dnes je 10.12.2018 a svátek má Julie

Designérka Eva Klabalová propojila zlínskou tradici s moderní technologií

Nejdříve se Eva Klabalová naučila správně vytvořit obuv, dnes vede vlastní značku a boty ušité ve zlínských továrnách prodává do světa.

Z dětského snu stát se módní návrhářkou se najednou Eva Klabalová jako blesk z čistého nebe rozhodla přihlásit se raději na design obuvi. Při studiu na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně zjistila, že zdaleka nejde jen o design, ale také o řemeslo samotné. Jak sama říká, teorie ze školy je jedna věc, bez potřebné praxe, kdy sama boty šila a kompletovala, by ale dnes nebyla tam, kde je. Díky své dynamičnosti a touze se zdokonalovat (stejně tak jako cestovat) přijala mladá studentka designu obuvi hned několik příležitostí odcestovat. Po Polsku a Turecku zakotvila na delší dobu v Jeruzalémě, kde po půl roce studia dostala nabídku na práci asistentky.  Vzdělání pak dokončila studiem magisterkého programu v Holandsku, zaměřeného na inovace v obouvání.

Právě při pobytu v Jeruzalémě objevil její modely obuvi časopis Vogue a následně je otiskl. Byť v přístupu k tvorbě obuvi nezaznamenala mezi jednotlivými kulturami markantnější rozdíl, odlišnosti jsou znatelné v preferencích zákazníků. "Češi jsou konzervativnější. Chtějí nosit spíše tmavší boty, ale doufám, že se to změní a lidé časem budou chtít být více vidět," říká Eva Klabalová. Ani ne třicetiletá designérka ve své značce Cave spojuje obě hlediska - boty sice ladí převážně do tmavších barev, na podrážce a gumě však nechá vyniknout zářivé odstíny s trochou extravagance. 

 Kromě vedení vlastní značky Eva dnes pracuje jako designer a product developer zejména pro zahraniční firmy a pořádá workshopy a tréningové programy nejen pro profesionály, ale i pro veřejnost. V Česku jeden takový workshop zabere celé čtyři víkendy, po nich si ale návštěvníci domu odnesou vlastní pár obuvi přesně podle svých představ. Seznámí se tak blíže z praktickou výrobou a samotným řemeslem. Do workshopu se může přihlásit kdokoli, nepotřebuje k tomu žádné předchozí vzdělání ani zkušenosti. 

V následujících měsících ji čeká výroba nové kolekce pro vlastní značku, cesta do Číny, či účast na obuvnické konferenci v Los Angeles, kam byla pozvána prezentovat svoji práci a innovativní přístup k designu a výrobním procesům.

Facebook.com/CAVE-footwear

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA BOTY A OBUV EVA KLABALOVÁ ČESKÁ ZNAČKA ČESKÁ TVORBA CAVE

Související články

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek

Značka Balmain posouvá své jméno díky kolekci pre-fall 2019 do budoucnosti

Návrhář Olivier Rousteing v posledních týdnech na svém Instagramu udržoval fanoušky značky Balmain v napětí. A rozhodně to napětí stálo zato.

Celý článek

Tory Burch ve své kolekci zavzpomínala na slavnou malířku

Návrhářka Tory Burch svou práci miluje, není to však jenom móda, která ji při jejich návrzích ovlivňuje. Jsou to i práva žen.

Celý článek

Anglická žena třicátých let v podzimní kolekci 2019 víc než zaujme

Pozadí fotografií kolekce Preen by Thornton Bregazzi skýtá typicky anglickou atmosféru místních zahrad. Z toho vyplývají i jednotlivé módní outfity.

Celý článek

Victoria's Secret přehlídka 2018 měla nejnižší sledovanost v historii

Nejočekávanější přehlídka spodního prádla v čele s nejkrásnějšími ženami světa se propadla na nejnižší stupeň sledovanosti. Jaké jsou důvody?

Celý článek

Papuče, které jsou praktické i designově vyladěné

Kupujete, nebo naopak dostáváte pod stromeček pravidelně nové papuče? Pokud jste nad tímto dárkem do teď kroutili očima, po dnešku už nebudete. Vyberte si stylové papuče.

Celý článek

10 nejlepších dámských kozaček na podzim a zimu

Pro tuto sezónu nám módní bozi přichystali mnoho různých podzimních a zimních trendů v oblasti kozaček. Které to jsou?

Celý článek

Jitka Klett for Fashion Revolution

Úspěšná módní návrhářka uspořádala jedinečný, módou a uměním protkaný charitativní večer při světové premiéře JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION.

Celý článek