dnes je 06.12.2019 a svátek má Mikuláš

Co je dobré vědět o přírodní kosmetice

Přidat na Seznam.cz
Doby, kdy jsme ignorovali etikety na kosmetických produktech jsou naštěstí pryč. Co je dobré vědět a proč někteří tvrdí, že jde pouze o marketingový tah?

Kvalitní přírodní kosmetika by měla být vyrobena především z přírodních složek. Měly by se zde objevit nějaké vitamíny, hydratační látky, oleje, popřípadě antioxidanty. Neměla by naopak obsahovat silikony, látky z ropy, chemická barviva a konzervační látky. Přírodní kosmetika by správně neměla být testována na zvířatech.

Jde o marketing

Z části určitě ano. Vznikla na trhu příležitost, jak přilákat nové zákazníky na pojmy „bio, eko, vegan nebo organic". Není všechno zlato co se třpytí, a i zde musíme být ostražití a vědět, co si vlastně kupujeme. Přírodní kosmetika by měla jít ruku v ruce i se šetrnějším balením a nezanechávat přílišnou stopu v přírodě.

Buďme trochu konkrétní

Látky, které by neměly v přírodní kosmetice co pohledávat, jsou především sulfáty, syntetické parfémy, silikony, parabeny a potravinářská barviva. Názvy vám možná naznačí, že dvakrát přírodně neznějí. Sulfáty způsobují vysušování pleti a mohou poškodit kůži v hlubších vrstvách. Parfemace v přípravku možná krásně voní, ale prospěšná tělu určitě není. Silikony se do kosmetiky přidávají hlavně kvůli skvělému pocitu hebkosti. Kůže si se silikony moc neporadí, z čehož později vznikají kožní problémy. Parabeny mají dva úhly pohledu, někdo tvrdí, že jsou antibakteriální a zajišťují delší životnost produktu, ale také vyvolávají silné alergie.

Na každého působí kosmetika jinak a je potřeba naslouchat svému tělu a dát mu to, co potřebuje. Někdo může mít na krém agresivní alergickou reakci, zatímco jiný bude bez problémů. Negativní účinky se mohou projevit až během času, ale to už bude pozdě. Trh s kvalitní přírodní kosmetikou je bohatý, tak vybírejte, ale obezřetně.

Zdroj foto: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
BIO KOSMETIKA PŘÍRODNÍ KOSMETIKA KRÁSA DÁMSKÁ KOSMETIKA ZAJÍMAVOSTI

Související články

Čočky jsou out, noste brýle jako stylový doplněk

Dříve byly brýle brány jako nehezká nutnost, dnes jsou spíše krásným doplňkem. Ženám zvýrazní oči, orámují obličej a člověk hned vypadá mnohdy chytřejší. I v zimě můžete nosit brýle, jak sluneční, tak klasické.

Celý článek

Čtyři legendární parfémy, které jsou nezapomenutelné

Kvalitní parfémy miluje asi každá žena. Během života jich vyzkoušíme značné množství, ale jen některé vůně nám sedí jako ulité. Které patří mezi ty legendární, naprosto nezapomenutelné a silné vůně?

Celý článek

Zajímavá historie spodního prádla

Spodní prádlo je běžnou součástí šatníku každého z nás. Ale jak to celé vlastně začalo? Pojďte se s námi podívat do historie ženského spodního prádla.

Celý článek

Pár jednoduchých triků, díky kterým budete za pár minut krásná

Kruhy pod očima, nevyspání nebo proflámovaná noc? Omdléváte při pohledu do zrcadla? Tak či tak máme jednoduché řešení. Za pár minut budete vypadat skvěle a nikdo nic nepozná.

Celý článek

Navoňte se jako správná Francouzka aneb jak vonět celý den

Každá žena chce krásně vonět, ale výběrem toho vhodného parfému to nekončí. Důležité je především to, jak parfém správně aplikovat, aby vám co nejdéle vydržel. Pojďte se s námi podívat na tipy redakce.

Celý článek

Jak na make-up pro bledulky? Přinášíme tipy pro porcelánovou pleť

Narodila jste se s velmi světlou pletí a máte problém vybrat dokonalý make-up? Ať už jste blondýnka, zrzka nebo černovláska, není vůbec snadné pro bledou pleť zvolit vhodný make-up.

Celý článek

Jak na dokonalou oční linku

Chcete vypadat jako ženy ze žurnálu, ale nevíte, jak si správně namalovat oční linku? S naším návodem z vás bude profík. Už žádné kostrbaté čáry, pandí make-up nebo oči pro pláč.

Celý článek

Rakouská přírodní značka dieNikolai přichází se skvělou biodynamickou kosmetikou a vánočními balíčky

Veganská kosmetika z rakouského města Wachau představuje svou kosmetickou značku dieNikolai a vánoční balíčky pro různé typy pleti. Máte rádi vína Ryzlink a Veltlín? Pak budete spokojeni, protože i tohle jsou tajné přísady.

Celý článek