dnes je 26.01.2020 a svátek má Zora

Co je dobré vědět o přírodní kosmetice

Přidat na Seznam.cz
Doby, kdy jsme ignorovali etikety na kosmetických produktech jsou naštěstí pryč. Co je dobré vědět a proč někteří tvrdí, že jde pouze o marketingový tah?

Kvalitní přírodní kosmetika by měla být vyrobena především z přírodních složek. Měly by se zde objevit nějaké vitamíny, hydratační látky, oleje, popřípadě antioxidanty. Neměla by naopak obsahovat silikony, látky z ropy, chemická barviva a konzervační látky. Přírodní kosmetika by správně neměla být testována na zvířatech.

Jde o marketing

Z části určitě ano. Vznikla na trhu příležitost, jak přilákat nové zákazníky na pojmy „bio, eko, vegan nebo organic". Není všechno zlato co se třpytí, a i zde musíme být ostražití a vědět, co si vlastně kupujeme. Přírodní kosmetika by měla jít ruku v ruce i se šetrnějším balením a nezanechávat přílišnou stopu v přírodě.

Buďme trochu konkrétní

Látky, které by neměly v přírodní kosmetice co pohledávat, jsou především sulfáty, syntetické parfémy, silikony, parabeny a potravinářská barviva. Názvy vám možná naznačí, že dvakrát přírodně neznějí. Sulfáty způsobují vysušování pleti a mohou poškodit kůži v hlubších vrstvách. Parfemace v přípravku možná krásně voní, ale prospěšná tělu určitě není. Silikony se do kosmetiky přidávají hlavně kvůli skvělému pocitu hebkosti. Kůže si se silikony moc neporadí, z čehož později vznikají kožní problémy. Parabeny mají dva úhly pohledu, někdo tvrdí, že jsou antibakteriální a zajišťují delší životnost produktu, ale také vyvolávají silné alergie.

Na každého působí kosmetika jinak a je potřeba naslouchat svému tělu a dát mu to, co potřebuje. Někdo může mít na krém agresivní alergickou reakci, zatímco jiný bude bez problémů. Negativní účinky se mohou projevit až během času, ale to už bude pozdě. Trh s kvalitní přírodní kosmetikou je bohatý, tak vybírejte, ale obezřetně.

Zdroj foto: Pexels.com

Přidat na Seznam.cz
BIO KOSMETIKA PŘÍRODNÍ KOSMETIKA KRÁSA DÁMSKÁ KOSMETIKA ZAJÍMAVOSTI

Související články

Emilia Clarke se stala první ambasadorkou značky Clinique

Hra o trůny ještě neskončila, to vám můžeme slíbit. Na tom nejvyšším opět sedí okouzlující Emilia Clarke. Z té je totiž oficiální ambasadorka značky Clinique.

Celý článek

Chcete pořádnou změnu? Zkuste ofinu

Stačí párkrát šmiknout a velká změna je na světě. Jedno je jisté, ofina vás nudit nebude. Díky novému střihu omládnete a zjemní se vám rysy. Dokonce existuje několik typů ofin, ale první se vrhněme na to, komu nejvíce bude ofina slušet.

Celý článek

Dopřejte svému tělu tu správnou výživu

Rok odstartoval a sním i mnohá předsevzetí o změně životního stylu. Ať už jste si nějaká předsevzala či naopak, zkuste rok 2020 začít se správnou péči o své tělo. Zaměřte se na složení a boj s vašimi nedostatky bude minulostí.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

10 vánočních pohádek a filmů, o kterých jste nevěděli všechno

Věděli jste, že princ Pavel Trávníček v nejoblíbenější vánoční pohádce Tři oříšky musel být kvůli svému moravskému přízvuku předabován? Nebo že představitelka Jasněnky skončila po souboji s čarodějnicí Helenou Růžičkovou s přeraženou čelistí a otřesem mozku? Pronikněte s námi do zákulisí českých pohádek.

Celý článek

Když kosmetika vzniká s láskou, je to znát!

Přesně takto pojal Dr. Frank Crandall svou značku PHYSICIANS FORMULA, kterou založil v roce 1937, aby pomohl své manželce Edith překonat autoimunitní onemocnění. Dnes je tato kosmetická značka jednou z nejuznávanějších na světě.

Celý článek

Jak správně pečovat o svou pleť v různém věku

V každém věku má naše pleť odlišené požadavky a když je nebudeme dodržovat, tak se nám to brzy vymstí. Je potřeba myslet na správnou péči v každém věku. Jak o svou pleť pečujete vy?

Celý článek

Našli jsme ráj, kde je péče o sebe nanejvýš důležitá. Jmenuje se Boutique Sisley

Péče o své tělo, stejně jako o svou duši, by měly být jedním z hlavních bodů na vašem pravidelném programu. Ne vždy se poštěstí dopřát si tento luxus sama sobě, a tak je na místě, oddat se do rukou odborníků.

Celý článek