dnes je 22.05.2022 a svátek má Emil

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Přidat na Seznam.cz
Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Zdroj: Daniela Pešková

Objeví se ve společném prostoru se šperkařkou Mariou Kobelovou. Designérka zároveň rozšiřuje své prodejní kanály o e-shop, ve kterém budou k dostání kousky nejen z nové tvorby.

Nová kolekce designérky Daniely Peškové staví na konceptu možnosti změny oděvu na základě aktuálních potřeb či pocitů jeho nositelky. Hlavním zdrojem inspirace se staly události uplynulého a stávajícího roku: „Určité zastavení či nemožnost mít pod kontrolou některé věci ve mě probudily potřebu zachovat si větší psychickou odolnost, jasný postoj, či nadhled alespoň ve svém vlastním prostoru. Oděv je nám v rámci obklopení těla jedním z nejbližších a dávám mu tak možnost přímo reagovat na tuto potřebu,“ říká designérka o své kolekci. 


Zdroj: Daniela Pešková

Aktuální doba přinesla mnoho nejistot a změn, kterým jsme se museli všichni přizpůsobit. Právě změny, pohyb, adaptabilita a variabilita, to jsou klíčová slova charakterizující kolekci, kterou si budou moci návštěvníci říjnového Designbloku, který se koná od 6. do 10. října již tradičně v areálu bývalého smíchovského kláštera Gabriel Loci, prohlédnout, vyzkoušet či zakoupit přímo na místě v sekci Openstudio (2. patro, expozice 264) či následně na nově spuštěném e-shopu.

Designérka s touto kolekcí obohacuje svůj nadčasově minimalistický tvůrčí rukopis založený na sofistikovaně ženských siluetách o prvek pohybu a variability v souvislosti s reakcí na změnu potřeb či emocí nositelky. „Pohyb vnímám jako katalyzátor emocí v těle, jenž se promítá do oděvu a funguje jako obousměrný most mezi prožitky a pocity člověka. Pohyb je esencí změny a společně se změnou přichází vnitřní stabilita, která jemně vyvažuje všudypřítomnou transformaci,“ dodává ke své kolekci Daniela.


Zdroj: Daniela Pešková

Aktuální tvorba obsahuje minimalistické nadčasové kousky s více intuitivními možnostmi, jak je nosit. Outfity mají jasně strukturovanou siluetu a disponují oddělitelnými kusy, které jsou kombinovatelné s dalšími částmi z kolekce. Ta obsahuje variabilní šaty, sukně, halenky, košile, topy, roláčky či trench coat. Modely jsou zhotovené převážně z přírodních materiálů jako jsou vlna, bavlna, modal či hedvábí. Barevnost kolekce přechází od bílé přes akcent béžové až do černé barvy. Ve své základní podobě jsou oděvy jednoduše nositelné a splňují všechna kritéria plně funkčního oděvu.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DANIELA PEŠKOVÁ DESIGNBLOK

Související články

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek

Tatiana Kovaříková představila letní kolekci vystihující unikátnost každé ženy

Česká návrhářka Tatiana Kovaříková představuje osvěžující letní kolekci spjatou s příjemnými večery, chutí na nová dobrodružství a nezapomenutelnými zážitky.

Celý článek

Levi’s® představuje upcyklovanou kolekci společně s Natalií Dufkovou

Příležitost vytvořit kapsulovou kolekci s názvem “Levi's Reworked by Natalie Dufková” se mladé talentované návrhářce otevřela ziskem ocenění Levi’s® Special Price Diploma Selection na loňském Designbloku.

Celý článek

Mi Fashion label představuje novou kolekci inspirovanou z cest na Sicílii

Designérka Lenka Mulabegovič se na svých cestách Sicílií zamilovala do místního ornamentu, barev, kombinacích a vzorů, které přenesla do nové kolekce plné minimalistických forem oděvů.

Celý článek

Módní návrhářka Jitka Klett aktivně reprezentuje českou módní scénu v zahraničí, tentokrát v Miláně

Je to pár dní od chvíle, kdy Jitka Klett představila milánské módě tu českou. A stále je to pro nás neuvěřitelné. Letošní Milan Fashion Week tak získal něco navíc.

Celý článek

Milan Fashion Week: Módní dům Versace předvedl kolekci plnou latexu a korzetů

Dramatická i sexy kolekce z rukou Donatelly Versace přinesla rozporuplné pocity. Návrhářka nešetřila teatrálností i perfektně padnoucími střihy.

Celý článek

Milan Fashion Week: Návrháři značky Prada připravili kolekci plnou znovuprobuzení

Spojení sil Miuccii Prada a Rafa Simonse bylo jednoznačně velmi dobrým krokem. Dalším důkazem toho je aktuální kolekce představená na Milan Fashion Week.

Celý článek

Milan Fashion Week: Kreativní návrhář Fendi čerpal z historie samotné značky

Jakoby se Kim Jones v pozici hlavního návrháře značky Fendi začal skutečně rozehřívat. V čele s Bellou Hadid představil kolekci vyšperkovanou do posledního detailu.

Celý článek