dnes je 22.02.2020 a svátek má Petr

Couture kolekce Fendi 2019 je inspirována českým malířem

Přidat na Seznam.cz
Modní dům Fendi představil novou Haute Couture kolekci v čele s geniálním Karlem Lagerfeldem, kterému byl inspirací český malíř František Kupka.
Fendi Haute Couture 2019

V Paříži se dne 4.července 2018 všichni přítomní na přehlídce Fendi zajímali, kdo je čech František Kupka. Český malíř z období kubismu byl hlavní inspirací kreativního ředitele Karla Lagerfelda. 

Překvapivě poetický vzhled celé kolekce se zaměřuje na zdůraznění  klasické ženské krásy jako je útlý pas a výrazná ramena a boky. Decentní střihy sahající většinou do půlky lýtek odkazují na počátek 20.století, kde se kladl důraz, stejně jako u Fendi, na propracování materiálů. Karl Lagerfeld se při tvoření obrátil na obrazy kubistického malíře Kupky a vybral si velmi barevné motivy, které proplouvají celou kolekcí.  Každý model je unikátním uměleckým dílem a to zejména v případě duhových šatů a kožešin. Kolekce se po té odebírá k pastelovým odstínům, ale i temně černé. 

  

Český malíř František Kupka byl jedním z hlavních průkopníku abstraktního umění a ve své době byl kontroverzním grafikem. Do historie se zapsal svou abstraktní verzí kubismu. Jak je vidět, tak jeho díla ovlivňují v různých směrech dodnes. Módní dům Fendi platí za jednu z nejvlivnějších značek v luxusním oblékaní a tato Haute Couture 2019 kolekce to jen potvrzuje.

  

Precizní zpracování kožešiny, korálků a nášivek je naprostým mistrovským dílem. Výsledkem je romantický vzhled s moderním pojetím střihů a materiálů s odkazem na dobu, kdy se ženy ještě oblékaly jako dámy.

  

 

 
 Zdroj: Vogue.com
Přidat na Seznam.cz
ZAHRANIČNÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI FENDI HAUTE COUTURE NÁVRHÁŘ KARL LAGERFELD #modacz PODZIM 2018

Související články

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek

Jak se dnes daří odkazu Karla Lagerfelda?

Dnes je tomu přesně rok, kdy módní svět zasáhla bolestná zpráva o smrti geniálního návrháře, který měl kreativity, energie a talentu na rozdávání.

Celý článek

Victoria Beckham začala revoluci v sukních, v Londýně ji byla podpořit celá rodina

Návrhářka Victoria Beckham spustila ve své podzimní kolekci novinku. Na londýnském týdnu módy představila show nabitou sukněmi nad kolena s barevnými svetříky, blůzkami a buržoazními pásky. Na přehlídce návrhářku podporovali i její nejbližší, včetně slavného fotbalisty Davida Beckhama.

Celý článek
Jiří Kalfař na Fashion Weeku v Londýně

Jiří Kalfař sklízí po roce ovace. Tentokrát z Londýna

Jiří Kalfař představil na Fashion Weeku v Londýně kolekci inspirovanou panenskou přírodou, ale také silnými emocemi z baletního představení od současně nejvýznamnějšího britského choreografa Wayna McGregora.

Celý článek

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek