dnes je 20.08.2018 a svátek má Bernard

Designérka Eva Klabalová propojila zlínskou tradici s moderní technologií

Nejdříve se Eva Klabalová naučila správně vytvořit obuv, dnes vede vlastní značku a boty ušité ve zlínských továrnách prodává do světa.

Z dětského snu stát se módní návrhářkou se najednou Eva Klabalová jako blesk z čistého nebe rozhodla přihlásit se raději na design obuvi. Při studiu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně zjistila, že zdaleka nejde jen o design, ale také o řemeslo samotné. Jak sama říká, teorie ze školy je jedna věc, bez potřebné praxe, kdy sama boty šila a kompletovala, by ale dnes nebyla tam, kde je. Díky své dynamičnosti a touze se zdokonalovat (stejně tak jako cestovat) přijala mladá studentka designu obuvi hned několik příležitostí odcestovat. Po Polsku a Turecku zakotvila na delší dobu v Jeruzalémě, kde po půl roce studia dostala nabídku na práci asistentky.  Vzdělání pak dokončila studiem magisterkého programu v Holandsku, zaměřeného na inovace v obouvání.

Právě při pobytu v Jeruzalémě objevil její modely obuvi časopis Vogue a následně je otiskl. Byť v přístupu k tvorbě obuvi nezaznamenala mezi jednotlivými kulturami markantnější rozdíl, odlišnosti jsou znatelné v preferencích zákazníků. "Češi jsou konzervativnější. Chtějí nosit spíše tmavší boty, ale doufám, že se to změní a lidé časem budou chtít být více vidět," říká Eva Klabalová. Ani ne třicetiletá designérka ve své značce Cave spojuje obě hlediska - boty sice ladí převážně do tmavších barev, na podrážce a gumě však nechá vyniknout zářivé odstíny s trochou extravagance. 

 Kromě vedení vlastní značky Eva dnes pracuje jako designer a product developer zejména pro zahraniční firmy a pořádá workshopy a tréningové programy nejen pro profesionály, ale i pro veřejnost. V Česku jeden takový workshop zabere celé čtyři víkendy, po nich si ale návštěvníci domu odnesou vlastní pár obuvi přesně podle svých představ. Seznámí se tak blíže z praktickou výrobou a samotným řemeslem. Do workshopu se může přihlásit kdokoli, nepotřebuje k tomu žádné předchozí vzdělání ani zkušenosti. 

V následujících měsících ji čeká výroba nové kolekce pro vlastní značku, cesta do Číny, či účast na obuvnické konferenci v Los Angeles, kam byla pozvána prezentovat svoji práci a innovativní přístup k designu a výrobním procesům.

Facebook.com/CAVE-footwear

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA BOTY A OBUV EVA KLABALOVÁ ČESKÁ ZNAČKA ČESKÁ TVORBA CAVE

Související články

Střevíčky na vysokých platformách – hollywoodský trend = noční můra ortopedů

Pro někoho jsou ohyzdným trendem mladé generace, pro jiného top kousek v botníku. Řeč je o dámských lodičkách, sandálech či střevících, které mají jedno společné - ultra vysokou platformu a podpatek.

Celý článek

Zlatá namíchaná s purpurovou v sexy duchu - jaro Dundas 2019

Peter Dundas uvedl jarní kolekci plnou mini sukní, černé, zlaté a s důrazem na strukturu oděvu.

Celý článek

Pánská jarní kolekce Giorgio Armani 2019 ctí len a denim

Z jarní pánské kolekce Giorgio Armani je patrný jistý návrat v čase. Ale nepřišlo žádné retro. Jen inspirace přetvořená do nového trendu.

Celý článek

NAĎA GOCMANOVÁ uvádí novou kolekci Podzim/Zima “linka,čára“

Nevím, jestli je to tím, že jsem starší, ale postupem času vnímám věci jinak. Proto mi je letošní inspirací pro kolekci Podzim/Zima  “linka,čára,“ říká Naďa Gocmanová.

Celý článek

Kolekce Vans x Vincent Van Gogh

Vans kombinuje moderní streetwear s klasickým uměním v nové kolekci, ve které spolupracuje s holandským Muzeem Vincenta Van Gogha. 

Celý článek

Mileniálové chtějí klasiku - pánská kolekce D&G 2019

Rozsáhlá kolekce pánské jarní módy zabrousila snad do všech stylů - od ryze formálního, přes black tie creative až po casual a sportovní street style.

Celý článek

Zemité tóny v Resortu značky Sea pro rok 2019

Od přírodní bílé se značka Sea ve své Resort kolekci postupně propracovala k béžové až po tmavou hnědou. 

Celý článek