dnes je 06.07.2020

Co je dobré vědět o přírodní kosmetice

Přidat na Seznam.cz
Doby, kdy jsme ignorovali etikety na kosmetických produktech jsou naštěstí pryč. Co je dobré vědět a proč někteří tvrdí, že jde pouze o marketingový tah?

Kvalitní přírodní kosmetika by měla být vyrobena především z přírodních složek. Měly by se zde objevit nějaké vitamíny, hydratační látky, oleje, popřípadě antioxidanty. Neměla by naopak obsahovat silikony, látky z ropy, chemická barviva a konzervační látky. Přírodní kosmetika by správně neměla být testována na zvířatech.

Jde o marketing

Z části určitě ano. Vznikla na trhu příležitost, jak přilákat nové zákazníky na pojmy „bio, eko, vegan nebo organic". Není všechno zlato co se třpytí, a i zde musíme být ostražití a vědět, co si vlastně kupujeme. Přírodní kosmetika by měla jít ruku v ruce i se šetrnějším balením a nezanechávat přílišnou stopu v přírodě.

Buďme trochu konkrétní

Látky, které by neměly v přírodní kosmetice co pohledávat, jsou především sulfáty, syntetické parfémy, silikony, parabeny a potravinářská barviva. Názvy vám možná naznačí, že dvakrát přírodně neznějí. Sulfáty způsobují vysušování pleti a mohou poškodit kůži v hlubších vrstvách. Parfemace v přípravku možná krásně voní, ale prospěšná tělu určitě není. Silikony se do kosmetiky přidávají hlavně kvůli skvělému pocitu hebkosti. Kůže si se silikony moc neporadí, z čehož později vznikají kožní problémy. Parabeny mají dva úhly pohledu, někdo tvrdí, že jsou antibakteriální a zajišťují delší životnost produktu, ale také vyvolávají silné alergie.

Na každého působí kosmetika jinak a je potřeba naslouchat svému tělu a dát mu to, co potřebuje. Někdo může mít na krém agresivní alergickou reakci, zatímco jiný bude bez problémů. Negativní účinky se mohou projevit až během času, ale to už bude pozdě. Trh s kvalitní přírodní kosmetikou je bohatý, tak vybírejte, ale obezřetně.

Zdroj foto: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
BIO KOSMETIKA PŘÍRODNÍ KOSMETIKA KRÁSA DÁMSKÁ KOSMETIKA ZAJÍMAVOSTI

Související články

Jak přivést letní líčení k dokonalosti

V létě sice některé vrstvy make-upu odkládáme, ale zároveň potřebujeme své pleti dodat dostatečnou hydrataci a ochranu. Přinášíme výběr pěti produktů, které vám toto léto perfektně poslouží.

Celý článek

Krásná Lily-Rose Depp se stala tváří nové kampaně značky Chanel

Dcera slavného herce Johnny Deppa, který před pár dny oslavil své 56. narozeniny, propůjčila svou tvář do reklamy na novou rtěnku Chanel.

Celý článek

Krásná v každém věku. Nová beauty kampaň Dior s Gisele Bündchen a její maminkou

Brazilská supermodelka Gisele Bündchen je společně se svou maminkou tváří pleťového séra značky Dior. Decentní fotografie dvou rozdílných generací ukazují, že krásná můžete být v každém věku.

Celý článek

Zadržování vody v těle - úhlavní nepřítel hubnutí i zdravého životního stylu

Zadržování vody je velkým strašákem především těch z nás, které se neúspěšně snaží hubnout. Zadržování vody v těle je přirozený obranný mechanismus našeho metabolismu, se kterým se musíme naučit pracovat. V tomto článku se podíváme na příčiny tohoto jevu a účinnou obranu.

Celý článek

Nejlepší produkty na odlíčení

Odstranění make-upu a nečistot je jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pleť. Vybrali jsme proto několik produktů na odlíčení, které si určitě zamilujete stejně jako my.

Celý článek

Fashion must have: Udržitelnost vládne červnu

Červen je měsícem barev, slunce a pohody. Také odvahy a hravosti. Ne jinak je tomu v módním a designovém světě. A jak to vše spojit s udržitelností? Snadno!

Celý článek

Jak nejlépe vytvořit vlny pomocí žehličky

Obvyklá situace, kterou řeší snad každá žena. Kdo má rovné vlasy, chce kudrnaté a naopak. Dnes už žádná varianta není nemožná a lze si téměř k jakémukoli účesu lehce a snadno dopomoci. My jsme vám dnes sepsali podrobný, ale jednoduchý návod, jak si vytvořit přirozené vlny pomocí žehličky.

Celý článek

Profesionální péči o vlasy z pohodlí domova zvládnete sama

O vlasech se říká, že jsou korunou krásy a je to rozhodně pravda. Proto byste měla i do jejich úpravy investovat svůj čas a vhodný výběr vlasových pomocníků. Představíme vám tři, se kterými si vlasy vyžehlíte, natočíte i vysušíte jako profesionální kadeřník!

Celý článek