dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Denisa Nová a její značka DNB přinesla na MBPFW černobílou atmosféru

Přidat na Seznam.cz
Návrhářka Denisa Nová a její značka DNB představila na Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku novou kolekci pro jaro a léto 2019.

Světlo v pražském týdnu módy

 Letos se na módním týdnu v Praze roztrhl pytel s tmavými barvami, a tak byla kolekce Denisy Nové, která dala v dámské části kolekce slovo různým odstínům bílé a béžové barvy, příjemnou změnou. Bílé oblečení doplňoval i make-up, který vybělil samotnou pleť modelek, které kolekci předváděly. 

Originální turbany

Kromě letních plochých sandálků byly některé modely doplněny pokrývkou hlavy ve stylu zvláštních turbanových šátků také v bílých či béžových odstínech. Barvitějším modelům dodala Denisa Nová také velmi osobitý prvek a to make-upové znaky či skvrny od barvy ve stejném odstínu.

Batika je opět tady

V některých modelech využila návrhářka stále přicházející a zárověň odcházející módní trend - batikování. Jednalo se například o fialový batikovaný model jarních šatů v různých odstínech fialové. Denisa Nová využila batiku jako skvělý prvek pro doplnění přehlídky ve světlých barvách, právě protože batikování zanechává látku z části barevně vyniknout, a z části naopak nechává prostor světlé barvě, kde se bílá pomalu ale jistě snaží prosvítit povrch látky a není plně skryta.

Černobílá krása

Pánská kolekce však nabrala úplně jiné obrátky. Zcela v černé či jejích odstínech nechala Denisa Nová ve své nové pánské kolekci vyniknout kožený materiál, který se sice v dámských modelech také objevil ve formě kožených bund, ale v pánské kolekci jistě hraje prim. Jde o originální střihy pánských kožených kabátů, které značka DNB na MBPFW prezentovala.

Mladý český talent

Návrhářka Denisa Nová je prostě úžasný mladý talent. Její značka DNB bude příští rok slavit již desetileté výročí vzniku a působení na českém trhu. Kolekce, která byla na pražském týdnu módy prezentována, byla zatím asi nejvíce abstraktní přehlídka na MBPFW, a přitom díky bílé přinesla módním trendům jasnou vizi a poselství. „Mé kolekce, přehlídky, výstavy jsou koláže plné symbolů, kterým sama zpočátku zcela nerozumím, jen je neomylně tuším. Vyvstanou časem a v čase. Někdy mi je přečtou lidé, kteří mé věci nosí. Věčné hledání čistoty, jednoduchosti, různých podob přitažlivosti a krásy,“ těmito slovy uvedla Denisa Nová svou kolekci pro MBPFW.

MBPFW; denisanova.cz

Přidat na Seznam.cz
DENISA NOVÁ MBPFW 2018 JARO 2018 KOLEKCE JARO LÉTO 2018 DNB ČESKÁ NÁVRHÁŘKA

Související články

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková v podzimní kolekci ukazuje dualitu světa v duchu kvalitního minimalismu

Módní návrhářka Tatiana Kovaříková přináší aktuální kolekci Pre-Fall 2020 inspirovanou pro ni typickou kombinací černé a bílé barvy. Kontrasty s jednoduchými formami podtrhují ženskou siluetu.

Celý článek