dnes je 01.03.2021 a svátek má Bedřich

Denisa Dovalová ve své nové kolekci odrazila pohled na dnešní společnost

Přidat na Seznam.cz
Kolekce navržená speciálně pro Designblok 2018 návrhářky Denisy Dovalové přibližuje aktuální dění ve společnosti.

Každý návrhář se nechává unášet a inspirovat určitou vlnou múz. Denisa Dovalová se zaměřila na vlastní vnímání okolního světa, náladu společnosti, současné tendence, problematiku sociální, politickou i ekologickou. Ožehavá témata, která hýbou světem, jsou teď zvěčněna v kolekci s názvem Reflect SSXVIII.

Eklektické spojení barev, stylů, vzorů a technik provází různorodost kolekce i zákony estetiky. Volánky připomínající vrstvené zvonečky, lesklé materiály i transparentní detaily provází velmi osobitou kolekci skrz naskrz. Autorka tímto způsobem nechává nahlédnout do svého podvědomí a způsobu, kterým ona sama reflektuje okolní svět.

„Tohle vše ovlivňuje naše smýšlení a následné chování. Neunikneme tomu, a proto naše vlastní podvědomí, vstřebávající neustále nové a nové vjemy, vytváří nevědomky z našich činů pouhou repliku toho, co jsme již někde viděli či slyšeli. Avšak při této rekonstrukci máme možnost si naše nasáté poznatky vyložit svou vlastní originální cestou a v té objevit i svou současnou identitu,“ vysvětluje mladá návrhářka Denisa Dovalová. Kolekce bude představena světu od 25. do 29. října 2018 formou výstavy v Průmyslovém paláci na tradičním Designbloku.

Denisa Dovalová je známá i ze zahraničních týdnů módy v Budapešti a Kyjevě.

denisadovala.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA DENISA DOVALOVÁ ČESKÁ AUTORSKÁ TVORBA

Související články

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

Chanel pozval v nové haute couture kolekci své diváky na svatební obřad

Kreativní ředitelka Virginie Viard předvedla v rámci couture týdne módy celkem dvaatřicet modelů. Některé jsou inspirované klíčovými kousky značky Chanel a jiné odhalují zcela novou tvář módního domu. 

Celý článek