dnes je 02.03.2021 a svátek má Anežka

City Souls: charitativní kolekce, která je originální i nositelná

Přidat na Seznam.cz
Právě nyní přichází do prodeje v pořadí již druhá charitativní kolekce, za kterou stojí projekt City Souls. Těšit se můžeme nejen na modely mladých českých designérů, tentokrát se na ní totiž podílelii blogeři a další podporovatelé z módního světa.

Chceme ukázat, že móda není jenom o lidské kráse, ale může mít i rozměr férové pomoci. Tvorba a práce nás baví a když má další přesah a napraví křivdy, které lidským přičiněním vznikly jinde, je to ten nejlepší pocit. Proto náš City Souls vznikl, říká Katarina Král, iniciátorka projektu.

Také letošní kolekce byla vytvořena na podporu psích útulků. Do její tvorby se zapojili např. značky MIRKA HORKA, LaFormela, Chatty, Odivi nebo Awkward, z řad návrhářů to byli Hana Frišonsová, Miro Sabo, Monika Krobová, Tereza Rozálie Kladošová, Daria Makeeva a Jiří Kalfař. Všechny modely si zachovaly rukopis svého tvůrce, ale zároveň jsou praktické a nositelné. V sortimentu navíc najdete jak oblečení pro běžné denní nošení, tak slavnostní večerní šaty.

Novinkou je limitovaná edice triček. Ty projektu věnovala značka H&M a autorskými potisky je opatřily české a slovenské blogerky. Ke každému návrhu navíc připojily krátký příběh o jeho vzniku.

Velmi praktický doplněk připojil ke kolekci internetový obchod ZOOT. Jedná se o plátěné tašky se dvěma různými motivy vyrobené v rámci aktivity ZOOT DOBRO v lokální dílně na severu Čech.

K dostání bude celá kolekce City Souls v těchto kamenných prodejnách: Czech Labels&Friends v Praze, Kontakt v Bratislavě a Wolfgang v Brně.

Přidat na Seznam.cz
CITY SOULS MIRKA HORKÁ LAFORMELA CHATTY ODIVI HANA FRIŠONSOVÁ MIRO SABO MONIKA KROBOVÁ DARIA MAKEEVA CZECH LABELS & FRIENDS

Související články

Festka a CHATTY představili kolekci triček a mikin nejen pro cyklisty

Cyklistika a móda. Český výrobce prémiových kol Festka se spojil s přední českou módní značkou CHATTY a představili tak limitovanou kolekci v podobě triček a mikin nejen pro vášnivé cyklisty. Vskutku nevšední, ale zajímavá kombinace.

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

Diskuze a přednášky nejenom o udržitelnosti představí během Mercedes-Benz Prague Fashion Week SmetanaQ Talks

Dlouhodobý koncept v podobě mikro konference v rámci oficiálního programu na MBPFW proběhne ve dnech od 9. do 10. září. Těšit se můžeme na diskuzi o udržitelnosti, identitě i hranic v módě.

Celý článek

Československý ples, kouzelná noc v obecním domě

Vyvrcholení plesové sezóny si nenechaly ujít významné osobnosti z kultury, vědy, sportu ani z podnikatelské sféry. Sedmý ročník Česko-Slovenského plesu v pražském Obecním domě zářil všemi barvami a kypřil přepychem. 

Celý článek

Eva Samková podpořila svou nahotou boj za udržitelnou módu

Upozornit na závažnost ekologických dopadů módního průmyslu se rozhodla česká návrhářka Iva Burkertová, která stojí za značkou Odivi a jejich poměrně šokující přehlídky v rámci MBPFW. Ukázala nám, jak si představuje 100% udržitelnou módu. Že žádnou kolekci není třeba šít a poslala své modely na molo nahé.

Celý článek

LaFormela představila kolekci pro odvážné a sebevědomé ženy

V pražském kongresovém centru se na pozadí jednoho z nejhezčích výhledů na Prahu odehrála přehlídka česko-slovenské značky LaFormela. Předvedli nám kolekci plnou černé, bílé a dalších neutrálních barev.

Celý článek
MBPFW SS20

MBPFW SS20: historická atmosféra, nejdelší molo, rekordní počet návrhářů a značek, ale také osvěta udržitelné módy

Organizační tým představí v nové podzimní edici pražského týdne módy hned několik svěžích novinek. Tou hlavní bude přehlídkový blok věnovaný udržitelné módě.

Celý článek