dnes je 26.02.2021 a svátek má Dorota

Den Haag: elegantní metropole

Přidat na Seznam.cz
Když se řekne Holandsko, každý si hned vybaví Amsterdam, hlavní město zábavy, muzeí a hříchu. Ale co Den Haag? Třetí největší nizozemské město a zároveň srdce politiky.

V Den Haagu sídlí královská rodina, parlament i všechny významné banky a firmy. Je to město plné kontrastů. Na jednu stranu je obklopeno rozlehlými paláci, moderní a historickou architekturou, ale je i zároveň nejzelenější město Holandska.

Klasický okruh

Klasický turistický okruh zahrnuje návštěvu sídla královské rodiny Huis ten Bosch nebo Palác míru. Komplex historických budov Binnenhof a Ridderzaal, kde sídlí obě komory parlamentu a vláda. Galerie Mauritshuis neboli Mořicův dům je druhou nejvýznamnější sbírkou obrazů. Státní sbírka s 841 uměleckými předměty od umělců jako byl Rembrandt a Vermeer.

Můžete se těšit na Clingendeal, japonskou zahradu nebo čínskou čtvrť. Dále nesmíte vynechat nákupní Passage z 19. století, kde naleznete specializované prodejny a kavárny.

Zmenšenina města

Ten, kdo si chce ušetřit chození po památkách, může navštívit celé Holandsko v miniaturní podobě. Kouzelný Madurodam ve zmenšeném měřítku 1:25. Nemalému zájmu hostů se těší i zábavní park Duinrell.

Dlouhé molo, žraloci i maják

Haag dokonce leží na pobřeží, tím pádem musíte navštívit bývalou rybářskou vesničku Scheveningen, kde se nachází molo 381 metrů dlouhé. Je tu k vidění dokonce velké ruské kolo, maják i akvárium se žraloky a rejnoky.

Toto nádherné město stojí opravdu za návštěvu, a tak není divu, že se mu často přezdívá „druhé hlavní město Holandska“. 

Zdroj foto: Pinterest.com, denhaag.nl, unsplash.com

 

Přidat na Seznam.cz
DEN HAAG HOLANDSKO CESTOVÁNÍ KAM VYRAZIT MODERNÍ METROPOLE HAAG

Související články

Těšíte se až vyrazíte po Česku? Podívejte se na příběhy o místech s mezinárodními ambicemi

Nejspíš už se nemůžete dočkat, až někam vycestujete, a ne nutně hned za hranice. I v Česku máme spoustu nádherných míst. Tento Start-up vám ukáže, kde se vám bude líbit.

Celý článek

LUXUSNÍ LYŽAŘSKÁ DOVOLENÁ V NEJVÝŠE POLOŽENÉM PĚTIHVĚZDIČKOVÉM HOTELU V ALPÁCH

Máte rádi sníh a zimní sporty a střediska se špičkovou nabídkou sjezdovek? Už se vám omrzely après-ski party na lyžařských chatách a v hlučných barech dole u lanovek? Umíte ocenit skvělou gastronomii, pozorný servis a kvalitní horské wellness? Pak jedině Hochgurgl! Vítejte na vrcholu potěšení z lyžování, obklopeném 21 třítisícovkami v Ötztálských Alpách.

 

Celý článek

Nocleh jako v pohádce

Lákají vás na přespání netradiční místa, stany v korunách stromů nebo vysokohorské chaty nabízející víc než nádherný výhled? Máme pro vás jeden skvělý tip!

Celý článek

Nejznámější města módy

Milujete módu a chcete jí být nablízku? Co tak navštívit nejznámější města módy a nechat se okouzlit jejich atmosférou? Na vlastní oči uvidíte nejen památky a historii města, ale také všechny možné obchody s luxusními značkami.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Sí, Italy aneb objevte kouzlo slunečného Toskánska

Kraj plný gastronomických skvostů a architektury, kde na každém rohu voní olivové háje, vinohrady a výborné pokrmy. Sí, Italy je cestovatelský projekt, který svým zákazníkům ukazuje krásy vřelého Toskánska.

Celý článek
Tipy na zimní výlety

Jeseníky: Drsná příroda, čarodějnická historie a okouzlující scenérie

Vydejte se napříč horskému dobrodružství a objevte tajuplná místa Jeseníků! Poradíme vám, kde najdete ty nejpůvabnější z nich.

Celý článek

Modelka Tereza Fajksová se osm měsíců po porodu ukázala v plavkách

Otevření zimní sezóny v Tatrách si nenechala ujít modelka Tereza Fajksová, která po porodu vypadá ještě krásnější než dříve. Do Jasné přijela i s osmiměsíční dcerou Lilian.

Celý článek