dnes je 25.09.2020 a svátek má Zlata

Den Haag: elegantní metropole

Přidat na Seznam.cz
Když se řekne Holandsko, každý si hned vybaví Amsterdam, hlavní město zábavy, muzeí a hříchu. Ale co Den Haag? Třetí největší nizozemské město a zároveň srdce politiky.

V Den Haagu sídlí královská rodina, parlament i všechny významné banky a firmy. Je to město plné kontrastů. Na jednu stranu je obklopeno rozlehlými paláci, moderní a historickou architekturou, ale je i zároveň nejzelenější město Holandska.

Klasický okruh

Klasický turistický okruh zahrnuje návštěvu sídla královské rodiny Huis ten Bosch nebo Palác míru. Komplex historických budov Binnenhof a Ridderzaal, kde sídlí obě komory parlamentu a vláda. Galerie Mauritshuis neboli Mořicův dům je druhou nejvýznamnější sbírkou obrazů. Státní sbírka s 841 uměleckými předměty od umělců jako byl Rembrandt a Vermeer.

Můžete se těšit na Clingendeal, japonskou zahradu nebo čínskou čtvrť. Dále nesmíte vynechat nákupní Passage z 19. století, kde naleznete specializované prodejny a kavárny.

Zmenšenina města

Ten, kdo si chce ušetřit chození po památkách, může navštívit celé Holandsko v miniaturní podobě. Kouzelný Madurodam ve zmenšeném měřítku 1:25. Nemalému zájmu hostů se těší i zábavní park Duinrell.

Dlouhé molo, žraloci i maják

Haag dokonce leží na pobřeží, tím pádem musíte navštívit bývalou rybářskou vesničku Scheveningen, kde se nachází molo 381 metrů dlouhé. Je tu k vidění dokonce velké ruské kolo, maják i akvárium se žraloky a rejnoky.

Toto nádherné město stojí opravdu za návštěvu, a tak není divu, že se mu často přezdívá „druhé hlavní město Holandska“. 

Zdroj foto: Pinterest.com, denhaag.nl, unsplash.com

 

Přidat na Seznam.cz
DEN HAAG HOLANDSKO CESTOVÁNÍ KAM VYRAZIT MODERNÍ METROPOLE HAAG

Související články

Nocleh jako v pohádce

Lákají vás na přespání netradiční místa, stany v korunách stromů nebo vysokohorské chaty nabízející víc než nádherný výhled? Máme pro vás jeden skvělý tip!

Celý článek

Nejznámější města módy

Milujete módu a chcete jí být nablízku? Co tak navštívit nejznámější města módy a nechat se okouzlit jejich atmosférou? Na vlastní oči uvidíte nejen památky a historii města, ale také všechny možné obchody s luxusními značkami.

Celý článek

Barbora Mottlová a Pepa Kůrka si užívali slunečný víkend na Lipně

Nejsledovanější pár českého showbyznysu zamířil o víkendu na Vodní nádrž Lipno. Bára Mottlová a Pepa Kůrka rozhodně nelenili, stihli toho za tři dny opravdu hodně. Projeli se lanovkou do koruny stromů, půjčili si člun, opalovali se na krásné pláži a mnoho dalšího.

Celý článek

Sí, Italy aneb objevte kouzlo slunečného Toskánska

Kraj plný gastronomických skvostů a architektury, kde na každém rohu voní olivové háje, vinohrady a výborné pokrmy. Sí, Italy je cestovatelský projekt, který svým zákazníkům ukazuje krásy vřelého Toskánska.

Celý článek
Tipy na zimní výlety

Jeseníky: Drsná příroda, čarodějnická historie a okouzlující scenérie

Vydejte se napříč horskému dobrodružství a objevte tajuplná místa Jeseníků! Poradíme vám, kde najdete ty nejpůvabnější z nich.

Celý článek

Modelka Tereza Fajksová se osm měsíců po porodu ukázala v plavkách

Otevření zimní sezóny v Tatrách si nenechala ujít modelka Tereza Fajksová, která po porodu vypadá ještě krásnější než dříve. Do Jasné přijela i s osmiměsíční dcerou Lilian.

Celý článek

Camden Town, londýnská oblast plná umění, módy a inspirace

Místo v londýnském městském obvodu známé pro své originální trhy, výborná jídla a talentované umělce. Chcete vidět Londýn z jiného úhlu pohledu? Pak nesmíte vynechat tuto kouzelnou prohlídku.

Celý článek

Josef Kůrka a jeho plány do budoucna

I účast v neobyčejně obyčejné soutěži Muž roku může změnit váš život. Stejně tak se to stalo Josefovi Kůrkovi, který od té doby ušel velký kus cesty. Zeptali jsme se ho na jeho práci, soukromý život i na to, jak se udržuje v kondici.

Celý článek