dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Designérka Eva Klabalová propojila zlínskou tradici s moderní technologií

Nejdříve se Eva Klabalová naučila správně vytvořit obuv, dnes vede vlastní značku a boty ušité ve zlínských továrnách prodává do světa.

Z dětského snu stát se módní návrhářkou se najednou Eva Klabalová jako blesk z čistého nebe rozhodla přihlásit se raději na design obuvi. Při studiu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně zjistila, že zdaleka nejde jen o design, ale také o řemeslo samotné. Jak sama říká, teorie ze školy je jedna věc, bez potřebné praxe, kdy sama boty šila a kompletovala, by ale dnes nebyla tam, kde je. Díky své dynamičnosti a touze se zdokonalovat (stejně tak jako cestovat) přijala mladá studentka designu obuvi hned několik příležitostí odcestovat. Po Polsku a Turecku zakotvila na delší dobu v Jeruzalémě, kde po půl roce studia dostala nabídku na práci asistentky.  Vzdělání pak dokončila studiem magisterkého programu v Holandsku, zaměřeného na inovace v obouvání.

Právě při pobytu v Jeruzalémě objevil její modely obuvi časopis Vogue a následně je otiskl. Byť v přístupu k tvorbě obuvi nezaznamenala mezi jednotlivými kulturami markantnější rozdíl, odlišnosti jsou znatelné v preferencích zákazníků. "Češi jsou konzervativnější. Chtějí nosit spíše tmavší boty, ale doufám, že se to změní a lidé časem budou chtít být více vidět," říká Eva Klabalová. Ani ne třicetiletá designérka ve své značce Cave spojuje obě hlediska - boty sice ladí převážně do tmavších barev, na podrážce a gumě však nechá vyniknout zářivé odstíny s trochou extravagance. 

 Kromě vedení vlastní značky Eva dnes pracuje jako designer a product developer zejména pro zahraniční firmy a pořádá workshopy a tréningové programy nejen pro profesionály, ale i pro veřejnost. V Česku jeden takový workshop zabere celé čtyři víkendy, po nich si ale návštěvníci domu odnesou vlastní pár obuvi přesně podle svých představ. Seznámí se tak blíže z praktickou výrobou a samotným řemeslem. Do workshopu se může přihlásit kdokoli, nepotřebuje k tomu žádné předchozí vzdělání ani zkušenosti. 

V následujících měsících ji čeká výroba nové kolekce pro vlastní značku, cesta do Číny, či účast na obuvnické konferenci v Los Angeles, kam byla pozvána prezentovat svoji práci a innovativní přístup k designu a výrobním procesům.

Facebook.com/CAVE-footwear

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA BOTY A OBUV EVA KLABALOVÁ ČESKÁ ZNAČKA ČESKÁ TVORBA CAVE

Související články

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

Celý článek

Vzpomínku na své avantgardní ideály oprášila návrhářka Tory Burch v nejnovější kolekci

Excentrické kousky podzimní kolekce Tory Burch vyzařovaly elegancí. Návrhářka je představila na vysoké škole Black Mountain College.

Celý článek

Derek Lam podruhé v řadě neprezentoval na velkém přehlídkovém mole

Americký módní návrhář už podruhé za sebou zariskoval a vyhnul se několika stovkám objektivů a vlivu sociálních sítí během prezentace na velkém přehlídkovém mole. Vyplatil se tento risk?

Celý článek