a jejich úplné zrušení v budoucnosti. Humánnost nakonec zvítězila. 

Oficiální dokument slibující a potvrzující platnost nového zákona o odlišných metodách testování kosmetických výrobků v Číně byl potvrzen oběma instituty a potěšil tak milióny zastánců zvířat po celé zeměkouli.  Rok 2020 není daleko a platnost nastane ihned od 1. ledna 2020.

Zdroj; pinterest.com, vogue.co.uk

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ČÍNA TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH KOSMETIKA TEST NOVÝ ČÍNSKÝ ZÁKON ZRUŠENÍ HUMÁNNOST

Související články

Rozdílný ideál krásy napříč kontinenty

Co někomu připadá sexy, jiného odpuzuje aneb rozdílné pohledy na krásu ve světovém měřítku. Toužíte po mírách 90-60-90 a nemáte je? Možná jste se jen narodila ve špatné zemi!

Celý článek

Trápí vás akné? Víme, jak pomoci!

Akné dokáže hodně potrápit, ať už jste v jakémkoliv věku. Boj s akné je dlouhý a nevyřeší se za jediný den. Musíte být trpěliví a dodržovat několik nezbytných kroků.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Tom Ford a Anna Wintour zachraňují módní průmysl před ekonomickou krizí

Žijeme v době koronavirové. Nikdo nečekal, co přijde. Nikdo neví, co bude. Společně to ale zvládneme. Někteří z nás ale myslí nejen na to, jak zachránit současnou žalostnou situaci ve světě, ale také na to, co přijde. Čeká nás totiž i doba pokoronavirová.

Celý článek

#PillowChallenge vládne v době karantény instagramovým trendům

Sociální média nás mohou i v době karantény spojovat v celosvětovém měřítku. Nesčetně kreativních někdy až šílených způsobů, jak „zabít nudu“ vytvořilo i tzv. #pillowchallenge, tedy polštářová výzva.

Celý článek

Naše první dámy, 3. díl: Marta Gottwaldová

Milovala luxus, kterým se obklopovala, pocházela ale z chudých poměrů. Někteří se jí smáli, jiní se jí báli. Řeč je o naší první dámě Martě Gottwaldové. Jak se stala první dámou? A u koho si nechala šít své luxusní róby? Dozvíte se v článku.

Celý článek