dnes je 24.11.2020 a svátek má Emílie

Denisa Dovalová ve své nové kolekci odrazila pohled na dnešní společnost

Přidat na Seznam.cz
Kolekce navržená speciálně pro Designblok 2018 návrhářky Denisy Dovalové přibližuje aktuální dění ve společnosti.

Každý návrhář se nechává unášet a inspirovat určitou vlnou múz. Denisa Dovalová se zaměřila na vlastní vnímání okolního světa, náladu společnosti, současné tendence, problematiku sociální, politickou i ekologickou. Ožehavá témata, která hýbou světem, jsou teď zvěčněna v kolekci s názvem Reflect SSXVIII.

Eklektické spojení barev, stylů, vzorů a technik provází různorodost kolekce i zákony estetiky. Volánky připomínající vrstvené zvonečky, lesklé materiály i transparentní detaily provází velmi osobitou kolekci skrz naskrz. Autorka tímto způsobem nechává nahlédnout do svého podvědomí a způsobu, kterým ona sama reflektuje okolní svět.

„Tohle vše ovlivňuje naše smýšlení a následné chování. Neunikneme tomu, a proto naše vlastní podvědomí, vstřebávající neustále nové a nové vjemy, vytváří nevědomky z našich činů pouhou repliku toho, co jsme již někde viděli či slyšeli. Avšak při této rekonstrukci máme možnost si naše nasáté poznatky vyložit svou vlastní originální cestou a v té objevit i svou současnou identitu,“ vysvětluje mladá návrhářka Denisa Dovalová. Kolekce bude představena světu od 25. do 29. října 2018 formou výstavy v Průmyslovém paláci na tradičním Designbloku.

Denisa Dovalová je známá i ze zahraničních týdnů módy v Budapešti a Kyjevě.

denisadovala.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA DENISA DOVALOVÁ ČESKÁ AUTORSKÁ TVORBA

Související články

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek