dnes je 28.02.2020 a svátek má Lumír

Designérka klobouků Sofya Samareva sklidila se svou tvorbou úspěch za hranicemi

Přidat na Seznam.cz
Sofya Samareva na dvou renomovaných událostech v zahraničí představila své klobouky a na obou akcích uspěla.

Ve spolupráci s malajským návrhářem Mota Gua vznikla Sofyina podzimní kolekce klobouků 2017. Designéři ji společně prezentovali na milánském pánském týdnu módy, kde se jim podařilo se osobně setkat se samotným Giorgiem Armanim. To je pro českou návrhářku báječný úspěch. "Moto Guo mě oslovil v létě. O mé tvorbě se dozvěděl tak, že v ulicích Paříže potkal někoho s mým kloboukem na hlavě. Se slovy -tvá práce je tak svéhlavá jako ta má- jsme se rozhodli, pracovat na následující kolekci FW17 společně," popsala vznik partnerství dvou návrhářů Sofya.

Jarní kolekce 2018 s názvem Something Unreal in the Real World má v sobě nenápadné připomínky autorčiných oblíbených malířských děl či hraček z dětství. Modely jsou vyrobeny ze 100% králičí srsti. V únoru roku 2016 se staly součástí výstavy české módy Last Fata Morgana v Londýně, která získala hlavní cenu (Country Award) na International Fashion Showcase 2016, oficiální doprovodné akci London Fashion Week. Na letošním 32. ročník módního festivalu ve Villa Noailles svou tvorbu návrhářka obhajovala před celosvětově uznávanými odborníky v čele s Pierrem Hardy, a povedlo se jí získat druhé místo v kategorii Fashion Accessories!

foto: Olga Vrbíková ; Michaela Karásková

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA SOFYA SAMAREVA DÁMSKÉ KLOBOUKY KLOBOUKY

Související články

G. Armani: Ženy jsou znásilňovány módou aneb Emporio Armani v Miláně

Ostrý italský jazyk Giorgia Armaniho si našel své téma na týdnu módy v Miláně. Jeho výrok úplně zastínil jeho novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 Emporio Armani, kterou byste ale rozhodně neměli minout.

Celý článek

Nový kreativní ředitel Chiapponi představil vizi, kterou se bude módní dům Tod's ubírat

Nový kreativní ředitel Walter Chiapponi představil na milánském týdnu módy svou debutovou kolekci pro módní dům Tod's. Kvalitní materiály, čisté střihy, sofistikovanost a návrat ke kořenům.

Celý článek

Emilia Wickstead, dvorní návrhářka vévodkyně Kate, a její nová ready-to-wear kolekce

Žena, která na významné události obléká nejen krásnou Catherine, vévodkyni z Cambridge, ale i Melanii Trump nebo Samanthu Cameronovou, na londýnském fashion weeku představila novou kolekci podzim/zima. Podívejte se na elegantní a sofistikované modely návrhářky Emilie Wickstead!

Celý článek

Alberta Ferretti se s podzimní kolekcí vrátila do osmdesátých let

Alberta Ferretti se nesnažila svou novou kolekci popsat tak, jak to někteří návrháři dělají. Krejčovina, denní prádlo a ženskost. Pouze těmito slovy charakterizovala podzimní a zimní sbírku 2020. 
 

Celý článek

Versace Fall 2020: Donatella Versace nechce jít s davem

Donatella Versace se nenechala strhnout všudypřítomnými trendy a ve své podzimní kolekci ready-to-wear 2020 jede v zaběhnutých kolejích, na které jsou milovníci značky zvyklí. Přesto si připravila pár překvapení.

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek
Nová kolekce Max Mara

Max Mara Fall 2020: romantická plavba za dobrodružstvím

Na milánském týdnu módy představil návrhář a kreativní ředitel značky Max Mara Ian Griffith novou podzimní kolekci 2020 v námořnickém stylu. Držte si klobouky, vyplouváme napříč dobrodružstvím z Maroka až na sever Ruska.

Celý článek

Přehlídka Erdem byla inspirovaná módními fotografiemi od Cecila Beatona

Značka Erdem je známá svými květinovými nášivkami, tentokrát ale zašel módní ředitel Erdem Moralıoğlu ještě dál. Nechal se inspirovat snímky od anglického módního fotografa Cecila Beatona, který tvořil ve 20. století.

Celý článek