dnes je 19.10.2018 a svátek má Michaela

Designérka Eva Klabalová propojila zlínskou tradici s moderní technologií

Nejdříve se Eva Klabalová naučila správně vytvořit obuv, dnes vede vlastní značku a boty ušité ve zlínských továrnách prodává do světa.

Z dětského snu stát se módní návrhářkou se najednou Eva Klabalová jako blesk z čistého nebe rozhodla přihlásit se raději na design obuvi. Při studiu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně zjistila, že zdaleka nejde jen o design, ale také o řemeslo samotné. Jak sama říká, teorie ze školy je jedna věc, bez potřebné praxe, kdy sama boty šila a kompletovala, by ale dnes nebyla tam, kde je. Díky své dynamičnosti a touze se zdokonalovat (stejně tak jako cestovat) přijala mladá studentka designu obuvi hned několik příležitostí odcestovat. Po Polsku a Turecku zakotvila na delší dobu v Jeruzalémě, kde po půl roce studia dostala nabídku na práci asistentky.  Vzdělání pak dokončila studiem magisterkého programu v Holandsku, zaměřeného na inovace v obouvání.

Právě při pobytu v Jeruzalémě objevil její modely obuvi časopis Vogue a následně je otiskl. Byť v přístupu k tvorbě obuvi nezaznamenala mezi jednotlivými kulturami markantnější rozdíl, odlišnosti jsou znatelné v preferencích zákazníků. "Češi jsou konzervativnější. Chtějí nosit spíše tmavší boty, ale doufám, že se to změní a lidé časem budou chtít být více vidět," říká Eva Klabalová. Ani ne třicetiletá designérka ve své značce Cave spojuje obě hlediska - boty sice ladí převážně do tmavších barev, na podrážce a gumě však nechá vyniknout zářivé odstíny s trochou extravagance. 

 Kromě vedení vlastní značky Eva dnes pracuje jako designer a product developer zejména pro zahraniční firmy a pořádá workshopy a tréningové programy nejen pro profesionály, ale i pro veřejnost. V Česku jeden takový workshop zabere celé čtyři víkendy, po nich si ale návštěvníci domu odnesou vlastní pár obuvi přesně podle svých představ. Seznámí se tak blíže z praktickou výrobou a samotným řemeslem. Do workshopu se může přihlásit kdokoli, nepotřebuje k tomu žádné předchozí vzdělání ani zkušenosti. 

V následujících měsících ji čeká výroba nové kolekce pro vlastní značku, cesta do Číny, či účast na obuvnické konferenci v Los Angeles, kam byla pozvána prezentovat svoji práci a innovativní přístup k designu a výrobním procesům.

Facebook.com/CAVE-footwear

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA BOTY A OBUV EVA KLABALOVÁ ČESKÁ ZNAČKA ČESKÁ TVORBA CAVE

Související články

Jedinečná kolekce klobouků oslavuje stoleté výročí České republiky

Česká republika slaví sto let od svého založení. Na její počest vytvořila značka Tonak nádhernou kolekci klobouků společně s módní ikonou Bárou Nesvadbovou.

 

Celý článek

Riccardo Tisci a jeho debut pro Burberry v jarní kolekci 2019

Riccardo Tisci ovládl značku Burberry. Z Givenchy odešel po více jak deseti letech a přijal spolupráci pro britský módní dům.

Celý článek

Česká značka Black Mountain vás zaujme nejen originálními sukněmi

Pojďte se dozvědět něco o další mladé a nadějné české značce, za jejímž fungováním stojí sympatická Lucie Erin Laštůvková.

Celý článek

Givenchy stvořil jarní kolekci inspirovanou novou múzou

Annemarie Schwarzenbach se stala ústřední postavou v kreativní tvorbě pro konfekční kolekci na jaro 2019.

Celý článek

Značka Tod’s pro jaro 2019 hledá italského ducha

Značka Tod’s přislíbila, že na své první smíšené dámské i pánské přehlídce představí „italské postavení“ na poli módy. Hodnocení z této kolekce jsou vysoká.

Celý článek

Noemova archa ve stylu Gucci připlula s novou kolekcí

Slavný biblický příběh se stal ústředním zájmem luxusní značky Gucci pro Resort kolekci 2019.

Celý článek

Další humorná kolekce Jeremy Scotta pro značku Moschino sklízí úspěch

Jeremy Scott miluje vtipné modely. Ani tentokrát tomu není jinak. Vlastní humor zvolil jako hlavní inspiraci celé jarní kolekce.

Celý článek