dnes je 29.05.2020 a svátek má Maxmilián

Dejte si pozor na starou kosmetiku

Přidat na Seznam.cz
Nechce se vám vyhazovat kosmetika, která má už po záruce? Pak děláte chybu, i kosmetické produkty mají své datum spotřeby. Například prošlé oční stíny mohou způsobit nehezké zdravotní problémy.

Stejně jako u potravin si musíte dávat pozor na datum spotřeby své kosmetiky. Plýtvání či neplýtvání? Cokoliv, co si dáváte na kůži, je důležité.

Minimalismus

Pokud máte ve zvyku používat hned několik výrobků najednou, pak se často stává, že vám procházejí. Nechcete plýtvat? Pak kupujte jen opravdu to, co využijete. Pět make-upů a tři šampóny naráz určitě nejsou potřeba. Myslete chytře a minimalizujte možné vyhazování.

Co se může stát?

Pokud jste v šuplíku našla starý krém nebo rtěnku, určitě to neprodleně vyhoďte. Prošlé oční stíny mohou způsobit nateklé oči, svědění očí i kruhy pod očima. Krémy naopak obsahují bakterie, protože je pravděpodobně nabíráte prstem, nikoliv špachtličkou. Pokud se změní vůně či konzistence jakékoliv produktu, pak nepatří na kůži, ale do koše.

Základní body:

1. Již při nákupu kontrolujte datum spotřeby a taky to, zdali nebyl produkt už otevřen.

2. Kosmetika je jen vaše! Myslete na to, a nikomu ji nepůjčujte. Nejde o lakotu, ale zaděláváte si tak na kožní problémy.

3. Jen čisté ruce – nesahejte na svoji kosmetiku, pokud jste si neumyla ruce.

4. Mezi produkty, co rády rychle procházejí patří i laky na nehty. Pokud se vám vytvoří na nehtech bublinky, rovnou lak vyhoďte.

5. Voňavky naopak vydrží nejdéle, díky obsahu alkoholu. Tak či tak je nenechávejte na slunci a ve větším teple. Otevřené vydrží rok až tři.

6. K produktům, které si denně dáváte na obličej by se určitě měly používat štětce a aplikátory, v případě, že nestojíte o podrážděnou pleť.

7. Přírodní produkty většinou rychleji prochází, protože neobsahují takové množství konzervantů.

8. Kupujte jen to, co spotřebujete. Vesměs většina produktů vydrží bez problémů minimálně 6 měsíců. Musíte je dobře uskladňovat v suchu a chladu.

Zdroj foto: Pinterest.com, Pixbay.com, Unsplash.com

Přidat na Seznam.cz
STARÁ KOSMETIKA POZOR NA STAROU KOSMETIKU JAK SE STARAT O KOSMETIKU PRODUKTY A JEJICH TRVANLIVOST KOSMETIKA A PARFÉMY ZDRAVÍ A KRÁSA

Související články

Martina Marková radí jak na cvičení doma. Odhalila i své nejoblíbenější recepty

Pětkrát se stala mistryní ČR v tanci, byla označována jako nejhezčí tanečnice historie StarDance a založila svou firmu BodyHunters. To je úžasná Martina Marková, která si na nás udělala čas, i když neví kam dřív skočit. Odhalila nám své tipy a triky nejen ohledně cvičení ale také stravy
 

Celý článek

Bio okénko: Dekorativní kosmetika, která neškodí zdraví

Netoxická krása aneb kosmetika v souladu s přírodou jsou tím, co ženy v posledních letech čím dál více vyhledávají. I nás tento směr baví, proto přinášíme malé bio okénko do světa kvalitnější a pro zdraví sympatičtější kosmetiky.

Celý článek

Nemůžete se zbavit akné? Možná děláte základní chybu

Doufali jsme, že se s pubertou vypaří jako pára nad hrncem, ale ejhle… náhle je nám přes 20, 30, 40 a pupínky se nás za žádnou cenu nechtějí pustit. Co s tím?

Celý článek

Jak na domácí pedikúru

Se stále zavřenými salóny jsme museli spoustu péče o své tělo vzít do vlastních rukou, a to doslova. Jednou z těchto činností je i pedikúra. Máme pro vás několik tipů, jak rychle docílit krásných chodidel i z pohodlí domova.

Celý článek

Jak vybrat kvalitní dezinfekci vhodnou pro děti i pro citlivou kůži?

Antibakteriální či dezinfekční gely jsou běžnou součástí aktuálních dní. Jak ale rozeznat, jaká dezinfekce je kvalitním výrobkem splňujícím přísné požadavky a které výrobky viry při mytí rukou nezničí? Stejně tak nás zajímalo, které dezinfekce jsou vhodné pro citlivou kůži dětí i dospělých trpících kožními problémy.

Celý článek

Must have: květen ve znamení splynutí s přírodou

Tíhnete k přírodě? V těchto dnech možná víc než kdy dřív. My vlastně také, proto jsme květnová must have zahalili do roušky přirozené krásy a pohodlí.

Celý článek

Tipy na rychlé líčení i v domácí karanténě

Lehký, rychlý a přesto efektní make-up dokáže divy, a proto pro vás máme několik tipů, jak hravě a během několika málo minut vykouzlit jednoduché líčení, které pozvedne vaše sebevědomí. 

Celý článek

Víte, jak správně vybírat konopné produkty a na co se zaměřit? Poradíme vám!

Základem bude čtení etiket, protože i když obal slibuje perfektní výsledky, ne vždy tomu odpovídá složení. Pojďte se společně s námi malinko vzdělat nad tématem výběru vhodných konopných produktů.

Celý článek