dnes je 22.09.2019 a svátek má Darina

Čína už nebude od roku 2020 vyžadovat testování kosmetiky na zvířatech

Přidat na Seznam.cz
Zastánci zvířat po celém světě si konečně mohou oddychnout. Čínská vláda oznámila, že ruší nařízení testovat veškeré kosmetické produkty na zvířatech, a to už od roku 2020.

Čínský zákon se mění

Po desetiletí to byl předpis, povinný zákon a nutnost pro všechny kosmetické značky, které obchodovaly a prodávaly kosmetiku na čínském území, testovat výrobky na zvířatech. Veškeré zahraniční i domácí značky měly dveře na čínský trh otevřené. Mnoho z nich však odradil zákon o pokusech na nevinných tvorech. Mezinárodní institut pro moderní vědu IIVS přišel minulý týden s revoluční zprávou, že Čína souhlasí testovat kosmetiku jiným způsobem než výlučně jen zvířecí formou. Pozitivní přístup čínské velmoci znamená, že se ušetří milióny zvířecích životů. 9 nových vědeckých metod otestuje kosmetiku stejně dobře a i lépe. 

Šance pro zvířata i pro nové firmy

Doposud proces testování odmítaly firmy a značky, které se zastávaly pokusných a trpících zvířat. Značky pak neměly šanci se na čínském trhu prosadit. Od roku 2020 ale nyní mohou bezpečně vstoupit do miliardové země a novým způsobem testovat své produkty, než se začnou prodávat. IIVS institut spolupracoval dlouhodobě s národní čínskou asociací pro zdravotní výrobky NMPA a uznal, že největším úsilím bylo přesvědčit Čínu o pozastavení zvířecích testů a jejich úplné zrušení v budoucnosti. Humánnost nakonec zvítězila. 

Oficiální dokument slibující a potvrzující platnost nového zákona o odlišných metodách testování kosmetických výrobků v Číně byl potvrzen oběma instituty a potěšil tak milióny zastánců zvířat po celé zeměkouli.  Rok 2020 není daleko a platnost nastane ihned od 1. ledna 2020.

Zdroj; pinterest.com, vogue.co.uk

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI ČÍNA TESTOVÁNÍ NA ZVÍŘATECH KOSMETIKA TEST NOVÝ ČÍNSKÝ ZÁKON ZRUŠENÍ HUMÁNNOST

Související články

První česká konference o influencer marketingu se blíží

Marketingové trendy zrychlují stejně jako naše doba, a tak není jednoduché držet krok s dobou. Jasno v nových trendech marketingu by však mohla udělat chystaná konference zaměřená na tzv. influencer marketing. O čem je vlastně řeč se dozvíte v našem článku.

Celý článek

Vytvořte si uvědomělý šatník, poradí vám Vendula Stoklásková

Připravit změny v rámci redesignu obchodu 100CLASS concept store jeho majitelka Vendula Stoklásková chystala už nějaký ten pátek, nyní ho můžeme vidět v novém kabátě a s jedinečnou inspirací na uvědomělý šatník. 

Celý článek

Pojďte s námi do aktivního podzimu plného motivace již od tohoto víkendu!

Projekt Let´s by Active přináší nové druhy cvičení, motivační plán pro zdravý životní styl pod dohledem zkušených trenérů, ale i zábavu a nová přátelství. Pojďte do toho s námi!

Celý článek

Představujeme vám finalisty soutěže PURE MODEL 2019

Druhý ročník prestižní modelingové soutěže PURE MODEL 2019 se přiblížil. Již za měsíc zjistíme nové vítěze. V loňském roce tato soutěž objevila novou topmodelku Barboru Fialovou, která se nedávno stala celosvětovou tváří nové kampaně Gucci.

 

Celý článek

Vyhrajte s námi vstupenky na jedinečnou módní přehlídku Chanelka, která proběhne 27. září 2019

Už samotný název napovídá, co nás na přehlídce bude čekat: Elegance, šarm a styl. Nebudou chybět známé osobnosti a večerem nás provede blogerka Lucie van Koten.

Celý článek

Nová exkluzivní kolekce od H&M objevuje retro v moderním chaosu New Yorku

Retro v moderním stylu? H&M říká ano. V podzimně zbarvených ulicích New Yorku nafotili nádhernou magickou kolekci. V hlavní roli modelka Adut Achet a fotograf Christian MacDonald.

Celý článek

Kristina Nemčková - rozhovor o úspěšné kuchařce i o módě

Kristina Nemčková nám utkvěla v paměti především jako vítězka populárního pořadu MasterChef. V jejím věku šlo o nevídaný úspěch a my jsme její kariéru začali se zájmem pozorovat. A teď jsme nadšeni z její skvělé kuchařky #UPGRADE.

Celý článek

Rozhovor s holkou od potoka, který vám přiblíží, proč pěstovat květiny bez chemie!

Míla je holka od potoka, která se rozhodla vykácet křoví na zpustošeném poli, zorat jej a zasadit první květiny. Květiny bez chemie, s láskou a letitou rodinnou tradicí. Příběh, který sahá až do padesátých let, zamrazí i zahřeje.

Celý článek