dnes je 09.04.2020 a svátek má Dušan

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Přidat na Seznam.cz
Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Na unikátní práci mladé designérky upozornil tento týden magazín Vogue. Kirstin Mallison se v běžném životě živí sice designem, ale takovým, který má s módou málo společného. Vytváří totiž vzory pro okenní závěsy na míru pro jednu americkou firmu. Při tom pracuje s tvrdými látkami a gobelíny. S nimi pracuje i při svém koníčku. Kristin totiž šije unikátní korzety z gobelínů, goblénů, teppichů a dalších látek určených k čalounění. Unikátní je jejich design, který je vždy spíše historicky laděn, čímž jsou tyto korzety jedinečné svého druhu na světě.

A o jaké historické motivy se vlastně jedná? Kirstin si oblíbila především romantické obrazy 18.století a 19. století - obrazy párů na procházce, obrazy matky a dítěte atd. Mezi její tvorbou však najdete i modernější vzory, například čistě květovaný korzet, který se hodí k nadcházející sezóně jara a léta. Problémy však návrhářku neminuly - není totiž lehké sehnat tuto látku v té kvalitě a s tím designem, který zrovna potřebujete. Proto se návrhářka rozhodla, že korzety bude dávat dohromady z několika různých látek, tím se její výtvory staly ještě originálnější.

Korzety však zatím můžete zakoupit na jediném místě, a to je umělecký obchůdek, který je zároveň kavárničkou v New Yorku Café Forgot, kde je tvorba Kirstin Mallison k dostání. Na Instagramu návrhářky se však objevují zprávy, že je možné, že se spustí i online prodej, přece jen není kam spěchat, látka totiž na rozdíl od ostatních textilií, běžně používaných v módním průmyslu, vydrží mnoho let.

"2 roky již pracuji v interiérovém designu a tyto látky, které jsou běžně používány na design věcí, by měly vydržet dlouho. Na rozdíl od normální módy totiž domácí čalounění vydrží více než 30 let, " řekla magazínu Vogue Kirstin Mallison.

Korzety jsou rozhodně tou správnou cestou, kde se mladá umělkyně může realizovat. V prozatímních týdnech módy, které jsme mohli ještě před vypuknutím světové pandemie koronaviru vidět, jsme mohli zřít hned několik krásných korzetů například v kolekcích Balmaina, Louis Vuittona nebo Armaniho. Navíc podle módních specialistů se díky kauzám jako Metoo snaží i móda znovu identifikovat ženy jako bytosti. A znáte snad něco více ženského v módě, než je korzet?

Vogue; foto: @kristinmallison

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN ZAHRANIČNÍ TVORBA KORZETY HISTORIE HISTORIE MÓDY OBRAZ

Související články

Nová kampaň na kolekci brýlí Gucci byla zasazena do osmdesátých let

Kreativní ředitel Alessandro Michele se opět nebál odvázat. Celá kampaň značky Gucci je zasazena do losangeleské prodejny desek Amoeba Music Hollywood, která svým interiérem i exteriérem připomíná skutečné osmdesátky. 

Celý článek

Ruční napařovač prádlo dezinfikuje, zbaví ho pachů a perfektně upraví za pár vteřin

Už žádné nežádoucí záhyby na oblečení! Je tu snadné řešení, jak si za 15 vteřin upravit pomačkanou halenku, košili nebo třeba vlněný kabát!

Celý článek

Naše první dámy, 2. díl: Hana Benešová - styl jí záviděla i Marta Gottwaldová

Hana Benešová, vlastním jménem Anna Vlčková, byla první dáma se vším všudy. Odborníci se dodnes shodují, že ji prozatím svou elegancí a grácií, s jakou tuto funkci vykonávala, nikdo nepřekonal.

Celý článek

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Naše první dámy, 1. díl: Charlotta Garrigue Masaryková - bojovnice za práva československých žen

Přichystali jsme pro vás unikátní cyklus článků o našich prvních dámách. Zaměřili jsme se na jejich životní příběhy i vztah k módě. V prvním díle odhalíme tajemství naší první dámy Charlotty Garrigue Masarykové.

Celý článek

Blanka Matragi: Luxusní povlečení od světoznámé návrhářky se stane klenotem vaší ložnice

Také milujete ten pocit, zachumlat se do čerstvě povlečené peřiny? S limitovanou edicí povlečení módní návrhářky Blanky Matragi se vám bude usínat o to lépe. Povlečení navíc odráží čtyři elementy – vodu, oheň, zemi a vzduch.  

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek