dnes je 04.06.2020 a svátek má Dalibor

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Přidat na Seznam.cz
Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Na unikátní práci mladé designérky upozornil tento týden magazín Vogue. Kirstin Mallison se v běžném životě živí sice designem, ale takovým, který má s módou málo společného. Vytváří totiž vzory pro okenní závěsy na míru pro jednu americkou firmu. Při tom pracuje s tvrdými látkami a gobelíny. S nimi pracuje i při svém koníčku. Kristin totiž šije unikátní korzety z gobelínů, goblénů, teppichů a dalších látek určených k čalounění. Unikátní je jejich design, který je vždy spíše historicky laděn, čímž jsou tyto korzety jedinečné svého druhu na světě.

A o jaké historické motivy se vlastně jedná? Kirstin si oblíbila především romantické obrazy 18.století a 19. století - obrazy párů na procházce, obrazy matky a dítěte atd. Mezi její tvorbou však najdete i modernější vzory, například čistě květovaný korzet, který se hodí k nadcházející sezóně jara a léta. Problémy však návrhářku neminuly - není totiž lehké sehnat tuto látku v té kvalitě a s tím designem, který zrovna potřebujete. Proto se návrhářka rozhodla, že korzety bude dávat dohromady z několika různých látek, tím se její výtvory staly ještě originálnější.

Korzety však zatím můžete zakoupit na jediném místě, a to je umělecký obchůdek, který je zároveň kavárničkou v New Yorku Café Forgot, kde je tvorba Kirstin Mallison k dostání. Na Instagramu návrhářky se však objevují zprávy, že je možné, že se spustí i online prodej, přece jen není kam spěchat, látka totiž na rozdíl od ostatních textilií, běžně používaných v módním průmyslu, vydrží mnoho let.

"2 roky již pracuji v interiérovém designu a tyto látky, které jsou běžně používány na design věcí, by měly vydržet dlouho. Na rozdíl od normální módy totiž domácí čalounění vydrží více než 30 let, " řekla magazínu Vogue Kirstin Mallison.

Korzety jsou rozhodně tou správnou cestou, kde se mladá umělkyně může realizovat. V prozatímních týdnech módy, které jsme mohli ještě před vypuknutím světové pandemie koronaviru vidět, jsme mohli zřít hned několik krásných korzetů například v kolekcích Balmaina, Louis Vuittona nebo Armaniho. Navíc podle módních specialistů se díky kauzám jako Metoo snaží i móda znovu identifikovat ženy jako bytosti. A znáte snad něco více ženského v módě, než je korzet?

Vogue; foto: @kristinmallison

 

Přidat na Seznam.cz
DESIGN ZAHRANIČNÍ TVORBA KORZETY HISTORIE HISTORIE MÓDY OBRAZ

Související články

Designový speciál: Čím si usnadnit život v kuchyni

Napadlo vás někdy, kolik času trávíme každý den v kuchyni? Právě proto bychom se v ní měli cítit dobře. Jak si poradit s malým prostorem a co vám v kuchyni usnadní život?

Celý článek

Must have kousky v bytovém textilu

Zamysleli jste se někdy nad tím, jak důležité je cítit se doma dobře? Je to ten pocit, který po příchodu cítíte jako první. Ten pocit, na který se těšíte, už když jdete z práce domů. A víte, co tento pocit umocňuje? Krásný bytový textil.

Celý článek

Designový speciál: V ložnici si dejte záležet zejména na osvětlení

V druhém dílu designového speciálu jsme si pro vás připravili pár tipů, jak změnit vaši ložnici k nepoznání. Nebo také rady, jak ji postavit od základů, na čem si dát záležet a na co nezapomenout.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Oblečení plné oblíbené vůně i neuvěřitelná síla páry

Jednou rukou během několika vteřin zvládnete zničit až 99,9 % bakterií, a ještě své prádlo provonět svým oblíbeným parfémem.

Celý článek

Designový speciál: Proměna obýváku v pár krocích

Jestli vám v těchto dnech zbývá trochu času navíc, můžete ho investovat do úprav interiéru. Jak na to, jsme se zeptali interiérové designérky Kateřiny Šindelářové.

Celý článek