dnes je 30.11.2021 a svátek má Ondřej

Designérka Daniela Pešková představí novou kolekci na říjnovém Designbloku

Přidat na Seznam.cz
Transformace, změna, variabilita, adaptabilita a minimalismus v pohybu, tak by se dala charakterizovat filozofie nové kolekce talentované designérky Daniely Peškové, kterou představí na říjnovém Designbloku.

Zdroj: Daniela Pešková

Objeví se ve společném prostoru se šperkařkou Mariou Kobelovou. Designérka zároveň rozšiřuje své prodejní kanály o e-shop, ve kterém budou k dostání kousky nejen z nové tvorby.

Nová kolekce designérky Daniely Peškové staví na konceptu možnosti změny oděvu na základě aktuálních potřeb či pocitů jeho nositelky. Hlavním zdrojem inspirace se staly události uplynulého a stávajícího roku: „Určité zastavení či nemožnost mít pod kontrolou některé věci ve mě probudily potřebu zachovat si větší psychickou odolnost, jasný postoj, či nadhled alespoň ve svém vlastním prostoru. Oděv je nám v rámci obklopení těla jedním z nejbližších a dávám mu tak možnost přímo reagovat na tuto potřebu,“ říká designérka o své kolekci. 


Zdroj: Daniela Pešková

Aktuální doba přinesla mnoho nejistot a změn, kterým jsme se museli všichni přizpůsobit. Právě změny, pohyb, adaptabilita a variabilita, to jsou klíčová slova charakterizující kolekci, kterou si budou moci návštěvníci říjnového Designbloku, který se koná od 6. do 10. října již tradičně v areálu bývalého smíchovského kláštera Gabriel Loci, prohlédnout, vyzkoušet či zakoupit přímo na místě v sekci Openstudio (2. patro, expozice 264) či následně na nově spuštěném e-shopu.

Designérka s touto kolekcí obohacuje svůj nadčasově minimalistický tvůrčí rukopis založený na sofistikovaně ženských siluetách o prvek pohybu a variability v souvislosti s reakcí na změnu potřeb či emocí nositelky. „Pohyb vnímám jako katalyzátor emocí v těle, jenž se promítá do oděvu a funguje jako obousměrný most mezi prožitky a pocity člověka. Pohyb je esencí změny a společně se změnou přichází vnitřní stabilita, která jemně vyvažuje všudypřítomnou transformaci,“ dodává ke své kolekci Daniela.


Zdroj: Daniela Pešková

Aktuální tvorba obsahuje minimalistické nadčasové kousky s více intuitivními možnostmi, jak je nosit. Outfity mají jasně strukturovanou siluetu a disponují oddělitelnými kusy, které jsou kombinovatelné s dalšími částmi z kolekce. Ta obsahuje variabilní šaty, sukně, halenky, košile, topy, roláčky či trench coat. Modely jsou zhotovené převážně z přírodních materiálů jako jsou vlna, bavlna, modal či hedvábí. Barevnost kolekce přechází od bílé přes akcent béžové až do černé barvy. Ve své základní podobě jsou oděvy jednoduše nositelné a splňují všechna kritéria plně funkčního oděvu.

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DANIELA PEŠKOVÁ DESIGNBLOK

Související články

Módní dům Bottega Veneta jmenoval novým kreativním ředitelem návrháře Matthieu Blazyho, od kterého očekává pokračování v odkazu značky

Informaci o novém kreativním řediteli oznámil módní dům v pondělí v rámci tiskové konference. Matthieu Blazy má bohatou designérskou historii a značka si tak slibuje velké zítřky.

Celý článek

Punkový nádech přináší kolekce Chanel 2022 v hlavní roli s Annou Ewers a Lolou Nicon

Jižní Francii obklopuje plavba značky Chanel pro rok 2022. Prostředí, kde je kampaň nafocená i výběr modelek, jsou jasným signálem, na co se můžeme v příštím roce těšit.

Celý článek

Zamilujte se do folklóru s nejnovější kolekcí Lenky Mulabegovič

Talentovaná návrhářka Lenka Mulabegovič vám v rozhovoru prozradí, co jí inspirovalo k nové jedinečné kolekci a jak její módní značka prožila loňský náročný rok. Dozvíte se také, co nesmí chybět v jejím šatníku a jestli má současná móda nějaké limity.
 

Celý článek

Nová kolekce Tory Burch je ztělesněním elegance a barevností

Letošní newyorský týden módy byl plný výjimečných kolekcí, které vynikaly mimo jiné svou barevností. Jednou takovou byla kolekce Tory Burch pro jaro-léto 2022, která však byla výjimečná ve více ohledech.

Celý článek

Prosluněný newyorský den Toma Forda - kolekce RTW 2022

Newyorský týden módy je v plném proudu. Tom Ford je každoročně se svou kolekcí pomyslnou třešničkou na dortu. Letošní kolekce ready-to-wear 2022 byla nejen o sportu, ale také barvách i pohledu do minulosti.

Celý článek

David Nikolov se značkou Valery již poněkolikáté ohromuje svým pojetím udržitelnosti v oblasti módy

To, co bylo pro mladého návrháře ještě před rokem velkým snem, se v pondělním programu MBPFW přetavilo ve skutečnost. David Nikolov zde totiž dostal možnost odprezentovat svoji novou kolekci, kterou opětovně vystihuje především koncept upcyklace.

Celý článek

Oslnivá přehlídka nových kolekcí značek Naniche by Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková na pražském týdnu módy

Na pražský týden módy zavítaly hned tři nadané designérky a představily své nové kolekce. O kom je řeč? Natalie Dufková, Denisa Dovala a Valérie Jurčíková. Módní přehlídka se nesla v duchu formování ženské identity, počáteční nevinnosti a bytostí z jiných sfér.

Celý článek

Návrháři Michael Kováčik i Dominika Kozáková pražskému týdnu módy představili dvě diametrálně odlišné kolekce. V obou případech však hlavní roli hrají ženy plně vytížené, silné a přitom citlivé zároveň

Ne zřídka spojí jedna přehlídka dva návrháře. V tomto případě se pražský týden módy na chvíli zahalil do šatníků žen vytížených pracovním i osobním životem stejně jako žen, které inspiruje tradice a osobitý styl.

Celý článek