dnes je 22.09.2020 a svátek má Darina

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Přidat na Seznam.cz
Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

foto credit: MBPFW

Už když se sálem rozezněly první tóny Cohenovy písně Happens To The Heart, všem divákům nedělní přehlídky bylo jasné, že uvidíme něco něžného, usebraného a tajemného zároveň. První modelky, které mezi lidi vstoupily, vypadaly jako múzy ze starých filmů. Ač jim Polanka připravil velice náročnou choreografii, na dívkách bylo znát, že se do jeho modelů zamilovaly a nesly se prostorem s takovou lehkostí a grácií, že na nich člověk mohl oči nechat. 

foto credit: MBPFW

Polankovy modely prokázaly, že vypadají skvěle nejen na fotkách, ale hlavně v pohybu. Jeho práce se střihem je více než precizní. Rozevláté siluety střídaly střídmé obtáhlé šaty s důrazem na linii, některé modely byly skvěle doplněny klobouky. Součástí modelů byly také rukavice, díky nimž se elegance dívek zvýšila několikanásobně.

foto credit: MBPFW

Sytá modrá barva v kombinaci s černou a několika odstíny šedé byla skvělou volbou. Materiály byly zvoleny též velice impozantně, jmenujme alespoň vlnu, která je oblíbená jak při šití pánských obleků, tak i dámských. Obecně se některé prvky pánské módy do Polankovy kolekce dostaly, ale ne aby ženskost, kterou je návrhář evidentně fascinovaný, potlačily, ale naopak zvýraznily.

foto credit: MBPFW

Zbývá jen konstatovat, že jsme viděli přehlídku světových rozměrů a teď už je jen na vás, abyste se do ní zamilovali stejně jako my.

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVOBRA MBPFW2020 JAKUB POLANKA

Související články

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Tipy a triky, jak nosit košile na podzim

Ani na podzim či v zimě nemusíte košile odkládat hluboko do skříně. Existuje několik způsobů, jak je zařadit do každodenního života i v chladnějším období. Mrkněte na pár tipů a košile už nebudete chtít sundat.

Celý článek

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek