dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Přidat na Seznam.cz
Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

foto credit: MBPFW

Už když se sálem rozezněly první tóny Cohenovy písně Happens To The Heart, všem divákům nedělní přehlídky bylo jasné, že uvidíme něco něžného, usebraného a tajemného zároveň. První modelky, které mezi lidi vstoupily, vypadaly jako múzy ze starých filmů. Ač jim Polanka připravil velice náročnou choreografii, na dívkách bylo znát, že se do jeho modelů zamilovaly a nesly se prostorem s takovou lehkostí a grácií, že na nich člověk mohl oči nechat. 

foto credit: MBPFW

Polankovy modely prokázaly, že vypadají skvěle nejen na fotkách, ale hlavně v pohybu. Jeho práce se střihem je více než precizní. Rozevláté siluety střídaly střídmé obtáhlé šaty s důrazem na linii, některé modely byly skvěle doplněny klobouky. Součástí modelů byly také rukavice, díky nimž se elegance dívek zvýšila několikanásobně.

foto credit: MBPFW

Sytá modrá barva v kombinaci s černou a několika odstíny šedé byla skvělou volbou. Materiály byly zvoleny též velice impozantně, jmenujme alespoň vlnu, která je oblíbená jak při šití pánských obleků, tak i dámských. Obecně se některé prvky pánské módy do Polankovy kolekce dostaly, ale ne aby ženskost, kterou je návrhář evidentně fascinovaný, potlačily, ale naopak zvýraznily.

foto credit: MBPFW

Zbývá jen konstatovat, že jsme viděli přehlídku světových rozměrů a teď už je jen na vás, abyste se do ní zamilovali stejně jako my.

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVOBRA MBPFW2020 JAKUB POLANKA

Související články

Sportovní značka BOGNER slaví 90. výročí a pro své zákazníky připravila nejedno překvapení

Příležitost k oslavám přináší rok 2022 společnosti BOGNER hned ve dvou významných jubileích. Kdysi malý lyžařský obchod dnes zastupuje významné místo na trhu.

Celý článek

Česká módní značka SegraSegra otevírá online sekáč

Udržitelnost hrála u značky SegraSegra vždy důležitou roli, proto spouští online second hand, v rámci kterého vykupuje své nošené kousky a dále je nabízí. Funkční oblečení navržené a šité v České republice tak můžete nově pořídit nošené za výhodnou cenu.

Celý článek

Návrhářka Anna Tejklová představila kolekci TOTEM

Na teplické kolonádě proběhl před pár dny Czech Fashion Week 2022. Novou kolekci s názvem TOTEM zde představila také návrhářka Anna Tejklová, poprvé i s mužskými modely.

Celý článek

Tipy, jak na nákup levného, a přitom kvalitního oblečení 

Nákup nového oblečení udělá radost mnohým ženám, pokud byl však zakoupený kousek k dostání za akční ceny, radost je o to vyšší. Jaké jsou tipy a triky, které byste měli dodržovat, chcete-li si pořídit stylové, kvalitní, avšak cenově co nejpříznivější oblečení pro každou příležitost?

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Kolekci ZARA X NARCISO RODRIGUEZ v aerodynamických pózách nafotila ruská modelka Natalia Vodianova

Natalia Vodianova přezdívaná Supernova je ruskou modelkou, filantropkou a příležitostnou herečkou. Nyní se stala tváří aktuální kampaně amerického návrháře Narciso Rodrigueze ve spolupráci se značkou Zara.

Celý článek

Hodnoty, které sdíleli Cara Delevingne a Karl Lagerfeld, odráží kolekce CARA LOVES KARL

Pouto mezi zesnulým návrhářem Karlem Lagerfeldem a modelkou Carou Delevingne je ztělesněno v řadě kolekcí. I tentokrát se Cara dívá do budoucnosti v kampani, která vznikla k udržitelné a bezpohlavní kolekci.

Celý článek
Zalando kampaň

OBJEVTE SÍLU OKAMŽIKU V NOVÉ ZALANDO KOLEKCI

Paloma Elsesser je hvězdou nové ZALANDO kampaně ,,Objevte sílu okamžiku''. Kampaň oslavuje osobní módní momenty, které nám přináší radost v každodenním životě.

Celý článek